iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane I 1.6RT] Ciężko odpala

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Mlody18

[Megane I 1.6RT] Ciężko odpala

Post autor: Mlody18 »

Witam posiadam Relaul Megane I z 1996r z silnikiem 1.6 RT. Od pewnego czasu Auto odpala bardzo cieżko jak przekręcam kluczyk w stacyjce to muszę wciskać gaz i po chwili "chechłania" odpala.
Mam jeszcze jeden problem, mianowicie przy odpalaniu czasami nie chce załapać i trzeba próbować jeszcze raz przekręcić kluczykiem, wydaje mi ze ze bendiks jest zepsuty albo cały rozrusznik np dzisiaj próbowałem go odpalić 5 razy i nic z tego w silniku było tylko słychać takie bzzzz... Po 15 min poszedłem zobaczyć czy odpali i załapał bez problemu. Mam nadzieje że jakoś mi pomożecie.

Awatar użytkownika
pelson91
skoczek
skoczek
Posty: 1089
Rejestracja: środa, 29 września 2010, 10:16
Renault: Rover 75
Silnik: 2.0 CDT
Lokalizacja: Nadarzyn/Warszawa
Kontakt:

Re: [Megane I 1.6RT] Ciężko odpala

Post autor: pelson91 »

było słychać "bzzz" czy "cyk" podczas przekręcania zapłonu? Jak "cyk", to szczotki do wymiany, ewentualnie elektromagnes (automat) rozrusznika. JEdnak jeśli kręci rozrusznikiem, to może akumulator słaby? albo cewki? świece? Jest pare opcji.
Było: Renault Megane HB 1,6e 1996r. -> KLIK
Był: Rover 420 SDi 1996r. -> KLIK
Jest: Rover 75 2,0 CDT 2000r. -> KLIK

Mlody18

Re: [Megane I 1.6RT] Ciężko odpala

Post autor: Mlody18 »

Może bardziej "cyk" akumulator jest dobry, niedawno był wymieniony.

Awatar użytkownika
pelson91
skoczek
skoczek
Posty: 1089
Rejestracja: środa, 29 września 2010, 10:16
Renault: Rover 75
Silnik: 2.0 CDT
Lokalizacja: Nadarzyn/Warszawa
Kontakt:

Re: [Megane I 1.6RT] Ciężko odpala

Post autor: pelson91 »

to jak słyszysz "cyk" to pierwsze co - wyjąć rozrusznik, rozłożyć go na części, wyczyścić dokładnie elektromagnes, szczotki, złożyć i zamontować rozrusznik. Jak nadal będzie "cyk" to jeszcze raz wyjąć, wymienić szczotki i elektromagnes (koszt elektromagnesu to bodajże 80pln, a szczotki też jakoś niedrogo), złożyć i odpalać ;) Jeśli słychać "cyk' spod maski oczywiście. Miałem takie objawy przy odpalaniu rozgrzanego silnika, było "cyk" i koniec. nawet nie kręcił. Zimny odpalał bez problemu nawet przed wymianą elektromagnesu.
Było: Renault Megane HB 1,6e 1996r. -> KLIK
Był: Rover 420 SDi 1996r. -> KLIK
Jest: Rover 75 2,0 CDT 2000r. -> KLIK

Mlody18

Re: [Megane I 1.6RT] Ciężko odpala

Post autor: Mlody18 »

pelson91 powiedz mi jeszcze gdzie jest umieszczony ten rozrusznik? Masz może jakieś zdjęcia?

$SKORPION$
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 522
Rejestracja: środa, 20 maja 2009, 14:04
Renault: R25 V6 Inj Automat
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz

Re: [Megane I 1.6RT] Ciężko odpala

Post autor: $SKORPION$ »

Jak chcesz to sam robić ,to przed rozpoczęciem odkręcania rozrusznika ,odłącz akumulator.
Obrazek
Każdego dnia w moim życiu zmuszony jestem dodać kogoś do listy ludzi,którzy mogą mnie po prostu: POCAŁOWAĆ W DUPĘ

Mlody18

Re: [Megane I 1.6RT] Ciężko odpala

Post autor: Mlody18 »

$SKORPION$ Dzięki za podopiedz, a może Ty wiesz gdzie znajduje się rozrusznik w Meganie?

jjmag
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: niedziela, 16 października 2011, 20:46
Renault: scenic
Silnik: 1,9TD
Lokalizacja: Tuczna lubelskie

Re: [Megane I 1.6RT] Ciężko odpala

Post autor: jjmag »

jak w każdym samochodzie na połączeniu skrzyni biegów z silnikiem jak dobrze pamiętam po stronie ściany grodziowej montowana na trzy śruby, moja uwaga jest taka jak nie wiesz gdzie jest rozrusznik i jak się do niego zabrać powierz to fachowcowi zgarnie stówę i spokój bezcenny bo jak zaczniesz rozkręcać nie mając pojęcia to albo dwa razy więcej części będzie potrzeba albo nowy rozrusznik

Mlody18

Re: [Megane I 1.6RT] Ciężko odpala

Post autor: Mlody18 »

jjmag Dzięki wielkie, masz racje powierzę to fachowcowi, wole zapłacić i mieć święty spokój:P

ODPOWIEDZ