iparts></a>
<a href= francuskie

[M I ph II] Wycieki a wymiana oleju

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6059
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

[M I ph II] Wycieki a wymiana oleju

Post autor: kudlaty »

Jeżdżę obecnie na syntetyku 5w40 Elfa, na liczniku koło 150tys więc śmiało mogę przejść na półsyntetyk, to wiem :)

I teraz tak, 10w40 jest gęstszy od 5w40 czy jest szansa, że jak poci mi się przy uszczelce miski olejowej, to będzie pocić się mniej, lub też przestanie, czy to bajka i zostaje mi rozpinanie sań i wymiana uszczelki?

Awatar użytkownika
TomaszM
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 15:27
Renault: Megane Coupe
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [M I ph II] Wycieki a wymiana oleju

Post autor: TomaszM »

Nie przestanie, najlepsze rozwiązanie to wymienić uszczelkę i dalej latać na 5W40

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6059
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [M I ph II] Wycieki a wymiana oleju

Post autor: kudlaty »

Kurcze, no właśnie tego się obawiałem. Najgorsze jest to, że człenie co robili magiel mogli powiedzieć, że jest to do robienia i za jednym zamachem by się wymieniło jak były sanki wypięte. A tak drugi raz będę musiał za to zapłacić :( No cóż pewnie tak zrobię

Z drugiej strony nie wiem czy nie wleję teraz 10w40 chociażby ze względu na koszty (połowę taniej), zobaczymy, przecież pogarszają się tylko parametry zimowe

jjmag
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: niedziela, 16 października 2011, 20:46
Renault: scenic
Silnik: 1,9TD
Lokalizacja: Tuczna lubelskie

Re: [M I ph II] Wycieki a wymiana oleju

Post autor: jjmag »

tu nie chodzi o parametry zimowe ale właściwości smarne oleju już jak chcesz tak oszczędzać to nalej mineralny też chodzić będzie nie, ja nie mechanik ale wiem jedno olej to podstawa i jeżeli przy syntetyku oprócz wycieków nie podbiera ci oleju za dużo to nie patrz na cenę bo zaczniesz wymieniać wraz z olejem więcej części silnikowych

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: [M I ph II] Wycieki a wymiana oleju

Post autor: Maciej R21 »

Lałem syntetyk do przebiegu ok. 250tyś. Potem cuśnienie było już dośc niskie i zszedłęm klasę niżej , więc jeśli nic złego się nie dzieje to zostań przy lepszym oleju.
Obrazek

Awatar użytkownika
TomaszM
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 15:27
Renault: Megane Coupe
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [M I ph II] Wycieki a wymiana oleju

Post autor: TomaszM »

kudlaty pisze:Z drugiej strony nie wiem czy nie wleję teraz 10w40 chociażby ze względu na koszty (połowę taniej), zobaczymy, przecież pogarszają się tylko parametry zimowe
Gorszy zimą ale także zdecydowanie gorszy latem i łatwiej zerwać film olejowy. Generalnie gorsza ochrona w absolutnie każdych warunkach i klimacie. Szkoda silnika. A czy pieniędzy? Nie jest aż 2x droższy, olej wymienia się raz w roku, trzeba znaleźć hurtownie z dobrymi cenami i nie zrujnuje Ci to portfela (w ostateczności przecież nie musi być Elf!)

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6059
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [M I ph II] Wycieki a wymiana oleju

Post autor: kudlaty »

Czy raz do roku? Hmmm ja robię około 15-25tys rocznie więc zmieniam 2 razy. Ale to nie jest argument ;) Ja na oleju nigdy nie oszczędzałem i oszczędzać nie będę, tak tylko napisałem, że różnica jest (10w40 - 4l - 50zł a 5w40 - 4l - 110zł)

Generalnie chodziło mi o to czy jest szansa, że pocenie ustanie (bo gdzieś tak słyszałem ;) ). Skoro to nic nie da to nie mam zamiaru zmieniać oleju na słabszy, bo jednak mój silnik dostaje w pupa , niech ma ;)

Awatar użytkownika
TomaszM
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 15:27
Renault: Megane Coupe
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [M I ph II] Wycieki a wymiana oleju

Post autor: TomaszM »

Wystarczy poszukać, np:

Lublin:

ul. Inżynierska 5A lok. 01
20-484 Lublin
Tel: 665-335-001

Cena: 78 zł za bańkę 5w40 ELF

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: [M I ph II] Wycieki a wymiana oleju

Post autor: Maciej R21 »

kudlaty pisze: Generalnie chodziło mi o to czy jest szansa, że pocenie ustanie (bo gdzieś tak słyszałem .....
To musiałeś źłe słuchać ;).
Wycieki mogą ( z zaznaczeniem mogą ) się pojawić po zmianie oleju na lepszy np. z 15w40 na 5w40 a to z tego względu że mają one lepsze dodatki myjące.
Jeśli w takim wypadku silnik zalany wcześniej olejem 15w40 ma w swym wnętrzu mnóstwo nagaru to nowy lepszy olej może go wypłukać , wymyć i pojawią się wycieki. W ekstremalnych sytuacjach mogą sie zatkać kanały olejowe i filtr.
Jeśli silnik na oleju 15W40 był idealnie szczelny a poza tym był w środku czysty ( jazda na LPG nie powoduje odkładania się nagaru ) to można z powodzeniem zmienić na lepszy olej ( sorawdzane na kilku silnikach ).
Jak silnik cieknie to niestety nic jak wymiana uszczelnień mu nie pomoże :).
Każdy olej po rozgrzaniu jest niemal jak woda .
Obrazek

ODPOWIEDZ