iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane I Coupe]Buczenie podczas jazdy, skrzypienie

Moderator: Grupa Moderatorów

conix

[Megane I Coupe]Buczenie podczas jazdy, skrzypienie

Post autor: conix »

Witam,
od jakiegoś czasu podczas jazdy 50km/h+ słyszalne jest buczenie z tyłu auta. Nie wiem jak to dokładnie opisać, czytałem w sieci, ludzie opisywali problem jako zużyte łożyska czy coś, ale nie chce wymieniać zeby sie potem nie okazało że to nie to. Dzisiaj wysiadajac z auta lekko pobujałem tylnym kołem i .. zaczeło skrzypieć. Tylko jedno tylne koło, reszta żadnych dzwięków nie wydaje. Do tego wydaje mi się (nie jestem pewny, kurde;d) że te koło które skrzypi w stosunku do drugiego jest lekko przechylone w zewnętrzną stronę auta. Delikatnie, ale jest. W czym siedzi problem? Czytałem coś o wahaczach (ale to raczej przod, nie tyl) czy tez własnie tych lozyskach, ale licze na Waszą pomoc i opinie, jako iż w samochodzach, ich zawieszeniu pojęcia nie mam.
Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 30 stycznia 2012, 15:40 przez conix, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pelson91
skoczek
skoczek
Posty: 1089
Rejestracja: środa, 29 września 2010, 10:16
Renault: Rover 75
Silnik: 2.0 CDT
Lokalizacja: Nadarzyn/Warszawa
Kontakt:

Re: [Megane I Coupe]Buczenie podczas jazdy, skrzypienie

Post autor: pelson91 »

to z tyłu przy belce skrętnej są wahacze? szok
Było: Renault Megane HB 1,6e 1996r. -> KLIK
Był: Rover 420 SDi 1996r. -> KLIK
Jest: Rover 75 2,0 CDT 2000r. -> KLIK

conix

Re: [Megane I Coupe]Buczenie podczas jazdy, skrzypienie

Post autor: conix »

Pelson nie mam pojęcia, więc nie masz co sie naśmiewać. Na prawdę. ;x

Awatar użytkownika
pelson91
skoczek
skoczek
Posty: 1089
Rejestracja: środa, 29 września 2010, 10:16
Renault: Rover 75
Silnik: 2.0 CDT
Lokalizacja: Nadarzyn/Warszawa
Kontakt:

Re: [Megane I Coupe]Buczenie podczas jazdy, skrzypienie

Post autor: pelson91 »

nie naśmiewam się tylko jestem trochę zdziwiony. zawiasu z tyłu nie rozbierałem.

Jak skrzypi tył, to raczej tuleje belki, ale że koło przechylone to trudno powiedzieć, niech się kumaci wypowiedzą
Było: Renault Megane HB 1,6e 1996r. -> KLIK
Był: Rover 420 SDi 1996r. -> KLIK
Jest: Rover 75 2,0 CDT 2000r. -> KLIK

conix

Re: [Megane I Coupe]Buczenie podczas jazdy, skrzypienie

Post autor: conix »

Zaraz sprawdze dokladnie te przechylone kolo, bo tak na oko to w sumie wiele mozna gadac. Gdyby bylo przechylone to moze opona buczy?

P.S. Te skrzypienie przy mocniejszym ucisku na samochod zamienia się w stuk.

conix

Re: [Megane I Coupe]Buczenie podczas jazdy, skrzypienie

Post autor: conix »

Troche sie martwie bo znalazlem na pewnej stronie artykul w ktorym pisze:
wielu samochodach (głównie produkcji francuskiej) tylne wahacze są ułożyskowane. Lekceważenie objawów ich zużycia (piski, skrzypienie tylnego zawieszenia) prowadzi do uszkodzeń tylnej belki, której czopy są jednocześnie wewnętrzną bieżnią łożysk. Na tym etapie jazda staje się już niebezpieczna – tylne koła w trakcie jazdy zmieniają kąt pochylenia
Czyli jednak łożysko?
Jutro jade na stacje diagnostyczna, beda tam ogladac samochod. Zobaczymy co powiedza.


p.s. sorki za post pod postem;/

Awatar użytkownika
krzysztofk
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: środa, 5 stycznia 2011, 19:25
Renault: Scenic Iph4
Silnik: 1.9dci

Re: [Megane I Coupe]Buczenie podczas jazdy, skrzypienie

Post autor: krzysztofk »

Sprawdż tuleje gumowe na amorkach bo podczas zimy często dają o sobie znać.

conix

Re: [Megane I Coupe]Buczenie podczas jazdy, skrzypienie

Post autor: conix »

Bylem na tej stacji diagnostycznej. Lozysko do wymiany bo jest juz kompletnie rozwalone, wiec tym zajma sie w czwartek. Jest jeszcze jeden problem, mianowicie uszczelka pod glowica. Powiedzieli mi ze 800zl musze dac zeby to zrobic, za wymiane lozyska biora 50zl, samo lozysko 110zl (jakies lepsze podobno)

Zrobie te lozysko, ale nie wiem co z uszczelka.;/ Na razie smigam, ale olej ubywa a nie mam tyle pieniedzy zeby to zrobic ;/

Awatar użytkownika
campino
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 770
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2011, 17:11
Renault: Megane Scenic I Ph I
Silnik: F3R + LPG BRC
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Megane I Coupe]Buczenie podczas jazdy, skrzypienie

Post autor: campino »

Ja osobiście z wysraną uszczelką pod głowica bym nie jeździł. Nie mam kasy - odstawiam samochód na parking i tyle.
Olej ubywa bo albo miesza sie z płynem chłodniczym ( łatwo sprawdzić ), albo przedostaje si.e do komory spalania i spala sie w silniku razem z paliwem ( tez łatwo sprawdzić ).
Tak czy inaczej taka jazda i ciągłe dolewki oleju skutkuja potem naprawde duuużymi kosztami i to nie żędu 1000 pln. Wiele więcej ! Więc uważaj kolego, oczywiście zrobisz jak chcesz. . .
Megane Scenic I ph I 2,0 8V PB + LPG BRC

conix

Re: [Megane I Coupe]Buczenie podczas jazdy, skrzypienie

Post autor: conix »

Poczytalem troche o tej uszczelce. To nie ona. Nie ma zadnej bialej mazi na korku od oleju, nie ma babelkow w zbiorniku wyrownawczym, poziom plynu rowniez bez zmian, nie kopci. To chyba nie to. No chyba ze sie myle? Zawioze auto do innego mechanika niech oceni skad to leci itp.

Awatar użytkownika
krzysztofk
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: środa, 5 stycznia 2011, 19:25
Renault: Scenic Iph4
Silnik: 1.9dci

Re: [Megane I Coupe]Buczenie podczas jazdy, skrzypienie

Post autor: krzysztofk »

Mądra decyzja.
Na jakiej podstawie stwierdzili że uszczelka pod głowicą?

conix

Re: [Megane I Coupe]Buczenie podczas jazdy, skrzypienie

Post autor: conix »

Auto stanelo na kanal, zobaczylem ze po misce olejowej leci olej. Mechanik zobaczyl i pyta czy wymieniam filtr oleju, mowie ze nie. Otworzyl maske, popatrzyl ze po lewej stronie silnika jest świeży olej i powiedzial ze uszczelka pod glowica po czym od razu rzucil 1000zl. Po chwili inny "w 800 sie zmiesci". Kazali mi wymyc silnik i tam pojechac, ale nikt nie patrzyl na zadne babelki, na stan plynu. Nawet nie pytali czy kopci, nie sprawdzili itp. Na jutro postaram sie zrobic zdjecie jak to wyglada pod maska ;)

Awatar użytkownika
krzysztofk
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: środa, 5 stycznia 2011, 19:25
Renault: Scenic Iph4
Silnik: 1.9dci

Re: [Megane I Coupe]Buczenie podczas jazdy, skrzypienie

Post autor: krzysztofk »

Zrób fotkę.
Może któryś z uszczelniaczy.

conix

Re: [Megane I Coupe]Buczenie podczas jazdy, skrzypienie

Post autor: conix »

Łoj, kawa na nakretce od oleju sie pojawila. Ale plyn chlodniczy w normie.
Aku padl, wiec okazja na fotki byla.
Fota nr 1
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Widac olej cieknacy od gory (tam gdzie przewody) ale jako iz slabo widac, to pora na fotke nr 2 ;)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

I jeszcze fota nr 3 pokazujaca nakretke od oleju na ktorej jest "mleko" ;/
(btw. takie pytanko nie zwiazane z tematem, na ostatniej fotce po lewej stronie mniej wiecej na srodku wysokosci j est taki guzik czarny, co to?:D)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

dyziu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: niedziela, 26 września 2010, 14:07
Renault: Megane Classic IphI
Silnik: 1.6 8V K7M702
Lokalizacja: Radzymin

Re: [Megane I Coupe]Buczenie podczas jazdy, skrzypienie

Post autor: dyziu »

Wytrzyj porządnie szmatką i sam zobaczysz skąd leci."Mleko" zimą może zrobić się gdy jezdzimy na krótkich odcinkach i silnik jest nie dogrzany,nie zawsze oznacza usterkę.O jaki guzik pytasz?Zrób dokładną fotkę.
Codziennie rano sprawdzam czy jestem na liście najbogatszych ludzi na świecie.
Jeśli nie,to wstaje i idę do roboty.

ODPOWIEDZ