iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane II 1.5 DCi 2007r] Szarpie, spadek mocy

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
agent0030

[Megane II 1.5 DCi 2007r] Szarpie, spadek mocy

Post autor: agent0030 »

Witam Wszystkich Forumowiczów:)
Od pewnego czasu mam problem z moja meganką.
Auto kupiłem od handlarza i przed zakupem dokładnie sprawdziłem i przetestowałem moja meganę:) Auto jeździło pięknie ale do czasu. Pojechałem jeszcze do serwisu na sprawdzenie i tam zostawiłem ją na 2 godziny. Po odebraniu samochodu wyczułem, ze cos jest nie tak. Samochód zaczął szarpać. Przy dodawaniu gazu i podczas jazdy ze stałą prędkościa nawet na tempomacie pojawiały sie takie mikro szarpnięcia jakby przez ułamki sekund nie dostawal paliwa. Poczytałem troche na forum i rozpieliśmy z kolegą mechanikiem wtyczke od EGR od rury gdzie powinien znajdować sie przeplywomierz ( moja wersja nie ma) od rury na dolocie jest jeszcze jeden czujniik ale nie wiem jak sie nazywa oraz od pedalu gazu-popryskałem kostki auto-stykiem i auto przestało szarpać ale tylko na tydzień. Pojechałem na komputer błedy to: obwód swiecy zarowej, i błąd kodowania wtrysków. Ten ostatni zniknął sam w ciągu kiku dni a swiece po sprawdzeniu okazało sie ze sa sprawne. Auto dodatkowo straciło troche na mocy. Poszperałem ponownie na forum i pomyślałem , ze to moze byc EGR. Kupiłem używany założyłem ale to tylko pogorszyło sprawe. Megana do 2000 obrotów nie dało sie jechać. Zaczeła jeszcze bardziej szarpać wiec wróciłem do starego EGR-u. Ale na tym moje pomysły się skończyły. Ponownie pojechalem na komputer. Tym razem błąd stycznika pedału sprzęgła ( być może po naszym rozpinaniu kostek) i nadal obwód swiecy zarowej.
Panowie macie moze jakis pomysł? Auto ma wyraźnie problem podczas jazdy do 2000 obrotów. Podczas jazdy w korku doprowadza mnie do szewskiej pasji. Przy dotknięciu gazu czasami wyrywa do przodu a czasami wciskam gaz a auto bardzo powoli reaguje na pedał gazu, czasami odrazu szarpie a czasami ma przełyski normalnej mocy.
Dodam, że filtr paliwa i powietrza wymienione w pierwszej kolejnosci. Auto nie dymi pali normalnie, przy wciskaniu gazu na wolnych obrotach tez wszystko ok. Co moze byc przyczyną tego stanu rzeczy?>

Troche sie rozpisałem przepraszam:)
Ostatnio zmieniony wtorek, 17 stycznia 2012, 19:39 przez agent0030, łącznie zmieniany 2 razy.

agent0030

Re: [Megane II 1.5 DCi 2007r] Szarpie, spadek mocy

Post autor: agent0030 »

Co prawda nikt mi nie odpowiedział na mój post z chęcią pomocy ale moje doświadczenie może się komuś przyda. Więc dokończę historie szarpiącej meganki. Po odwiedzeniu wielu warsztatów i znawców aut francuskich udałem sie do ASO. Podpięty clip i od razu lista błędów. Okazało się, że przetarte są kable które idą do komputera. Przetarł je przewód od akumulatora i to powodowało , że auto wariowało. Wykrycie i napraw usterki 2h. Problem rozwiązany ale nie do końca kolejna wizyta w ASO i wgranie nowego oprogramowania i auto jeździ jak nowe.

Pozdrawiam

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: [Megane II 1.5 DCi 2007r] Szarpie, spadek mocy

Post autor: Martinez »

Dobrze, że udało się zdiagnozować przyczynę. Jednak co CLIP to CLIP.
Zarąbista jest jakość dzisiejszych aut...
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

teli5959

Re: [Megane II 1.5 DCi 2007r] Szarpie, spadek mocy

Post autor: teli5959 »

mam podobny problem. sadzac po twiom opisie moje moze troche mniej szarpie ale tez jest to wkurzajace. tyle tylko ze auto jest po przegladzie no i pojechalem do aso. podpieli kompa i.....wszystko ok.zero bledow. ale wgrali nowego softa i samochod jezdzil jak nowy ale tylko 1 dzien. ?????

ODPOWIEDZ