iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane I Coupe] Rezerwa paliwa, inne pytania

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
conix

[Megane I Coupe] Rezerwa paliwa, inne pytania

Post autor: conix »

Witam,
posiadam renault megane coupe 1.6 1996r i mam kilka pytan do Was, bo zapewne jestescie w temacie obeznani bardziej niz ja :)
1. Smigalem dzisiaj autkiem, wskazowka paliwa zeszla na max w dół, poleżała z 10km, podniosła się o 1-2mm, potem opadła, podniosła i tak sobie latała delikatnie na samym dole. Martwiłem sie juz, że nie dojade na cpn, ale rezerwa się nie świecila, a gdy zalałem za 100zł (jakieś 18litrów?) to wskoczyła aż równo na połowe ;o O co chodzi? Czy wskaźnik siedząc na dole nadal ma conajmniej 10-15l w baku? Jak to wygląda? Martwie się, bo nie wiem czy wskaźnik rezerwy działa, więc nie jest to fajne ;/
2. Odpale rano autko, wszystko fajnie, obroty wskakuja na 1000, ruszam, jade, jade i po 5km na światłach siedza na 1000-1500 (raz sie zdarzyło, że ponad 2tyś było) O co chodzi? Przejade jeszcze z 5km i są normalne, no ewentualnie przygazuje mu stojac w miejscu na dluzsza chwile 4-5tyś i też sie normują.

Wiem, że te pytania były, ale jeśli chodzi o pierwsze to nikt nic konkretnego nie odpowiedział, także prosze o informacje.
Pozdrawiam,
Kamil :)


P.S wiem, mialo byc kilka pytan, ale wiecej problemow nie mam;d

dyziu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: niedziela, 26 września 2010, 14:07
Renault: Megane Classic IphI
Silnik: 1.6 8V K7M702
Lokalizacja: Radzymin

Re: [Megane I Coupe] Rezerwa paliwa, inne pytania

Post autor: dyziu »

Oparcie wskazówki na ograniczniku,nie oznacza że to już rezerwa.Może tam być jeszcze kilkanaście litrów.Rezerwa jest wtedy gdy na stałe zapali się pomarańczowa kontrolka,a to następuje później.Rezerwa w megi to około 8l.Jak chcesz mieć dokładną pewność to nalej kanisterek paliwa i sprawdz ile przejedziesz od momentu zapalenia lampki.
A co do obrotów to zacznij od wyczyszczenia silniczka krokowego,możesz przy okazji wyczyścić przepustnice.
Tutaj masz podane jak to zrobić viewtopic.php?f=58&t=7978
Codziennie rano sprawdzam czy jestem na liście najbogatszych ludzi na świecie.
Jeśli nie,to wstaje i idę do roboty.

conix

Re: [Megane I Coupe] Rezerwa paliwa, inne pytania

Post autor: conix »

Dziękuje dyziu za informacje :) No własnie z tym karnistrem bede musiał jakoś niedługo ogarnąć.
Jeśli chodzi o silniczek krokowy i przepustnice to w sobote sie tym zajme i dam znac czy pomogło ;)

Jeszcze apropo rezerwy, u Ciebie w megane ile km przejedziesz na maksymalnie padnietej wskazówce zanim rezerwa się zapali? U mnie powinno być chyba podobnie.
Pozdrawiam :)

dyziu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: niedziela, 26 września 2010, 14:07
Renault: Megane Classic IphI
Silnik: 1.6 8V K7M702
Lokalizacja: Radzymin

Re: [Megane I Coupe] Rezerwa paliwa, inne pytania

Post autor: dyziu »

conix pisze: Jeszcze apropo rezerwy, u Ciebie w megane ile km przejedziesz na maksymalnie padnietej wskazówce zanim rezerwa się zapali?
Nigdy tego nie sprawdzałem,bo jeszcze nie zdarzyło się żeby mi tak wskazówka opadła.Zawsze mam spory zapas paliwa.Ale może inny użytkownik się wypowie :D ,w końcu mamy kilka megane na forum :P .Pozdro
Codziennie rano sprawdzam czy jestem na liście najbogatszych ludzi na świecie.
Jeśli nie,to wstaje i idę do roboty.

Awatar użytkownika
brejq
Oklejony
Oklejony
Posty: 423
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 23:59
Renault: Clio 2
Silnik: 2.0 16v
Lokalizacja: Łódź

Re: [Megane I Coupe] Rezerwa paliwa, inne pytania

Post autor: brejq »

Rezerwa w Megane Coupe (F3R) ph1 miała 10l - wiedza poparta wskazaniami kompa, jeśli go masz możesz sprawdzić ile Ci zostało w baku litrów.

To co pokazuje wskazówka można sobie w du... ekhem, powiedzmy, że wskazania są mocno orientacyjne. Wskazówka paliwa żyje własnym życiem w zarówno w clio jak i w megane. Często jest tak że na pełnym baku trzyma kreche przez 120km, a potem opada o jedną belkę...

Zanim zamontowałem kompa, patrzyłem na dystans bardziej, niż na wskazania rezerwy
Było: Łada Oka 0.7l; Renault Clio 2 ph1 1.2 8v; Renault Megane Coupe 2.0 8v
Jest: Clio 2 ph1 2.0 16v oraz Clio 2 ph1 1.4 8v

Obrazek

conix

Re: [Megane I Coupe] Rezerwa paliwa, inne pytania

Post autor: conix »

Hmn, czyli mam tam wiecej paliwa aniżeli mi się wydaje ;d
Kupie jutro karnister, wpakuje do bagaznika i zobacze jak dlugo bede w stanie jezdzic tym paliwem co teraz jest (lekko ponad pol baku). Dzieki za informacje ;)

Nie mam kompa, to jest v8 wiec montaz nie jest chyba taki prosty. ;/

BeXa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 315
Rejestracja: wtorek, 6 lipca 2010, 14:57
Renault: Megane
Silnik: K7M 702 1598 ccm
Lokalizacja: Pruszków

Re: [Megane I Coupe] Rezerwa paliwa, inne pytania

Post autor: BeXa »

Potwierdzam, że wskaźnika paliwa w Meg phI jest mocno niestabilny. Przy zjeżdżaniu z górki z 1/2 baku potrafi potrafi się zrobić prawie pełny :D i odwrotnie w drugą stronę. Odnośnie samej kontrolki rezerwy to sprawdź po przekręceniu kluczyka czy się pali - jak tak to znaczy, że raczej jest wszystko w porządku. Mi wskazówka się kładzie, potem do pierwszego błyśnięcia kontrolki jest jeszcze niecałe 100 km, a do zapalenia rezerwy kolejne 50 - 70km, a i na samej świecącej się rezerwie jeszcze trochę polecisz, więc sam widzisz jak jest.
Obrazek

dyziu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: niedziela, 26 września 2010, 14:07
Renault: Megane Classic IphI
Silnik: 1.6 8V K7M702
Lokalizacja: Radzymin

Re: [Megane I Coupe] Rezerwa paliwa, inne pytania

Post autor: dyziu »

conix pisze: Nie mam kompa, to jest v8 wiec montaz nie jest chyba taki prosty. ;/
Jeżeli już to 8V lol .Montaż kompa nie jest taki skomplikowany.Musisz kupić zegary z kompem i zmienić manetkę od wycieraczek.
Codziennie rano sprawdzam czy jestem na liście najbogatszych ludzi na świecie.
Jeśli nie,to wstaje i idę do roboty.

conix

Re: [Megane I Coupe] Rezerwa paliwa, inne pytania

Post autor: conix »

No, 8V ^^ xd Haha ;d Moj blad ;d

Po przekreceniu normalnie sie pali kontrolka ;d

A no to wychodzi na to, że z ta rezerwa wszystko w porzadeczku ;p

Kontrolka się dziś zapaliła, działa. Jade na cpn!

ODPOWIEDZ