iparts></a>
<a href= francuskie

[ Megane I 1.9 d 98r. ] problem z odpalaniem zimnego silnika

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
grzes19066

[ Megane I 1.9 d 98r. ] problem z odpalaniem zimnego silnika

Post autor: grzes19066 »

Wiatam. Mam problem z moim renault megane 1.9d polega on na tym ze cieżko odpala na zimnym silniku. Odpalając silnik sie krztusi ( łapie i gasnie) nacisniecie lekko pedału gazu pomaco w rozruchu. Gdy juz silnik odpali chodzi jakby nie na wszystkie cylindry a z rury wydechowej wydobywa sie biały moze białoszary dym jak z parowozu, silnikiem przez jakiś czas szarpie, po kilku sekundach chodzi normalnie nie przerywa kopcenie ustaje ze nie widac zadnego dymu, samochod taki juz kupiłem ale gdy pękł mi pasek rozrzadu i została sciagnieta głowica , zrobione zawory odpalał troszke lepiej niz przed peknieciem. Świece wymieniłem, paliwo się nie cofa, popwioetrza w układzie paliwowym nie ma. Dodam ze podczas jazdy gdy dodaje gaz słychac dziwny świst. Rozmawiałem juz z kilkoma mechanikami kazdy stwierdza cos innego ostatni stwierdził ze trzeba ustawić specjalnym urzadzeniem zapłon silnika kolejny kazał sprawdzac wtryski inny wymienic pompe wysokiego cisnienia Co moze byc tego przyczyna ? wystarczy ze jest troszke ciepły a odpala normalnie a im nizsza temp. zewnetrzna tym gorzej. Prosze o pomoc w zdiagnozowaniu przyczyny i gory dziekuje
Ostatnio zmieniony środa, 4 stycznia 2012, 16:56 przez grzes19066, łącznie zmieniany 2 razy.

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: [ Megane I 1.9 d 98r. ] problem z odpalaniem zimnego sil

Post autor: Martinez »

Sprawdź czy masz sprawne takie cięgno /"automatyczne"/ które jest w rodzaju ssania. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba ktoś z rodziny też miał takie objawy. Swoją drogą kąt wtrysku też mógłbyś sprawdzić. Jedź do kogoś kto się specjalizuje w dieselach.
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

grzes19066

Re: [ Megane I 1.9 d 98r. ] problem z odpalaniem zimnego sil

Post autor: grzes19066 »

Mam takie urządzonko jak otwieram maske to je widac przekrecam zapłon na ciapłym pociąga linke na zimnym nie ciągnie a przy odpalaniu nie sprawdzałem na ciepłym napewno ciagnie na zimnym niewiem sprawdze, a kąt wtrysku 2 razy by zle ustawili ??

grzes19066

Re: [ Megane I 1.9 d 98r. ] problem z odpalaniem zimnego sil

Post autor: grzes19066 »

sprawdziłem po przekreceniu zapłonu nie ciagnie przy zapalaniu słabiutko jest luz jak dokładam popycham palcem za 2 razem ciagnie normalnie tak ma być ?

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: [ Megane I 1.9 d 98r. ] problem z odpalaniem zimnego sil

Post autor: Martinez »

Sorki, ale nie wiem dokładnie jak to ma działać :( Mój chrzestny wymieniał to, bo auto nie chciało mu palić. Trzeba gdzieś o tym poczytać jak to ma działać i sprawdzić czy u Ciebie jest ok.
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

grzes19066

Re: [ Megane I 1.9 d 98r. ] problem z odpalaniem zimnego sil

Post autor: grzes19066 »

własnie szukam szukam i znalezc nie moge

grzes19066

Re: [ Megane I 1.9 d 98r. ] problem z odpalaniem zimnego sil

Post autor: grzes19066 »

teraz własnie byłem w hurtowni i facet pokazywał mi całkiem inne urzadzenie ktore wkreca sie w silnik a u mnie zamontowane jest takie ktore jest pociagane chyba za pomoca powietrza dlaczego patrzac na inne silniki wszystkie maja wkrecone w silnik

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: [ Megane I 1.9 d 98r. ] problem z odpalaniem zimnego sil

Post autor: Martinez »

Ja właśnie spotkałem się z tym wkręcanym. Ty masz najprawdopodobniej działające podciśnieniowo.
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

grzes19066

Re: [ Megane I 1.9 d 98r. ] problem z odpalaniem zimnego sil

Post autor: grzes19066 »

odłączyłem całkowicie zobaczymy jaki bedzie efekt kolejnym razem włacze ssanie recznie jak bedzie dobrze zamontuje wkrecane a jak to nie bedzie to to musze czekac na mechanika do 10 stycznia

grzes19066

Re: [ Megane I 1.9 d 98r. ] problem z odpalaniem zimnego sil

Post autor: grzes19066 »

bez ssania odpala o niebo lepiej nie kopci szybciej łapie silnikiem nie szarpie tylko na zimnym gasnie bo ma zbyt nieskie obroty

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: [ Megane I 1.9 d 98r. ] problem z odpalaniem zimnego sil

Post autor: Martinez »

Można to zamienić z podciśnieniowego na to wkręcane ? to wkręcane chyba działa na takiej zasadzie jak termostat /tak mi się wydaje/..ze wzrostem temperatury silnika zmniejsza ilość paliwa. Ja obstawiam, że to właśnie masz uszkodzone.
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

grzes19066

Re: [ Megane I 1.9 d 98r. ] problem z odpalaniem zimnego sil

Post autor: grzes19066 »

właśnie się zastanawiam czy mozna to zmienić ? ale jest jeszcze kwiestia ustawienia tej dawki paliwa wiec tak czy tam musze jechac na sprawdzenie i ustawienie pompy

ODPOWIEDZ