iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane 1.6 55 kW 96r] Problem z centralnym zamkiem

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
an_mat

[Megane 1.6 55 kW 96r] Problem z centralnym zamkiem

Post autor: an_mat »

Witam.Od pewnego czasu mam problem z otwieraniem i zamykaniem centralnego zamka i odpaleniem silnika. cry Po naciśnięciu przycisku na kluczyku zamek nie reaguje mimo że widać jak się zapala kontrolka - led przy kluczyku.Musze wtedy ręcznie -kluczykiem otworzyć drzwi ,wsiąść do samochodu a następnie przyciskiem do otwierania i zamykania drzwi wybrać odpowiedni 4-ro cyfrowy kod , abym mógł odpalić silnik. Czasem bywa tak że praktycznie przez cały dzień mam z tym problem a czasem przez długi okres wszystko działa O.K.. Wymieniłem w kluczyku nową baterie ale nic to nie dało. W mojej mieścinie nie ma fachowca który by potrafił rozwiązać ten problem. Może ktoś miał podobne problemy byłbym bardzo wdzięczny za wszelka pomoc
Z góry
wielkie dzięki pijaki

dyziu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: niedziela, 26 września 2010, 14:07
Renault: Megane Classic IphI
Silnik: 1.6 8V K7M702
Lokalizacja: Radzymin

Re: [Megane 1.6 55 kW 96r] Problem z centralnym zamkiem

Post autor: dyziu »

A co z drugim kluczykiem,dzieje się to samo? Jeśli jesteś pewny że bateria jest dobra (nowa nie znaczy dobra) to na początek wyjmij baterie,tak żeby kluczyk się rozkodował.A następnie przyucz go od nowa:
1. Włącz zapłon, wstukaj kod immo.
2. Wyciągnij kluczyk.
3. Wcisnij przycisk od zamykania centralnego (wewnętrzny) dopoki kontrolka od immo sie nie zapali.
4. Gdy kontrolka się zapali kluczyk skieruj do czujnika przy lusterku i zacznij wciskać przycisk na pilocie (trzymajac wciśnięty przycisk od centralnego) i tak przez ok. 30sek.
Przez te 30 skeund drzwi będą się otwierały i zamykały. Po tej operacji powinno się zakodować
Jak nie pomoże to musisz u elektronika sprawdzić kluczyk,luty i diodę.
Codziennie rano sprawdzam czy jestem na liście najbogatszych ludzi na świecie.
Jeśli nie,to wstaje i idę do roboty.

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: [Megane 1.6 55 kW 96r] Problem z centralnym zamkiem

Post autor: Snake »

Zdemontuj plastik z centralką (pod sufitką) i zobacz czy nie ma tam wody/wilgoci (często dostaje się tam przez antenkę i potem potrafi centralka wariować)
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

an_mat

Re: [Megane 1.6 55 kW 96r] Problem z centralnym zamkiem

Post autor: an_mat »

Witam.Dzięki za pomoc. p. mdyziu jeśli autko ma w danej chwili "kaprys" i nie chce działać to i drugi kluczyk też nie zadziała , a jak wszystko jest O.K. to oba kluczyki działają poprawnie . Myślę więc że przyczynę muszę szukać w centralce przy lusterku.Fakt miałem w aucie sporo wilgoci bo rynienki były zatkane i przy dużych opadach podmokła mi podsufitka.
A tak nawiasem mówiąc-czy można całkowicie odłączyć to ustrojstwo i zamontować inne zabezpieczenie np. autoalarm z centralnym zamkiem

dyziu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: niedziela, 26 września 2010, 14:07
Renault: Megane Classic IphI
Silnik: 1.6 8V K7M702
Lokalizacja: Radzymin

Re: [Megane 1.6 55 kW 96r] Problem z centralnym zamkiem

Post autor: dyziu »

Ta jak pisał Snake,musisz dobrać się do odbiornika w podsufitce i go wyczyścić,wysuszyć.
an_mat pisze:czy można całkowicie odłączyć to ustrojstwo i zamontować inne zabezpieczenie np. autoalarm z centralnym zamkiem
Całkowite wyrzucenie immo z auta to koszt ok 300zł + koszt nowego alarmu.
Codziennie rano sprawdzam czy jestem na liście najbogatszych ludzi na świecie.
Jeśli nie,to wstaje i idę do roboty.

sysy86

Re: [Megane 1.6 55 kW 96r] Problem z centralnym zamkiem

Post autor: sysy86 »

U mnie pomogla zmiana bezpiecznika i wszystko gralo. Przeczyscilem tez styki na odbiorniku.

an_mat

Re: [Megane 1.6 55 kW 96r] Problem z centralnym zamkiem

Post autor: an_mat »

a który to bezpiecznik

sysy86

Re: [Megane 1.6 55 kW 96r] Problem z centralnym zamkiem

Post autor: sysy86 »

Nie pamiętam dokładnie ale jak masz oznaczenie na panelu bezpieczników to ten żółty od otwierania drzwi. Sprawdź w książce serwisowej jak masz.

http://obrazki.elektroda.net/4_1292354321.jpg

an_mat

Re: [Megane 1.6 55 kW 96r] Problem z centralnym zamkiem

Post autor: an_mat »

Dzięki za informacje browar .Jak znajdę chwilkę to sprawdzę te sprawy

ODPOWIEDZ