iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio III 1,5 dci 07 r. z DPF] problem z grzałkami

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
WegnerD

[Clio III 1,5 dci 07 r. z DPF] problem z grzałkami

Post autor: WegnerD »

Kupiłem używany ,sprowadzony 105 KM.Na komputerze pojawia się od dłuższego czasu inf. "sprawdź wtrysk".
W serwisie stwierdzili,że są spalone grzałki nurnikowe.Wymienili ale informacja znowu sie pojawiła. Znowu wymienili .
Informacja dalej sie pojawia. Przy czym samochód zachowuje sie normalnie Czy ktos miał podobny przypadek lub moze mi podpowiedzieć co to za feler i czy sie tym martwić.

Pamiętaj na przyszłość aby wstawić nawiasy [...] w tytule. Snake ;)

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: [Clio III 1,5 dci 07 r. z DPF] problem z grzałkami

Post autor: Martinez »

Potwierdzam domniemania uio.
W moim clio /2003/ styki przekaźnika od grzałek nurkowych były całe pokryte nalotem, jakby woda się po nim lała. Najprawdopodobniej to było przyczyną dziwnego buczenia gdy załączały, albo próbowały się włączyć grzałki nurkowe. Po wyczyszczeniu, przy porannym odpalaniu w niskiej temperaturze /poniżej 10 stopni/ problem ustąpił.
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

WegnerD

Re: [Clio III 1,5 dci 07 r. z DPF] problem z grzałkami

Post autor: WegnerD »

Cześć!
Dzięki za podpowiedź, ale mam pytanie czy przekaźnik to to samo co sterownik? Jeżeli tak to sterownik juz mi wymienili w serwisie ,a problem pozostał. Co do samochodu to nie wchodzi na tryb awaryjny, ale gdy pojawi się informacja"sprawdź wtrysk" wchodzi na wyższe obroty ok. 1000 obrotów /min. Tak trwa ok.15 min. i obroty wracają do normy. Przy tym jeszcze ,przy jeździe na włączonym tempomacie
tempomat się wyłącza.Co Wy na to?

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: [Clio III 1,5 dci 07 r. z DPF] problem z grzałkami

Post autor: Martinez »

Przekaźnik to nie to samo co sterownik..chociaż kto wie jak to nazywają w serwisie.
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

ODPOWIEDZ