iparts></a>
<a href= francuskie

[Thalia 1.4 16V 2001] Klapa Bagażnika

Moderator: Grupa Moderatorów

Zablokowany
emporio

[Thalia 1.4 16V 2001] Klapa Bagażnika

Post autor: emporio »

Witam od pewnego czasu mam problem z klapa bagażnika w moim samochodze Renault Thalia z 2001 roku. Po prostu gdy chcę otworzyć bagażnik nie mogę wcisnąć guzika do otwierania tak jakby coś się blokowało(tak samo jak wkładam kluczyk to też nie mogę otworzyć) jedynie jak mogę otworzyć bagażnik to wchodząc poprzez tylną sofe składając oparcie i podnosząc taką zakładce do góry. Czy ktoś wie jaki to może być problem(wiem ze opis może nie do końca zrozumiały ale nie wiedziałem jak to opisać)

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: [Thalia 1.4 16V 2001] Klapa Bagażnika

Post autor: Sidenis »

Być może jest coś z cięgiełkiem zamka -może prawidłowo nie odbijać. Jak już otworzysz bagażnik, to spróbuj popracować przyciskiem do otwierania i patrz jak zachowują się widoczne ruchome części zamka.
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

emporio

Re: [Thalia 1.4 16V 2001] Klapa Bagażnika

Post autor: emporio »

Robiłem tak i właśnie zauważyłem że jest tam taki czarny jakby przesuwak i on do końca tak jakby nie odbija dopiero jak przesunę palcem to odbija do końca.

BeXa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 315
Rejestracja: wtorek, 6 lipca 2010, 14:57
Renault: Megane
Silnik: K7M 702 1598 ccm
Lokalizacja: Pruszków

Re: [Thalia 1.4 16V 2001] Klapa Bagażnika

Post autor: BeXa »

Jak do końca nie odbija to może trzeba przesmarować
Obrazek

emporio

Re: [Thalia 1.4 16V 2001] Klapa Bagażnika

Post autor: emporio »

Smarowałem już WD-40 i dalej to samo jest. A jakby poprostu zmienić zamek żeby tylko było otwieranie na kluczyk?

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6063
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Thalia 1.4 16V 2001] Klapa Bagażnika

Post autor: kudlaty »

emporio pisze:Smarowałem już WD-40 i dalej to samo jest. A jakby poprostu zmienić zamek żeby tylko było otwieranie na kluczyk?
Ludzie nauczcie się, że WD40 to nie jest smar!! ile razy można powtarzać :/ nasmaruj porządnie jakimś nawet smarem w sprayu np grafitowym. nie pomoże zmień zamek

emporio

Re: [Thalia 1.4 16V 2001] Klapa Bagażnika

Post autor: emporio »

Panowie odłączyłem dzisiaj taka wtyczke od siłwonika i do tej wtyczki podłaczyłem 12V żarówke i jak naciskałem guzik od centralnego zamka na kluczu to żarówka się świeciła dopiero jak puściłem guzik to przestała świecić. Czyli to na pewno nie wina kabli. To teraz pytanie albo siłownik albo zamek?? Choć nie sądzę żeby to był zamek bo kiedy już otworzę bagażnik to zamek mogę normalnie wciskać.

emporio

Re: [Thalia 1.4 16V 2001] Klapa Bagażnika

Post autor: emporio »

Zakupiłem nowy siłownik i wszystko działa:) Dziękuje wszystkim za pomoc i rady:)

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: [Thalia 1.4 16V 2001] Klapa Bagażnika

Post autor: Sidenis »

Rozumiem, że temat wyczerpany. W takim razie zamykam. W razie czego PW.
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

Zablokowany