iparts></a>
<a href= francuskie

[THALIA 1,4 2003] zamulony silnik

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
bogdan254
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 10 maja 2011, 10:54
Renault: CLIO II
Silnik: 1.2

[THALIA 1,4 2003] zamulony silnik

Post autor: bogdan254 »

Thalię mam od kilku dni i zaskoczyło mnie jej przyspieszenie a właściwie jego brak. Przy silniku 1,4 75KM powinno być w miarę przyzwoicie. Posiadam jeszcze Clio II 1,2 też V8 i ten zdecydowanie jest dynamiczny. Jakie są objawy - przy prędkości ok 90-100 redukcja do 4 biegu, gaz do podłogi a tu totalne zero przyspieszenia. Wyprzedzanie trwa całe wieki. Albo ten typ tak ma albo coś jest nie tak. Dodam że silnik pracuje równo i cicho, nie szarpie. Szukałem już podobnego wątku na forum ale nic nie znalazłem. Może ktoś miał podobne doświadczenia z tym silnikiem. Jeszcze jedno przy spokojnej jeździe ok 90 obroty poniżej 3000 spala mi ok 7,5 l Pb.

bogdan254
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 10 maja 2011, 10:54
Renault: CLIO II
Silnik: 1.2

Re: [THALIA 1,4 2003] zamulony silnik

Post autor: bogdan254 »

Dzięki uio za odpowiedź i sugestie, ale chyba nie to jest powodem. Przebieg w mojej Thali to dopiero 69tys. auto non stop serwisowane w ASO Renault. Filtry wymienione. W najbliższych dniach wymienię jeszcze świece zapłonowe. Pojawił się nowy problem z uruchamianiem silnika zwłaszcza po postoju. Odpala dopiero za 3-4 kręceniem i potrafi zgasnąć na wolnych obrotach (nie zawsze). Podejrzewam coś z elektryką tylko co? Filtr powietrza też wymienię tak na wszelki wypadek.

ODPOWIEDZ