iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio II faza 2] Usterka Elektroniczna i skaczące obroty

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
feliks

[Clio II faza 2] Usterka Elektroniczna i skaczące obroty

Post autor: feliks »

Witam. Posiadam Clio II 1,2 16V Faza 1 2001r. przebieg 150 tyś. Ostatnio niemal codziennie gdy zatrzymuję się na skrzyżowaniu, w korku, na parkingu, to zaświeca się kontrolka od usterki elektronicznej i obroty silnika falują. Gdy nie gazuję go, to silnik gaśnie. Ta usterka i falowanie obrotów zdarzyło mi się nawet parę razy w czasie jazdy, bez zatrzymywania. Zauważyłem, że zdarza się to raczej rano (kiedy jest wilgotniej?) niż po południu (kiedy wilgoć ustępuje?).

Czyściłem styki w kostce od potencjometru gazu ale nie pomogło. Świece mam niedawno wymieniane. Co to może być?

Pozdrawiam,
Feliks

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Re: [CLIO II FAZA 2] Usterka Elektroniczna i skaczące obroty

Post autor: mariusz1500 »

możliwe ze silniczek krokowy do przeczyszczenia
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

feliks

Re: [Clio II faza 2] Usterka Elektroniczna i skaczące obroty

Post autor: feliks »

Kostki od gazu poprawiałem, tak jak już pisałem, ale nic to nie dało.

A co do przepustnicy - to gdyby była zatkana, to chyba by cały czas był błąd, a nie tylko czasem? Bo ten błąd nieraz przez parę dni się nie pojawia, a w inne jest cały czas albo tylko chwilę.

feliks

Re: [Clio II faza 2] Usterka Elektroniczna i skaczące obroty

Post autor: feliks »

Nie robiłem nic z w/w rzeczy tylko pojechałem do elektryka. Okazało się, że znał ten problem. Kazał wymienić Czujnik Ciśnienia w Kolektorze Ssącym (Mapsensor). Pomogło. Kosztował mnie on w sklepie (podróbka) 217zł. Znajduje się on w lewym górnym rogu silnika, patrząc od przodu auta.

Edycja:
Błąd powrócił. Najwidoczniej to jednak nie ten czujnik.

ODPOWIEDZ