iparts></a>
<a href= francuskie

[Thalia 1.4 75KM] - problem z uruchomieniem silnika

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Rescuer

[Thalia 1.4 75KM] - problem z uruchomieniem silnika

Post autor: Rescuer »

Witam,

Od dłuższego czasu z różnym nasileniem i częstotliwością chodź ostatnio częściej mam poważne problemy z uruchomieniem silnika. Dzieje się to najczęściej przy ciepłym silniku, tzn. gdy np. jadę dłuższy czas auto nagrzeje się do prawidłowych wartości i np. na 15 min. zostaje odstawione. Próba ponownego uruchomienia silnika jest praktycznie niemożliwa. Co ciekawe kiedyś już nawet wykręciłem świece, iskra oczywiście była zachowana, jednak były całkowicie suche. Na tyle kręcenia powinny być mokre, zalane paliwskiem.

Któregoś razu nawet zakończyło się holowaniem do warsztatu, tam miałem być podłączony pod komputer ale podszedł pewien mechanik i nacisnął czerwony przycisk usytuowany po prawej stronie pod maską ( chyba awaryjne odcięcie paliwa) i problem ustąpił jak ręką odjął :D

Ucieszyłem się i przy kolejnych sporadycznych niespodziankach tak właśnie robiłem. Teraz niestety gdy sytuacja się powtórzy przyciskanie owego przycisku nic nie daje .... :( Dalej nie można odpalić, dopiero po dłuższej chwili np. po 5 - 10 - czasami 15 minutach auto odpala jakby nigdy nic, podczas jazdy nigdy nie ma żadnych problemów. Dodam jeszcze że przy włączeniu zapłonu słychać jak uruchamia się pompa paliwa.

Czy ktoś z was miał podobne przygody ze swoją Thalią, czy owy przycisk od częstego przyciskania mógł się uszkodzić ?? Czy on właściwie w neutralnej pozycji jest załączony czy rozłączony ?? Hmmm ... pomyślałem że może go zmostkować lub, wyjąć aby zobaczyć czy będzie jakiś efekt. Czy ten włącznik (wyłacznik) może powodować jakieś fiksy

Czekam na Wasze sugestie, jeżeli powieliłem temat, przepraszam szukałem ale nic podobnego nie znalazłem.
Ostatnio zmieniony sobota, 20 listopada 2010, 21:05 przez Rescuer, łącznie zmieniany 1 raz.

Maciek
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 549
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 20:35
Renault: Laguna + Clio
Silnik: 2.0 dCi + 1.2 D7F
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Maciek »

Przycisk o ktorym mowisz to czujnik wstrząsowy/zderzeniowy. Nie powinien samoczynnie się załączać, tymbardziej na postoju.
Senior PIKUR
Klub Renault 3Miasto Opiekun grupy

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: [Thalia 1.4 75KM] - problem z uruchomieniem silnika

Post autor: Martinez »

Jeśli uporałeś się z tym problemem to daj znać co było przyczyną, bo miałem latem ten sam przypadek w Clio. Nie chciał palić na przy rozgrzanym silniku. Gdy zrobiło się trochę zimniej jest ok.
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: [Thalia 1.4 75KM] - problem z uruchomieniem silnika

Post autor: Martinez »

Tak właśnie stawiałem. Jaki mniej więcej koszt?
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: [Thalia 1.4 75KM] - problem z uruchomieniem silnika

Post autor: Martinez »

Dzięki uio :)
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

Rescuer

Re: [Thalia 1.4 75KM] - problem z uruchomieniem silnika

Post autor: Rescuer »

Witam,

Widzę tutaj jakiś inny silnik niż u mnie, w mojej Thalii jest 1.4 75KM, rozumiem, że ten czujnik powinien i u mnie znajdować się gdzieś w tej okolicy??

ODPOWIEDZ