iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio IV 1.5 DCI 2013] Ogrzewanie, chłodzenie.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Maniek2017
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 29 stycznia 2017, 12:02
Renault: Clio 4 Kombi
Silnik: 1.5dci
Lokalizacja: Warszawa

[Clio IV 1.5 DCI 2013] Ogrzewanie, chłodzenie.

Post autor: Maniek2017 »

Witam. Mam problem z ogrzewaniem w Clio IV 1.5 DCI 2013. Gdy jest mróz silnik (88 tyś kilometrów przebieg) nie łapie temperatury na postoju (po 20 minutach) – świeci kontrolka temperatury, w czasie jazdy jest dopiero ciepło przy jeździe z prędkością od 130 km/h, klima manualna. W lato z kolei, gdy przekręcę na chłodzenie bez włączonej klimy, na szybie pojawia się mgła, szron, mam wrażenie, że działa klima. Wymieniałem dwa razy termostat, w warsztacie powiedziano mi, że jest wszystko dobrze. Kupiłem trzy letni samochód i od początku mam ten problem.

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 850
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: [Clio IV 1.5 DCI 2013] Ogrzewanie, chłodzenie.

Post autor: Rufus »

Maniek2017 pisze: piątek, 15 kwietnia 2022, 20:45 Witam. Mam problem z ogrzewaniem w Clio IV 1.5 DCI 2013. Gdy jest mróz silnik (88 tyś kilometrów przebieg) nie łapie temperatury na postoju (po 20 minutach) – świeci kontrolka temperatury, w czasie jazdy jest dopiero ciepło przy jeździe z prędkością od 130 km/h, klima manualna.
Wygląda jednak na otwarty termostat
W lato z kolei, gdy przekręcę na chłodzenie bez włączonej klimy, na szybie pojawia się mgła, szron, mam wrażenie, że działa klima. Wymieniałem dwa razy termostat, w warsztacie powiedziano mi, że jest wszystko dobrze. Kupiłem trzy letni samochód i od początku mam ten problem.
Szron pojawia na zewnętrznej czy wewnętrznej części szyby?
Jeśli na zewnątrz, to prawidłowo przy dużej różnicy temperatur i to oznacza, że klima pracuje mimo wyłączonego przycisku.
Jeśli jednak wewnątrz to może okazać się, że coś nie tak jest z nagrzewnicą i samym układem wentylacyjnym, co może również wpływać na problem opisany zimą.
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

Maniek2017
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 29 stycznia 2017, 12:02
Renault: Clio 4 Kombi
Silnik: 1.5dci
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Clio IV 1.5 DCI 2013] Ogrzewanie, chłodzenie.

Post autor: Maniek2017 »

Dzięki Rufus. Szron pojawia się wewnątrz, a sam układ nawiewu wydaje się działać prawidłowo. Sprawdzałem wymontowany termostat i widzę że otwiera przy 70 stopniach. Sama nagrzewnica wygląda jak nowa, układ chłodzenia płukałem. Zastanawiam się jak można sprawdzić nagrzewnicę. Jeszcze zastanawia mnie czy nie namieszał poprzedni właściciel z czynnikiem w klimie, lub czy nie ma za wysokiego ciśnienia.

ODPOWIEDZ