iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio 3, 2010r, 1.5dci] Problem z wycieraczkami

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Jablona
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 22 marca 2022, 22:47
Renault: Renault Clio 3
Silnik: 1.5 dci

[Clio 3, 2010r, 1.5dci] Problem z wycieraczkami

Post autor: Jablona »

Cześć wszystkim,
w moim Clio 3 1,5dci z 2010r mam problem z przednimi wycieraczkami. Wycieraczki nie wracają do pozycji zerowej tylko gdy wyłączę wycieraczki to zrobią półtorej obrotu i się zatrzymają gdziekolwiek. Ponadto gdy użyje spryskiwaczy to wycieraczki się nie wyłączą. Dopiero po wyłączeniu zapłonu się wyłączą.
Zacząłem od wyjęcia i wyczyszczenia styków w przełączniku zespolonym. Następnie sprawdziłem moduł znajdujący się pod maską, zmieniłem przekaźniki miejscami, sprawdziłem wtyczki. To nic nie dało więc wyjąłem silnik wycieraczek. W środku wyglądał ładnie, ale wyczyściłem styki i dogiąłem blaszkę masową, która się styka z obudową. To też nic nie dało. Wyjąłem w końcu moduł bcm, bo słyszałem, że tam jakieś rezystory padają, jednak nie widzę tam nic złego.
Czy ktoś miał może taki przypadek i udało mu się naprawić? Bo mnie już pomysły się skończyły.

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z wycieraczkami Renault Clio 3, 2010r, 1.5dci

Post autor: patrys4891 »

Sprawdź czy włączanie kierunkowskazów i długich świateł wpływa na działanie wycieraczek.
Miałem podobnie i winnym był jeden z przewodów łączących manetki wycieraczek i kierunkowskazów.
Konkretnie po lewej przy manetce chyba masowy mi się ułamał.
Te przewody są na stałe z manetką od kierunków, więc w moimi przypadku nastąpiła wymiana całej manetki

obliczone na lukakatorze

Obrazek

Jablona
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 22 marca 2022, 22:47
Renault: Renault Clio 3
Silnik: 1.5 dci

Re: [Clio 3, 2010r, 1.5dci] Problem z wycieraczkami

Post autor: Jablona »

Zamykam temat. Przyczyną był silnik wycieraczek. Po wymianie objawy ustały.

ODPOWIEDZ