iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio IV 2013 r.] Stuki podczas zmiany biegów (EDC)

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
wherewegoin
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 29 listopada 2021, 17:47

[Clio IV 2013 r.] Stuki podczas zmiany biegów (EDC)

Post autor: wherewegoin »

Witam,

Czy z poniższych nagrań jest ktoś w stanie wywnioskować, czym mogą być spowodowane dźwięki (stuki) podczas zmiany biegów? Głównie dzieje się to podczas zmiany z 3 na 4, ale też czasami tuż przed samą zmianą (możliwe że zależy to od przyspieszenia). Bardzo rzadko występują również przy zmianie z 2 na 3. W przypadku innych biegów - jest OK.

Wiem, że nagrania nie są idealne (zalecam zwiększyć głośność), ale zamieściłem w nich napisy dla lepszego rozeznania. Dodam, że w momencie gdy występuje wspomniany stuk, to odczuwam również delikatne drgnięcie pod stopą na pedale gazu.

Clio IV 2013, przebieg 100 tys. Dwa lata temu wymienione sprzęgło, widełki oraz łapa. Sterownik skrzyni wymieniony rok temu.

https://youtu.be/kwMLTVnL_G4

Z góry dziękuję za pomoc.

damiano2509
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 31 października 2016, 16:29
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCE 120 KM EDC

Re: [Clio IV 2013 r.] Stuki podczas zmiany biegów (EDC)

Post autor: damiano2509 »

Witam,
Jeżdżę od nowości Capturem 1.2 TCe z automatem EDC (2015 rok). Podobne objawy występują u mnie od początku. Z tymże ten stuk i drgnięcie na pedale gazu występuje u mnie tylko raz po uruchomieniu - w mojej ocenie przy przekroczeniu pewnego progu prędkości - około 40 km/h. Jeśli u Ciebie też tak jest, że przy ponownym rozpędzaniu już tego nie ma, to nie przejmowałbym się tym. Po prostu taka cecha zespołu napędowego, sam się zastanawiam czym spowodowana :D

wherewegoin
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 29 listopada 2021, 17:47

Re: [Clio IV 2013 r.] Stuki podczas zmiany biegów (EDC)

Post autor: wherewegoin »

Dzięki za odpowiedź. U mnie jest w ten sposób, że przy pierwszym rozpędzeniu (po uruchomieniu) ten stuk i drgnięcie jest najgłośniejsze i najbardziej wyczuwalne. Później podczas jazdy bywa ono cichsze, a czasami nie występuje w ogóle. No właśnie, ale tylko czasami. To mi nie daje spokoju. A w promieniu kilkudziesięciu kilometrów ode mnie próżno szukać serwisu automatów...

ODPOWIEDZ