iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio 3 1.2 tce] komunikat o ciśnieniu oleju

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
rajtkezjusz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: czwartek, 10 grudnia 2020, 13:06
Renault: Clio 3
Silnik: 1.2 Tce 103 KM

[Clio 3 1.2 tce] komunikat o ciśnieniu oleju

Post autor: rajtkezjusz »

Cześć.
Godz po 22.00 środek lasu ,prędkość ok 70 km/h i nagle zabłyska kluczyk + STOP + ciśnienie oleju.
1) olej wymieniono parę dni temu na Mobil 1 zgodny z instrukcją
2) zgasiłem auto , zajrzałem pod maskę przy latarce czy zauważę jakiś wyciek
3) nic nie było ,odpaliłem ,przejechałem ze 100 m i ponownie komunikat
3) znów pod maskę -na miarce ok ,wskaźnik poziomu ma desce też ok
4) zauważyłem , ze po pasku alternatora trze sobie jakaś kostka na długim przewodzie (przewód 1 żyłowy zdaje się w osłonce karbowanej ) ,ma kołek mocującey do ...nie znalazłem gniazda tego kołka. Sama kostka już częściowo starta od pocierania o pasek
5)Przewód z kostką wyciągnąłem na pokrywę zaworów i zrobiłem pętelkę aby przypadkiem nie zsunęła się znów na pasek
6) auto odpaliłem i zero komunikatów -zero problemów
7)wizyta u mechanika, podłączył wtyczkę pod czujnik ciśnienia oleju
8)przejechałem z 10 km i znów info na desce
9) pytanie dlaczego nie ma ciągłego sygnału np. check gdy wtyczka była odpięta. :think: ,czy Clio pobiera info też z innych czujników np. poziomu oleju i stąd brak info o " usterka ciśnienia oleju " ?
IMG_20210927_111530.jpg
edit. Auto u mechanika miało sprawdzone ciśnienie-bez uwag . Zostanie zmieniony czujnik ciśnienia oleju .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

kunte
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2020, 07:02
Renault: Clio 3 Grandtour
Silnik: 1.2 TCe

Re: [Clio 3 1.2 tce] komunikat o ciśnieniu oleju

Post autor: kunte »

U siebie miałem podobnie, nagle zapaliła się kontrolka, ale żadnego wycieku nie było, ani problemów z wtyczką.
Sprawdziłem poziom oleju i okazało się, że bagnet ledwo, ledwo był mokry od oleju. Dolałem i spokój.
A zaraz potem pojechałem na wymianę i od czerwca mam spokój.

rajtkezjusz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: czwartek, 10 grudnia 2020, 13:06
Renault: Clio 3
Silnik: 1.2 Tce 103 KM

Re: [Clio 3 1.2 tce] komunikat o ciśnieniu oleju

Post autor: rajtkezjusz »

U mnie 3/4 miarki ,ale gdy po wymianie czujnika (30 zł przeboleję ) znów się pojawi to doleję na max . Podobno we francuzach można poprzez program niejako wpisać progi działania (sam czujnik ma swój próg, ale komp może to po swojemu interpretować ) czujnika, a tak mi coś po głowie chodzi - czy czujnik poziomu nie bierze udziału w tej sprawie . Gdy przyszedł komunikat jechałem pod delikatną górkę, gdy stawałem to lekko z górki i wtedy zgasło, no ale obroty też były jałowe . Dużo pytań ,a może rozwiązanie proste będzie

edit/ 29.09 odebrane z wymienionym czujnikiem. Zrobiłem ponad 20 km i na razie (odpukać ) spokój . Wychodzi, że przewód po wymianie rozrządu nie został wpięty w mocowanie (kołek w bloku ) i musiał zostać zahaczony przez pasek altka i wyrwany z czujnika co zaowocowało jego uszkodzeniem elektrycznym (może spięciem w gniazdku ?) .Aż dziwne ,że przewód wytrzymał ,a kostka puściła na czujniku :think:

ODPOWIEDZ