iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio V 1.0 TCe] Podświetlenie wskaźników a kondycja akumulatora

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Trakker
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 10 maja 2021, 01:30
Renault: Clio V
Silnik: 1.0 TCe

[Clio V 1.0 TCe] Podświetlenie wskaźników a kondycja akumulatora

Post autor: Trakker »

Dzień dobry wszystkim. Od niedawna jestem użytkownikiem Clio V 1.0 TCe w wersji Zen. Choć ogólnie jestem zadowolony, to kilka dni temu pojawiły się dwie sprawy, które mnie trochę niepokoją, dlatego zwracam się do Was, Panie i Panowie. Przewertowałem instrukcję, ale nic na ten temat nie znalazłem.
Do sedna: sprzątałem samochód po zimie, odkurzałem, woskowałem progi itp. Często otwierałem i zamykałem drzwi i przez to za każdym razem auto witało mnie dźwiękiem i podświetleniem ekranu multimediów, wskazówek zegarów i wyświetlaczem komputera pokładowego. W końcu pojawiła się informacja o trybie bezpiecznym akumulatora, a potem komunikat "akumulator rozładowany, uruchom silnik". Chyba niewiele brakło, a nie odpaliłbym auta. I teraz moje pytanie. Wiem, że da się wyłączyć ekran multimediów, tzn. go wygasić, bo on de facto zawsze działa. A czy da się po wyjęciu kluczyka wyłączyć wszystkie "źródła poboru prądu"? Po prostu żeby nic się nie świeciło, kiedy nie jest to potrzebne. Wiem, że podświetlenie wyłącza się samo po kilku minutach od zamknięcia drzwi, ale w takiej sytuacji, jak opisana powyżej, to nie działa. W moich poprzednich autach to była oczywistość - silnik wyłączony, kluczyk wyjęty, to nic nie czerpie prądu i nie świeci. Mogłem sobie zamykać i otwierać drzwi do woli i nic nie ciągnęło napięcia z aku.

I drugie pytanie, może banalne, ale też mam z tym problem. Jak CAŁKOWICIE wyłączyć światła przy uruchomionym silniku? Np. zimą na postoju chcę włączyć ogrzewanie, ale nie włączać świateł. W pozycji dźwigni AUTO mam włączone światła do jazdy dziennej, a pozycji "0" jakoś nie widzę.

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

ODPOWIEDZ