iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio IV 18r 1.5dci 75KM.] - Problem z założeniem klimy

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
clionewbie
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 5 lutego 2021, 15:26
Renault: Renault Clio IV 2018
Silnik: 1.5 dci 75KM

[Clio IV 18r 1.5dci 75KM.] - Problem z założeniem klimy

Post autor: clionewbie »

Witam!

Kupiłem clio iv z 2018r bez klimy z przeświadczeniem, że będzie to można w miarę prosto założyć - och jak bardzo się myliłem. Piszę do was na forum z nadzieją, że są tu tacy, którzy się na tym znają i będą na tyle dobrzy, że podzielą się swoją wiedzą.
Jak już napisałem kupiłem clio i oddałem je do w miarę zaznajomionego mechanika (ojciec u niego zawsze naprawia auta). Oddałem auto i kupiłem z clio z 2016 roku wiązkę elektryczną, sprężarkę + uchwyt + rurki i mocowania, obudowę nagrzewnicy (komplet pod deską rozdzielczą) i panel AC. Mechanik stwierdził, że trzeba kupić nowe elementy z auta z 2018 roku, bo te się nie nadają i wypisał mi nową listę w związku z którą nasuwa mi się pytanie.
Czy można zamontować klimatyzację do takiego samochodu i czy w związku z tym trzeba wymieniać wszystkie podane w tej liście elementy: wiązka elektryczna komory silnika i wnętrza, sterowniki (komplet) i skrzynki z bezpiecznikami, UCH i sterownik silnika i moduł komfortu, blokadę kierownicy, obudowę nagrzewnicy, osuszacz i jego mocowanie, osłony chłodnic (kierownica powietrza), sterownik ABS, karty + kieszeń, licznik, panel AC, Radio, sprężarka + śruby, rurki +mocowania.
Wydaje mi się, że da się to ogarnąć bez wymiany połowy samochodu, ale może gość ma rację. Zastanawiam się czy po prostu szukać jakiegoś nowego mechanika czy jednak muszę kupować nowe elementy.

Z góry dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam

Edit: Oczywiście wszystko dotyczy zakładania klimy manualnej i takie części też kupuję.

ODPOWIEDZ