iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio 4 0,9 TCe] Czuć wibracje w aucie

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Ferris74
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 24 grudnia 2020, 00:44
Renault: Clio IV grandtour
Silnik: 0,9 TCe

[Clio 4 0,9 TCe] Czuć wibracje w aucie

Post autor: Ferris74 »

Witam, stałem się użytkownikiem służbowego Clio 4 grandtour z silnikiem 0,9 tce. Auto jest z 2019 roku i ma 50 tys km przebiegu. Motor ten ogólnie jest chwalony min za kulturę pracy i tutaj właśnie mam z nim problem. Miałem do czynienia z trzycylindrowymi jednostkami od Toyoty i VW i żaden się tak nie zachowywał. Mianowicie silnik ma wibracje, które najsilniej czuć w zakresie 1250 - 1000 gdy spadają obroty. Zauważyłem też, że naw wolnych obrotach czuć wibracje w aucie i to nie takie delikatne...nie sądzę, żeby Renault pozwolił sobie na wypuszczenie silnika, który tak się zachowuje.
Jeszcze spostrzeżenie, że na zimnym silniku jest jakby lepiej. Pomocy, jechać z tym do ASO czy tak ma być, bo jeśli tak to chyba nerwowo nie wydolę z tym autem.
Ostatnio zmieniony czwartek, 24 grudnia 2020, 09:39 przez Ferris74, łącznie zmieniany 1 raz.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: (Clio 4) Problem z 0,9 TCe.

Post autor: BlackRaven »

Czy auto jest po kolizji (czy sprawdziłeś auto). Czy została wykonana diagnostyka silnika i układu napędowego oraz zawieszenia silnika (poduszki ) bo być może masz problem z powodu nie sprawdzenia autka przed zakupem.
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

Ferris74
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 24 grudnia 2020, 00:44
Renault: Clio IV grandtour
Silnik: 0,9 TCe

Re: [Clio 4 0,9 TCe] Czuć wibracje w aucie

Post autor: Ferris74 »

Nie sprawdzałem, napisałem że auto dostałem jako służbowe, nie kupiłem go. Pytam czy taka praca silnika to norma?

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Clio 4 0,9 TCe] Czuć wibracje w aucie

Post autor: BlackRaven »

Nie. Dobry serwis załatwi sprawę.
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

rybaka669
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2021, 20:10
Renault: clio IV
Silnik: 0,9 tce

Re: [Clio 4 0,9 TCe] Czuć wibracje w aucie

Post autor: rybaka669 »

witajcie, podłączę się pod temat bo wydaje mi sie mam podobny problem.
otóż 0,9tce dziwne drgania jak u kolegi. dodatkowa na zimnym silniku jak rozpędzam auto to jest jedno mega szarpniecie a później ok. trochę dymi na biało nie wiem jak u was ale przy -10 stopni C wydaje mi sie jakby kopcił bardziej niż inne auta. moje pierwsze clio, samochód używany, 120 tys nalatane, kupiony w salonie renault w Zamościu.

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Clio 4 0,9 TCe] Czuć wibracje w aucie

Post autor: patrys4891 »

Do sprawdzenia stan płynu chłodniczego i oleju. Jakie poziomy, jaki wygląd?

obliczone na lukakatorze

Obrazek

Ferris74
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 24 grudnia 2020, 00:44
Renault: Clio IV grandtour
Silnik: 0,9 TCe

Re: [Clio 4 0,9 TCe] Czuć wibracje w aucie

Post autor: Ferris74 »

To dokładnie takie same objawy jak u kolegi...zauważyłem też, że na zimnym silniku na wolnych obrotach kultura pracy silnika jest znacznie lepsza. W ASO podpięli auto do komputera i dostałem info, że nie ma żadnych błędów i ten silnik tak ma mieć...jak dla mnie kompletna bzdura, żeby Renault mógł sobie pozwolić na wypuszczenie takiego silnika na rynek.
Ktoś poleci mechanika w Krakowie lub okolicy, który pomoże zdiagnozować problem?

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Clio 4 0,9 TCe] Czuć wibracje w aucie

Post autor: BlackRaven »

A wszyscy w jednym czasie zarejestrowani Hahaahahaha
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

Ferris74
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 24 grudnia 2020, 00:44
Renault: Clio IV grandtour
Silnik: 0,9 TCe

Re: [Clio 4 0,9 TCe] Czuć wibracje w aucie

Post autor: Ferris74 »

BlackRaven pisze: poniedziałek, 25 stycznia 2021, 14:52 A wszyscy w jednym czasie zarejestrowani Hahaahahaha
O co Ci chodzi, wyjaśnisz?

rajtkezjusz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: czwartek, 10 grudnia 2020, 13:06
Renault: Clio 3
Silnik: 1.2 Tce 103 KM

Re: [Clio 4 0,9 TCe] Czuć wibracje w aucie

Post autor: rajtkezjusz »

To 3 cylindry auto ? Czasem drgania naturalne takiego motorka schodzą się z drganiami np zawieszenia, podwieszenia jednostki napędowej . Moze warto aby mechanik sprawdził stan poduszek całego układu napędowego ? (podpowiadam tak ,bo np we Fiacie 500X po ok 40 tyś km padał powoli poduszka silnika -objawiało się drganiami przy pewnych temperaturach i obrotach ,wystarczyło poruszać silnikiem w poprzek pojazdu i wtedy było to od razu słyszalne jako skrzypienie ). Taka poduszka padała (zamontowano zastępczo z diesla zdaje się) co następne 60 tyś km ,taki urok :( . Może tutaj podobnie ?

ODPOWIEDZ