iparts></a>
<a href= francuskie

[CLIO 3] Półautomatyczna skrzynia problem

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
22karasiek
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: środa, 27 maja 2020, 20:50
Renault: clio 3
Silnik: 1.2 16v

[CLIO 3] Półautomatyczna skrzynia problem

Post autor: 22karasiek »

Witam od niedawna stałem się posiadaczem clio 3 1.2 2007 r z pół automatyczną skrzynią biegów. Borykam się z jednym błędem który potrafi wyskoczyć co jakiś czas i skrzynia wchodzi w tryb awaryjny W takiej sytuacji nie mogę wybrać trybu automatycznego (A), przestaje być dostępny, A jedynie działa zmiana biegów manualnie lub łopatkami bez najmniejszych problemów. Wyłączenie i włączenia auta naprawia ten problem. Najczęściej występuje to podczas postoju auta na parkingu, w korkach, nigdy nie wyskoczyło podczas jazdy. Czasem błąd wystąpi 1x w tygodniu a czasem 2x jednego dnia w omawianych powyżej sytuacjach.

Po zakupie auto zmieniłem olej w robocie sterującym. Auto jeździ płynnie, nic nie szarpie ogólnie nie ma się czego przyczepić oprócz tego błędu

Sprawdziłem ten błąd clipem w warsztacie i pokazało mi, że jest to kod:
DF078 - PODPORZĄDKOW. UKŁ. HYDRAULICZNEGO
DF258- SZYBKI SPADEK CIŚNIENIA HYDRAULCZNEGO
oba błędy po wykasowaniu ich, nie pojawiają się ponownie aż do momentu opisanego problemu.

Czy ktoś z grupowiczów posiada swoje clio w automacie i miał podobny problem ? Co to może być? czy pompa kłania się do wymiany , lub wyczytałem gdzieś że mogą to być elektrozawory na skrzyni.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1339
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: CLIO 3 półautomatyczna skrzynia problem

Post autor: BlackRaven »

Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ