iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio III 1.4 98KM] Spalanie

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
proximaro
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: środa, 13 maja 2020, 08:19
Renault: Clio III
Silnik: 1.4 98KM

[Clio III 1.4 98KM] Spalanie

Post autor: proximaro »

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Renault Clio III z silnikiem 1.4 98KM. Jednak mój niepokój budzi spalanie (odczyt póki co jedynie z komputera).

Mianowicie w trasie 120-130 km/h komputer pokazuje 7,5-8l/100km. Tutaj raczej wynik wydaje się być rozsądny. Natomiast w drodze do pracy (około 7km także silnik na zimno), gdzie większość to trasa szybkiego ruchu (prędkość ok 80km/h) spalanie mam na poziomie 9,5-10l/100km. To już wydaje się dosyć niepokojącym wynikiem. Jeżdżę raczej ECO.

Jest się czym martwić czy też taka natura tego silnika?

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Clio III 1.4 98KM] Spalanie

Post autor: kudlaty »

Nie przejmowałbym się. U mnie w M1 z tym silnikiem w trybie mieszanym wychodzi około 9-10l ;)

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Clio III 1.4 98KM] Spalanie

Post autor: BlackRaven »

Jeżeli latem mocno spadnie spalanie to wymień termostat przed jesienią. Generalnie co 6-7 lat zawsze wymieniam termostat bo to się zwraca w paliwie. Tzn. jeśli kupuję używkę wymieniam po za świecami olejem i rozrządem właśnie termostat. W obecnym moim aucie ktoś grzebał w elektryce i miałem wyłączoną grzałkę sondy lambda i w trasie na autostradzie było super bo sonda się rozgrzewała ale po mieście było dużo bo 10 i 11 czasami. Teraz z klimą na dojeździe do pracy mam 8-8,5 litra na setkę przy silniku 1.6 16v a do pracy co dzień 5 km czyli krócej i światła po drodze.
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ