iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio III 1.2] dławienie się na każdym biegu

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
zyrafa
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 11 lutego 2020, 11:19
Renault: Clio III
Silnik: 1.2

[Clio III 1.2] dławienie się na każdym biegu

Post autor: zyrafa »

Witam!
Od kilku miesięcy zmagam się z problemem dławienia się samochodu. Bardziej odczuwalne na zimnym silniku i na niskich obrotach. Przy próbie dociśnięcia pedału gazu do dechy, zamiast powolnego przyspieszenia, samochód zaczyna się dusić i szarpać. Coś jakby przez sekundę nie dostał paliwa, za chwile załapuje ale zaczyna szarpać. Na wyższy obrotach i ciepłym silniku występuję rzadziej ale występuje. Czasem nawet na 5 biegu jadąc 120/130km/h potrafi się lekko zakrztusić i szarpnąć.
Przy okazji wymiany tłumika, mechanik podpiął samochód do komputera. Wykrył błąd katalizator. Jednak mechanik stwierdził, że to mało prawdopodobne przy przebiegu około 100tys. Wymieniliśmy świece i był to strzał w dziesiątkę...lecz tylko na kilka dni. Problem powrócił.

Moje pytanie czy aby na pewno trzeba odrzucić katalizator i szukać gdzie indziej usterki?
Na przeglądzie ostatnio podwyższony prawie dwukrotnie poziom emisji spali.
Przy wysiadaniu z samochodu czasem smród spalin jak ze starego fiata.

Tylko wczoraj co mnie bardzo zaskoczyło (ciepły i wilgotny dzień +10C) samochód zachowywał się całkowicie normalnie. Pierwszy raz od kilku miesięcy. Odpaliłem na zimnym silniku - rura i nic. Płynna jazda na każdym biegu. Taka podpowiedź, że w cieplejszy dzień zachowywał się normalnie? A może to tylko przypadek?

Mieliście może podobny problem? Zmagał się ktoś z czymś podobnym? Będę wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi i sugestie!

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Clio III 1.2] dławienie się na każdym biegu

Post autor: BlackRaven »

Podaj numer błędu
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

Darek001
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: środa, 12 lutego 2020, 17:45
Renault: Laguna 2 grandtour
Silnik: 1.8 16v 121km

Re: [Clio III 1.2] dławienie się na każdym biegu

Post autor: Darek001 »

Jak wyglada u ciebie zuzycie oleju od wymiany do wymiany?

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Clio III 1.2] dławienie się na każdym biegu

Post autor: BlackRaven »

Wytnij katalzator a potem silnik wytniesz jak nie zadziała ? Widzieli go w środku ? Unikaj "Józków" z szopy
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

zyrafa
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 11 lutego 2020, 11:19
Renault: Clio III
Silnik: 1.2

Re: [Clio III 1.2] dławienie się na każdym biegu

Post autor: zyrafa »

Numeru błędu niestety nie jestem w stanie podać.
Podjechałem do innego mechanika. Gościa który zajmuje się tylko renówkami. Na komputerze wykazał mu błąd czujnika hamulców oraz z okolic katalizatora. Mówi, że nie wie czy to katalizator czy sonda (on osobiście przy tym przebiegu by wymienił jeszcze sondę).
To możliwe, że dokładnie nie pokaże mu gdzie go boli w tym miejscu? Czy to konkretnie błąd katalizatora czy sondy?
Ostatecznie skończyło się tak, że wymienił czujnik hamulców, przeczyścił styki sondy i skasował 150zł. Przez pierwsze 2 dni było okay ale problem powrócił. W dodatku z kolejną niespodzianką - zapaliła się kontrolka silnika i klucz serwisowy.
Czy możliwe, że sonda by była odpowiedzialna za takie zachowanie?


Darek001 - oleju dolewam około 1l na 10tys km

zyrafa
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 11 lutego 2020, 11:19
Renault: Clio III
Silnik: 1.2

Re: [Clio III 1.2] dławienie się na każdym biegu

Post autor: zyrafa »

I jeszcze jedno pytanie. Jaki jest koszt nowej sondy? Czy te sondy uniwersalne na allegro np. tutaj (https://allegro.pl/oferta/sonda-lambda- ... 7863974624) są dobrej jakości? Będzie ona faktycznie kompatybilna czy lepiej zainwestować w coś lepszego?
W clio są dwa rodzaje sond. Przed i za katalizatorem? Czy obydwie są takie same? Nie chciałbym pomylić się przy ewentualny zakupie.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Clio III 1.2] dławienie się na każdym biegu

Post autor: BlackRaven »

Z sondami bywa różnie są D diagnostyczne i R regulacyjne tu masz tabelkę i sobie dobierz https://www.ngkntk.com/pl/wyszukiwarka- ... CLIO%20III
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ