iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio II 1.2.16v] Nie równa praca po odpaleniu, gaśnięcie silnika

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
ojciec323
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 4 czerwca 2019, 12:02
Renault: Clio II
Silnik: 1.2

[Clio II 1.2.16v] Nie równa praca po odpaleniu, gaśnięcie silnika

Post autor: ojciec323 »

Witam. Szanowni forumowicze proszę o jakąś radę dotyczącą poniższej przypadłości. Clio 1.2 16V Benzyna 2003r. Otóż w zeszłym tygodniu wróciłem sobie spokojnie w czwartek po pracy do domu. Kolejnego dnia wsiadam do Clio a tu okazuje się że akumulator rozładowany. Sam nie wiem do tej pory czemu się rozładował. Nie zostawiłem radia włączonego, świateł... No więc podpinam aku do prostownika i po jakimś czasie odpalam silnik. Po odpaleniu silnik pracuje bardzo nierówno, czasem słychać jakieś dziwne dźwięki, trwa to może 10sec po czy silnik wpada na chwilę na prawidłowe obroty ( to mnie najbardziej zastanawia), zapala się lampka kontrolna od świec żarowych i silnik gaśnie. Najpierw pomyślałem że coś z kablami wysokiego napięcia, może tu się zwarcie zrobiło i rozładowało aku. Sprawdziłem tylko czy iskra jest wszędzie i jest. Zostawiłem aku do naładowania na maxa. Wróciłem wieczorem z pracy ale dalej to samo. Nazajutrz aku się nie rozładował więc mogło to być jakieś przypadkowe rozładowanie. Odholowałem Clio do mechanika i czekamy.

link do filmiku jak pracuje silnik po odpaleniu: https://www.youtube.com/watch?v=KpZUHAA ... e=youtu.be

Moje podejrzenia:
- problem z przepustnicą (mechanik też to podejrzewa)
- coś nie tak faktycznie z kablami wysokiego napięcia
- rozrząd - może przeskoczył na pasku, lub jakaś rolka się przytarła bo słychac jakieś dzwine dzwięki i skrzypienie

Bedę wdzięczny za jakiekolwiek pomysły. Dzięki ! :)

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Clio II 1.2.16v] Nie równa praca po odpaleniu, gaśnięcie silnika

Post autor: BlackRaven »

Zwarcie rozładowuje aku jak to usunisz przejdziemy dalej. Renault jest wrażliwe na prąd
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ