iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio II] Szyba pasażera nie opuszcza się, nie reaguje na przycisk

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
lukeboss
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 27 października 2014, 17:34
Renault: Laguna 3
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Rzeszów

[Clio II] Szyba pasażera nie opuszcza się, nie reaguje na przycisk

Post autor: lukeboss »

Witam, CLIO II 2001 benzyna 16v 75 KM 55 kW 1.2. Nie działa przycisk opuszczania szyby u pasażera, z dwóch stron nie reaguje na naciśnięcie, zarówno po stronie kierowcy i pasażera. Zaś po stronie kierowcy szyba się opuszcza, przycisk działa. Pytanie czy te przyciski padły czy silnik czy coś jeszcze innego?

marek_scenic
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: wtorek, 24 października 2017, 16:50
Renault: Scenic 2 i Megane 2
Silnik: 2.0 16V i 1.6

Re: [Clio II] Szyba pasażera nie opuszcza się, nie reaguje na przycisk

Post autor: marek_scenic »

Najprawdopodobniej silniczek opuszczania szyb, bo żeby 2 przyciski padły jednocześnie to wręcz niemożliwe. Zdejmij boczek drzwi i zobacz. Może zębatka się wyrobiła, choć tu byś chociaż słyszał pracę silniczka, więc również mało prawdopodobne.

Wysłane z mojego BKL-L09 przy użyciu Tapatalka


lukeboss
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 27 października 2014, 17:34
Renault: Laguna 3
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Clio II] Szyba pasażera nie opuszcza się, nie reaguje na przycisk

Post autor: lukeboss »

Gdzieś czytałem, że gdyby po stronie kierowcy coś się zepsuło, to strona pasażera nawet gdyby miała sprawny przycisk to się nie opuści? 

Jeszcze dodam, że na początku przestał działać przycisk pasażera, np gdy pasażer opuścił swoją szybę, nie mógł już jej podnieść, więc robiłem to ze strony kierowcy, czyli ją mu zamykałem. Teraz przycisk od szyby pasażera już nie działa po obu stronach. Tylko szyba kierowcy się opuszcza.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka


lukeboss
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 27 października 2014, 17:34
Renault: Laguna 3
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Clio II] Szyba pasażera nie opuszcza się, nie reaguje na przycisk

Post autor: lukeboss »

Obrazek

Wtyczka na zdjęciu wchodzi do silniczka szyby. Tam powinien być plus czy minus? Sprawdzałem multimetrem czy jest obwód i przy wsadzeniu końcówki z miernika do jeden dziurki w wtyczce i drugą gdzieś na blachę to miernik zaczął piszczeć, obwód się zamyka. Tam samo w drugim otworze wtyczki. Czyli wychodzi na to, że jest minus.

Gdy jedną końcówkę miernika podłączyłem do plusa zapalniczki, a drugą do jednej dziurki wtyczki i naciśnięciu przycisku opuszczania szyb, na mierniku pokazuje się napięcię akumulatora.
W takim razie którędy dochodzi prąd to silniczka, skoro mam na wtyczce w obu otworach kostki masę?

lukeboss
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 27 października 2014, 17:34
Renault: Laguna 3
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Clio II] Szyba pasażera nie opuszcza się, nie reaguje na przycisk

Post autor: lukeboss »

Niestety wymiana przełącznika kierowcy i pasażera nic nie zmieniła. Jakieś rady?

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ