iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio II 1.6 automat] BRAK wstecznego

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
AlinaR
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 8 września 2018, 10:49
Renault: Clio II
Silnik: 1.6

[Clio II 1.6 automat] BRAK wstecznego

Post autor: AlinaR »

Witam,
Posiadam Clio II 1.6 90KM, skrzynia automatyczna prawdopodobnie DP0. Problem polega na tym, że nie ma wstecznego. Ale od początku: zaczęło się od wchodzenia skrzyni w tryb awaryjny kiedy silnik się nagrał (włączała się kontrolka "ekg", skrzynia gubiła ostatni bieg, przy ruszania jakby ruszał z dwójki). Po ponownym odpaleniu na ciepłym silniku problem się nie pojawiał. Dwóch mechaników robiło diagnostykę i niczego nie znaleźli. Pewnego dnia skrzynia zablokowała się na P i samochód nie chciał odpalić. Dodam jeszcze że na zapłonie skrzynię można było przestawić na D, R itd ale drążek chodził bez oporu, jakby nie wskakiwał w odpowiednie miejsca. Mechanik stwierdził uszkodzenie stacyjki i zaproponował zamontowanie guzika, którym samochód będzie odpalany. Jako że nie mam już siły do tego auta zgodziłam się. No i auto działało... kilka godzin. W tej chwili znowu blokuje skrzynię na P ale po przekręceniu na zapłon i przedstawieniu na D, R, N, 1 i 2 samochód odpala no i na każdym położeniu prócz P (który blokuje) jedzie do przodu jakby był na D. Później sprawdzę jak sytuacja ma się na zimnym. Ktoś może ma pomysł co z tym zrobić? U mnie w mieście raczej nie ma mechanika który będzie w stanie ogarnąć ten problem...

$SKORPION$
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 522
Rejestracja: środa, 20 maja 2009, 14:04
Renault: R25 V6 Inj Automat
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Clio II 1.6 automat BRAK wstecznego

Post autor: $SKORPION$ »

Ja mam mechanika od automatów ,ale nie wiem w której części Polski mieszkasz.
Obrazek
Każdego dnia w moim życiu zmuszony jestem dodać kogoś do listy ludzi,którzy mogą mnie po prostu: POCAŁOWAĆ W DUPĘ

AlinaR
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 8 września 2018, 10:49
Renault: Clio II
Silnik: 1.6

Re: Clio II 1.6 automat BRAK wstecznego

Post autor: AlinaR »

Chełm, Lubelskie

$SKORPION$
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 522
Rejestracja: środa, 20 maja 2009, 14:04
Renault: R25 V6 Inj Automat
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Clio II 1.6 automat BRAK wstecznego

Post autor: $SKORPION$ »

Oj to daleko. Bez wymontowania skrzyni się nie obejdzie . U mojego mechanika koszt naprawy to 500zł + koszt wymienionych części.
Obrazek
Każdego dnia w moim życiu zmuszony jestem dodać kogoś do listy ludzi,którzy mogą mnie po prostu: POCAŁOWAĆ W DUPĘ

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Clio II 1.6 automat] BRAK wstecznego

Post autor: kudlaty »

Zadzwoń pod nr tel. 692493360 - Marek. Gość na Renault zna się najlepiej w okolicy. Na pewno coś doradzi i naprawi auto. Warsztat ma w Wojsławicach, to tylko 25km ale naprawdę warto. Jest codziennie w Chełmie więc możesz się na wstępną diagnozę w Chełmie umówić.

Jak dla mnie skrzynia do roboty. A ten co Ci zrobił tą stacyjkę na przycisk to powinien za jaja zawisnąć. Przecież można stacyjkę wymienić a nie patenty robić palm

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: [Clio II 1.6 automat] BRAK wstecznego

Post autor: Maciej R21 »

Problem może być tylko z selektorem/wybierakiem biegów .
Obrazek

ODPOWIEDZ