iparts></a>
<a href= francuskie

[ Clio IV 2017 ] Bluetooth iPhone problem

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
candidate
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 9 czerwca 2018, 08:19

[ Clio IV 2017 ] Bluetooth iPhone problem

Post autor: candidate »

Po podłączeniu iPhone rozmowy telefoniczne przez system samochodowy działają bez najmniejszych problemów - jednak tylko rozmowy a np każdych innych dźwięków np z nawigacji Google czy komunikatów z Yanosika czy Ryśka już w ogóle nie słychać na telefonie ( przez głośniki samochodowe swoją drogą również nie ).

Nie ma tego problemu na Androidzie ( Galaxy A3 2015 ) tutaj normalnie mogę sobie rozmawiać jednocześnie słysząc dźwięki z telefonu z nawigacji Google czy Yanosika.

Jest na to jakiś fix ?

Dodam iż w Androidzie można sobie fajnie wybrać aby przez Bluetooth szły tylko rozmowy głosowe ( Dźwięk połączenia ) a reszta dźwięków ( Mult. audio ) przez telefon co mi najbardziej odpowiada. W iPhone niestety nie widzę takiej opcji.

Obrazek

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [ Clio IV 2017 ] Bluetooth iPhone problem

Post autor: kudlaty »

Niestety, jedyny fix to zmienić telefon ;) Właśnie ze względu na to, że wszystkie dźwięki idą przez jedno źródło będzie ten problem występował, bo się "nachodzą". Chyba, że jakoś w jabłku znajdziesz opcje przełączenia.
Wiem, że w samym yonosiku w ustawieniach jest opcja wyboru, którędy ma iść dźwięk. Sprawdź sobie może da się tam przestawić

candidate
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 9 czerwca 2018, 08:19

Re: [ Clio IV 2017 ] Bluetooth iPhone problem

Post autor: candidate »

Głównie zależy mi na mapach google - Yanosik to pół biedy - szkoda tak myślałem że to cudowny APPLE :/

No ale z drugiej strony samochód niby z 2017 listopada więc myślałem że Renault jakoś to dopracuje z Apple czy coś :-(

P.S. Przeszło mi przez myśl jeszcze ASO - możę jakaś aktualizacja w samochodzie czy coś ? Jest sens do nich uderzać ?

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [ Clio IV 2017 ] Bluetooth iPhone problem

Post autor: kudlaty »

A zobacz czy w mapach google nie masz przypadkiem w ustawieniach opcji zmiany źródła dźwięku

candidate
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 9 czerwca 2018, 08:19

Re: [ Clio IV 2017 ] Bluetooth iPhone problem

Post autor: candidate »

Dzięki za tip - wychodzi na to że w iPhone Mapy Google i Yanosik mają opcje zmiany wyjścia dzwięku - czyli bluetooth lub głośnik telefonu - przetestuje i dam znać :)

Ale i tak w Androidzie lepiej jest to rozwiązane ( bo jest to globalnie ) a w iPhone nawet jeśli zadziała na mapach google to nie będę słyszał powiadomień np z maila, messengera i innych aplikacji które nie mają opcji wyboru wyjścia dźwięku...

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [ Clio IV 2017 ] Bluetooth iPhone problem

Post autor: kudlaty »

To po to żebyś nie czytał maili i smsów podczas jazdy :P

Awatar użytkownika
Francuz
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 480
Rejestracja: środa, 29 września 2010, 23:03
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: [ Clio IV 2017 ] Bluetooth iPhone problem

Post autor: Francuz »

candidate pisze: sobota, 9 czerwca 2018, 09:15 Głównie zależy mi na mapach google - Yanosik to pół biedy - szkoda tak myślałem że to cudowny APPLE :/

No ale z drugiej strony samochód niby z 2017 listopada więc myślałem że Renault jakoś to dopracuje z Apple czy coś :-(

P.S. Przeszło mi przez myśl jeszcze ASO - możę jakaś aktualizacja w samochodzie czy coś ? Jest sens do nich uderzać ?
jest cudowny i ma takie ustawienia żeby Cię podczas jazdy nie absorbował bo to niebezpieczne :D
jeśli chcesz mieć dźwięki w telefonie to wyłącz konsolę parującą, jak telefon zadzwoni to ją włączysz :)
http://www.cb-polska.pl
Razem 185 koni i 1 pies

candidate
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 9 czerwca 2018, 08:19

Re: [ Clio IV 2017 ] Bluetooth iPhone problem

Post autor: candidate »

Potwierdzam - po wybraniu źródła wyjścia dźwięku w każdej aplikacji osobno słychać jus dźwięki w telefonie :)

Dodatkowo dostałem informacje z supporty aplikacji Ryśka jak zmienić źródło dźwięku „globalnie „ w iPhone - moze komuś się przyda

„przesunąć palcem od dolnej krawędzi ekranu urządzenia, aby otworzyć centrum sterowania. Na telefonie iPhone X przesuń palcem w dół od prawego górnego rogu ekranu.
dotknąć kartę audio w prawym górnym rogu, a następnie stuknij ikonę połączenia (w prawym górnym rogu, obok napisu "iPhone Muzyka"), aby wyświetlić listę urządzeń, z którymi można nawiązać połączenie
stuknąć na ikonę urządzenia, z którego chce Pan korzystać.”

ODPOWIEDZ