iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio III] Kilka usterek, prośba o pomoc.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
PannaNatalka
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2018, 18:13
Renault: Clio III
Silnik: 1390, 16V

[Clio III] Kilka usterek, prośba o pomoc.

Post autor: PannaNatalka »

Cześć chłopaki :)

Od połowy stycznia jestem właścicielką Renault Clio 3, 2006 rocznik. 5-drzwiowy. Silnik benzynowy o pojemności 1.4 16V. Na dziś autko ma przejechane 98 tysięcy, przy zakupie było 97.
W pierwszym tygodniu po zakupie, od razu popsuła się ta manetka od włączania/wyłączania świateł. Wymiana tego cuda w warsztacie to koszt 400 (!) złotych. Wymieniłam.
Ale teraz znów mam problemy ze swoim autem. Nie chcę jechać do warsztatu w ciemno, bo wiecie jak to jest. Jak mechanik zobaczy dziewczynę, to boje się, żeby naprawy nie wyniosły połowy wartości samochodu.
Opiszę problemy.
1. kłopot z radiem - czasami radia nie da się włączyć, nie reaguje na żaden przycisk. Pomaga tylko wyciągnięcie i włożenie bezpiecznika, tego od wyświetlacza na desce rozdzielczej (z innym bezpiecznikiem nie próbowałam, do tego mam najłatwiejszy dostęp). Co się może dziać? Popsute radio, bezpieczniki?
2. kłopot ze spryskiwaczem - czasami spryskiwacz od przedniej szyby nie chce zaskoczyć. Znowu muszę wymienić całą tą manetkę?
3. wahająca się temperatura płynu chłodzącego - podczas wjazdów czy zjazdów ze wzniesień skacze temperatura płynu do chłodnicy, tzn. z 4 kresek na wyświetlaczu zmienia się na 2 kreski. Po ok. 20-30 sekundach sytuacja wraca do normy, pojawiają się 4 kreski. Płyn oczywiście wlany do poziomu pomiędzy min/max.
4. problem z odpalaniem auta - przy odpalaniu auta obroty spadają mi do ok 500 obrotów, czasami niżej i Clio potrafi zgasnąć. Pomaga odczekanie chwili albo dodanie gazu (2-3 razy przegazuję) - obroty się unormują. Bywa i tak że czasami na luzie te obroty trochę wariują - tak +-100 obrotów.

Może część z tych rzeczy da się zrobić samemu albo z pomocą kolegi? Ojciec niestety mi nie pomoże, bo pracuje za granicą, w domu bywa raz na dwa, trzy tygodnie.
Jeśli ktoś może mi cokolwiek podpowiedzieć będę bardzo wdzięczna, kupię piwo albo zrobię sałatkę.
Pozdrawiam wszystkich :)

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Clio III - kilka usterek, prośba o pomoc.

Post autor: patrys4891 »

Z tą manetką to niestety ona sama tyle kosztuje w oryginale.
Ad2 jak jeździłem clio3 tylko z silnikiem 1,5dci to w zimę praktycznie nigdy temperatura nie wskazywała na cztery kreski a w lato cztery kreski były normą. W taką przejściową pogodę tez tak miałem że przy mocniejszej jeździe temperatura podskakiwala a jal lekko jechałem to spadała. Bylo to mormalne, wiem może i u Ciebie tak jest.

Z radiem i spryskiwaczem... to trzeba powierzyć, gdzie i jakie napięcie dochodzi, bo tu przyczyn może być wiele.

obliczone na lukakatorze

Obrazek

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Clio III] Kilka usterek, prośba o pomoc.

Post autor: BlackRaven »

Ad 4 Przepustnica do czyszczenia
Ad 3 Może źle odpowietrzony układ chłodzenia albo czas na zmianę termostatu bo trochę lat ma
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ