iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio II 2002] 1.4 16 V AUTOMAT

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
jan ostrzyca
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 8 lutego 2010, 14:29
Renault: Dacia MCV
Silnik: K7M
Lokalizacja: Lublin

[Clio II 2002] 1.4 16 V AUTOMAT

Post autor: jan ostrzyca »

Pytanie: w Clio II 2002 1.4 16 V automat, co jakiś zeskakuje z mocowania linka zmiany biegów. Objawy: drążek chodzi i brak możliwości wbicia biegu. Czy można to naprawić bez konieczności wymiany linki? Jakiś patent na przymocowanie tego na trwale? Ewentualnie jaki warsztat w LU lub bliskich okolicach może to usunąć skutecznie i w miarę tanio? Będę wdzięczny za podpowiedzi.
https://www.nanodatex.pl/linki-ciegno-z ... 99405.html

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2341
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Clio II 2002] 1.4 16 V AUTOMAT

Post autor: patrys4891 »

Prawie identyczne mocowanie mam przy manualnej skrzyni biegów.
Plastik wciskany na metalową kulkę. Jak się plastik wyrobi, to potrafi wypaść.
Możesz się pokusić o znalezienie drugiego plastiku i jego wymianę.
Bardziej "druciarska" metoda to dodatkowe złapanie jakimiś trytytkami czy czymś obu części żeby uniemożliwić ich rozłączenie.
Oczywiście zalecane było by wymienienie całości.
Obrazek

jan ostrzyca
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 8 lutego 2010, 14:29
Renault: Dacia MCV
Silnik: K7M
Lokalizacja: Lublin

Re: [Clio II 2002] 1.4 16 V AUTOMAT

Post autor: jan ostrzyca »

Wiem, że najlepiej wymienić, ale koszty i słaba dostępność nowych części zniechęcają. Warsztat proponuje naprawę polegającą na przewierceniu dźwigni i zrobieniu przegubu z tulejki na śrubie i skręceniu od góry za 100-150 zeta. Inny proponuje trytkami za 50 zeta. Problemem jest dostęp do elementu, pogorszony przez osprzęt lpg.

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: [Clio II 2002] 1.4 16 V AUTOMAT

Post autor: Maciej R21 »

Miałem podobny problem w R25 , tyle że tam plastik wyrobił się po 27 latach ( ehh ta trwałość ..) Rozwiązaniem było dorobienie specjalnej blachy, nie pozwalającej na wysunięcie się plastikowego oczka z przegubu. Nie wiem niestety jak cały mechani9zm wygląda w Clio ale myślę że coś takiego dało by się zrobić, Trytytki nie maja sensu bo mocowanie linki za każdym razem porusza się na przegubie i prędzej czy później ....a raczej prędzej i pewnie w ulewnym deszczu ..taki patent się rozerwie. Napisałem w ulewnym deszczu bo żeby założyć linkę w moim przypadku , trzeba było na leżąco pod samochodem, włożyć rękę za przednie koło do samego ramienia i na wyczucie zakładać linkę. Na deszczu było to dość ......
Obrazek

ODPOWIEDZ