iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio II] podłączenie kamerki tak by włączała się wraz z zapłonem

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
lukeboss
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 27 października 2014, 17:34
Renault: Laguna 3
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Rzeszów

[Clio II] podłączenie kamerki tak by włączała się wraz z zapłonem

Post autor: lukeboss »

Witam, mam taki dosyć głupi problem. Mam kamerkę z trybem car mode, dzięki niej urządzenie automatycznie włącza się, gdy ruszamy w drogę i wyłącza gdy gasimy silnik (jak podaje producent). Jednak wina gdzieś leży u mnie, bo gdy przekręcam kluczyk do poziomu kontrolek, odczekuje, aby zgasły - owszem kamerka włącza się, zaczyna nagrywać, jednak gdy już odpalam silnik czyli przekręcam dalej kluczyk kamerka się wyłącza tak jakby uznała to za wyłączenie silnika. Takiego problemu nie ma, gdy robię wszystko szybciej, na raz, czyli nie odczekując aż kontrolki zgasną. Kontrolka podłączana jest kablem USB do zapalniczki. Jak ją podłączyć, żeby działało prawidłowo? Samochód Clio II 2001.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


superlolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2015, 22:45
Renault: Laguna III phI
Silnik: 2.0T@170KM

Re: [Clio II] podłączenie kamerki tak by włączała się wraz z zapłonem

Post autor: superlolek »

Wygląda na to, że w chwili gdy zapalasz samochód następuje chwilowe odcięcie dopływu prądu na gnieździe zapalniczki co oprogramowanie kamery odczytuje jako wyłączenie silnika. Moja propozycja to wrzucić jakiś prosty układ który podtrzyma napięcie na tę chwilę.
Proszę przeczytaj w wolnej chwili:
https://www.gnu.org/philosophy/can-you-trust.pl.html

lukeboss
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 27 października 2014, 17:34
Renault: Laguna 3
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Clio II] podłączenie kamerki tak by włączała się wraz z zapłonem

Post autor: lukeboss »

Najłatwiej może podpiąć kamerkę pod skrzynkę bezpiecznikow, dokładnie pod światła mijania?

Tą skrzynkę bezpieczników muszę jakoś muszę wyciągnąć i podpiąć od strony wewnętrznej? W Clio bezpieczniki są po lewej stronie kierownicy pomiędzy ścianką tapicerki, a drzwiami.

ODPOWIEDZ