iparts></a>
<a href= francuskie

[clio ph2 sport] Stukanie skrzyni

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
firstonek
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: sobota, 28 października 2017, 16:14
Renault: Clio
Silnik: 2.0

[clio ph2 sport] Stukanie skrzyni

Post autor: firstonek »

Witam.

Posiadam reno clio ph2 sport rocznik 2004. Mam pewien problem a właściwie kilka, ale mam przeczucie, że wszystkie prowadzą do jednego - skrzyni. Ale jako, że moge się mylić to zanim pójde do mechanika i wymienie pół samochodu to spytam was, bo może ktoś miał identiko objawy i poradził sobie z problemem. Wymienie wszystkie objawy:
1. "rzępolenie" podczas gdy samochód stoi na luzie - po wciśnięciu sprzęgła wszystko cichnie.
2. Przy puszczaniu sprzęgła czuć i słychać walnięcie. Jest to okropne uczucie, aż mnie ciary przechodzą... czuć czesto też na rece to na skrzyni biegów aż. Najgorzej jest przy ruszaniu. Dalej już jest łatwiej, żeby nie szarpnąć. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale dzieje się to tylko przy początkowej fazie puszczenia sprzęgła. Jeśli popuszczę sprzęgło do polowy i wtedy dopiero zaczne ruszać z gazem to nie będzie tego walnięcia.
3. jade przykładowo na 3 to po puszczeniu sprzegła szarpnie ze 2/3 razy zamiast jechac czysto i słychać zawsze raz takie pykniecię metalowe jakby.
4. czasami przy wrzucaniu jakiegoś biegu czuć chrupniecie w skrzyni.

Wymieniłem poduszke silnika (lewą) oraz poduszke skrzyni.

Czytałem coś o łożyskach skrzyni. Ale może to coś innego ? pomóżcie prosze bo szlak mnie trafia. Tak nogę męczę i sprzęgło, żeby jak najmniej nim szarpać, żeby nie uderzało "to coś", że juz mam dość.... Istnieje szansa, że to sprzegło albo jeszcze co innego? modle się o to cry

stawiam flaszkę za pomoc :D!

Awatar użytkownika
HFaudio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: niedziela, 7 maja 2017, 12:04
Renault: Scenic II
Silnik: 2.0 T 16V
Lokalizacja: Szczytno

Re: clio ph2 sport stukanie skrzyni

Post autor: HFaudio »

Kumpel miał identyczne objawy a dokładnie takie szuranie tarcie okazało się łożysko na sprzęgle co prawda było to w innej marce niż Renault ale chyba to jest nie istotne. Ale niech ktoś się jeszcze wypowie dla potwierdzenia ;)

Chyba żeeee dwumasa :D nie wiem czy takową masz też jest możliwość ;p
F4RT 776 -> 272 km / 375 Nm
K&N -> 70mm -> TD04L6-15TK31 -> 60mm -> Dual IC FMIC 450x230x65 -> 60mm
Wtryski ITGM60 BLUE , Wydech 2,75" (przelot z przepustnicą) , Blow off ProPerfect
Plan na 650hp więcej na Facebook: Scenic II RS by Gryzli58

firstonek
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: sobota, 28 października 2017, 16:14
Renault: Clio
Silnik: 2.0

Re: clio ph2 sport stukanie skrzyni

Post autor: firstonek »

Ale rzępolenie miał po wciśnięciu sprzęgła czy bez wciskania? Bo ja słyszałem, że łożysko sprzęgła wtedy do wymiany jak rzępoli po wciśnięciu.

ODPOWIEDZ