iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio III 1.2 TCe eco2] Nie odpala. Problem z elektroniką. Jestem 250km od domu :)

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Cliot_2009
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 1 września 2017, 06:40
Renault: Clio III

[Clio III 1.2 TCe eco2] Nie odpala. Problem z elektroniką. Jestem 250km od domu :)

Post autor: Cliot_2009 »

Cześć :)
to mój pierwszy post na forum i przyznam, że wymuszony.
Mam problem z moim Clio III (2009) - wczoraj ruszyłem w trasę na mazury i po 200km jazdy zrobiłem postój, samochód do tej pory jechał normalnie (chociaż zauważyłem, że lekkie bicie mam przy hamowaniu ale nie o tym), zgasiłem silnik, wracam po 5min i nie odpala.

Po przekręceniu kluczyka, rozrusznik nie kręci, włączają się wycieraczki (ale tylko na pół ruchu i stop), zegary jakby przygaszone.
Nie miałem wyboru, odpaliłem z pychu i przy zapaleniu świateł samochód zgasł. Po kolejnym odpaleniu na pych pojechałem bez świateł do zwiększenia obrotów i dojechałem do celu 50km ale trzymając zapobiegawczo wysokich obrotach całą trasę.

Na miejscu po wyłączeniu samochód znowu nie odpalał, wycieraczki znowu próbowały ruszyć. Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki radio się świeciło, wsadziłem i przekręciłem bez powodzenia, wyjąłem kluczyk to zaczęły się świecić zegary i radio ;) po kilku próbach radio i zegary zgasły i tak go zostawiłem.

Pytanie do Was czy to są jakieś klasyczne objawy usterki? Ewentualnie proszę o radę gdzie szukać rozwiązania?

Za 3dni przydałoby się wrócić do domu a jestem kilka km od małego miasteczka gdzie też wątpię, że znajdę kogoś zdolnego do pomocy.

KOLEOS007
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 220
Rejestracja: czwartek, 14 lipca 2016, 09:03
Renault: Koleos II
Silnik: 2,0 DCI 175km

Re: [Clio III 1.2 TCe eco2] Nie odpala. Problem z elektroniką. Jestem 250km od domu :)

Post autor: KOLEOS007 »

Akumulator sprawdź jak słaby takie głupoty mogą sie pojawiać.

Cliot_2009
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 1 września 2017, 06:40
Renault: Clio III

Re: [Clio III 1.2 TCe eco2] Nie odpala. Problem z elektroniką. Jestem 250km od domu :)

Post autor: Cliot_2009 »

nie miałem wcześniej jakichkolwiek problemów z akumulatorem, dziwne dla mnie że w trasie 200km nagle nie chce odpalić. Nie bardziej alternator?

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

[Clio III 1.2 TCe eco2] Nie odpala. Problem z elektroniką. Jestem 250km od domu :)

Post autor: patrys4891 »

Jak na mój gust to coś się z prądem dzieje.
Do sprawdzenia napięcie na akumulatorze przy wyłączonym silniku i przy włączonym, napięcie na alternatorze przy włączonym silniku oraz do sprawdzenia klemy i masy.
Zobacz też czy napięcie różnie się jak mierzysz między klemami akumulatora a między klemą a karoserią. Analogicznie z alternatorem.

Obstawiam Słabą masę, zaśniedziałe klemy akumulatora lub padający alternator.

Jeszcze pytanie czy coś było ostatnio robione przy samochodzie?
Obrazek

shrek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: wtorek, 18 października 2016, 17:43
Renault: Dacia Lodgy
Silnik: 1.5 dci 110 koni
Lokalizacja: Francja

Re: [Clio III 1.2 TCe eco2] Nie odpala. Problem z elektroniką. Jestem 250km od domu :)

Post autor: shrek »

J/W Sprawdz masy, napiecie ladowania na aku i alternatorze, bateria- moja padla w 40 st .

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Clio III 1.2 TCe eco2] Nie odpala. Problem z elektroniką. Jestem 250km od domu :)

Post autor: kudlaty »

Jak dla mnie padł alternator i jechałeś na samym aku. Miałem taką sytuację niedawno w drugim aucie. Alternator do roboty + sprawdzenie aku czy bardzo dostał po tyłku

Wydrapane pazurem na szybce

Exo5401pl
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 6 maja 2017, 11:42
Renault: Clio 3
Silnik: 1,6 16V

Re: [Clio III 1.2 TCe eco2] Nie odpala. Problem z elektroniką. Jestem 250km od domu :)

Post autor: Exo5401pl »

witam, mam podobny problem z moim clio 3 2007 1.6 3d - ulubionym, nie znam lepszego auta na razie...pięknie jeździ jak jest ok, ale ma swoje humory, nie mylić z usterkami ale mam wrażenie, że serwis nie zna tego auta i logo powinno mieć na dachu nieco inne... problem pojawia się jak Pan napisał nagle i bez uprzedzenia - akumulator wykluczam od razu sprawdziłem w ASO - też już dwukrotnie nie chciał mi zapalić po postoju 1 noc - wcześniej użytkowany bez awaryjnie, innym razem w trakcie jazdy zgasł i nie podniósł się. mam wrażenie ze to sprawa elektroniczna - próbuje dalej szukać bo nie mam co narzekać na Clio 3 - jest mega...nasi spece nie potrafili mi podać kodu do radia na podstawie różnych danych - musiałem sam działać ale z sukcesem - teraz pozostaje to samo - najgorzej jak ASO wprost mówi że osoby które znają Clio 3 już nie pracują w firmie - szok... takie mamy klimat-ki - wszędzie...

ODPOWIEDZ