iparts></a>
<a href= francuskie

[Thalia 1,2 75KM] Problem z lewym przednim hamulcem

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
hipeck
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek, 6 marca 2017, 18:57
Renault: thalia
Silnik: 1,2 16V 75KM

[Thalia 1,2 75KM] Problem z lewym przednim hamulcem

Post autor: hipeck »

Witam ponownie. W lewy przednim hamulcu klocki nie pracują całą powierzchnią. Zewnętrzna i wewnętrzna część powierzchni roboczej tarczy /po ok 1,2mm nietknięte przez klocki. W zeszłym roku z tego powodu wymieniałem tarcze i klocki. Na stacji diagnostycznej siła hamowaniu na obu kołach jednakowa. Przy hamowaniu nie ściąga. Zaciski czyste, tłoczki pracują lekko, osłonki uszczelniające wymienione. Ktoś z kolegów doradzi ? pozdr

shrek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: wtorek, 18 października 2016, 17:43
Renault: Dacia Lodgy
Silnik: 1.5 dci 110 koni
Lokalizacja: Francja

Re: [Thalia 1,2 75KM] Problem z lewym przednim hamulcem

Post autor: shrek »

1.2 mm to po zewnetrzej i wew. Stronie tarczy patrzac od tak jak jest zamontowana na aucie to norma. Po tym miedzy innymi widac zuzycie tarcz tzw. rant/krawedz.

hipeck
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek, 6 marca 2017, 18:57
Renault: thalia
Silnik: 1,2 16V 75KM

Re: [Thalia 1,2 75KM] Problem z lewym przednim hamulcem

Post autor: hipeck »

Pomyłka moja. Po 12mm nieruszone było. Problem mam nadzieję rozwiązany. Gładka i lekka praca tłoczka to było złudzenie. Po wyciśnięciu tłoczka / trzeba było mocno depnąć pedał/ okazało się ,że wnętrze nie skorodowane ale jednak z mocnym nalotem. Po wypolerowaniu, na razie wszystko ok. Pewnie jednak problem za jakiś czas powróci, bo ostatnio ze względów rodzinnych auto często stoi nawet po kilka tygodni. pozdr

ODPOWIEDZ