iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio 1.2 16V 2001 r.] - problem z silnikiem

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pieczar
Oklejony
Oklejony
Posty: 226
Rejestracja: poniedziałek, 7 czerwca 2010, 13:57
Renault: brak
Silnik: inny
Lokalizacja: Lublin

[Clio 1.2 16V 2001 r.] - problem z silnikiem

Post autor: Pieczar »

Koleżanka ma problem z Clio, mam nadzieję, że coś może pomożecie... poniżej cała historia:

W ub. roku spory remont: wymienione świece, rozrząd, pompa wodna, sworznie/wahacze, oczyszczony silnik (z powodu nieszczelności uszczelki silnik pływał w oleju) i kilka jeszcze innych rzeczy (niestety nie ja go odbierałam więc nie pamiętam co było jeszcze).

Główny powód remontu: brak mocy, kontrolka błędu elektronicznego ze spiralką (najczęściej w trakcie upałów lub po deszczu).

Teraz:
od upałów kontrolka błędu elektronicznego, brak mocy albo kontrolka silnika check engine i brak mocy. Wystarczy zresetować komputer i znika (najczęściej, maksymalnie po 2-3 odpaleniu auta). Rano - przy pierwszym odpalaniu problemu nie ma, po południu - jak cały dzień stoi na słońcu - pojawia się (nie od razu po odpaleniu, ale po przejechaniu b. krótkiego odcinka). Ochłodzenie: brak problemu.
Dwa tygodnie temu kontrolka poduszek powietrznych (przez kilka godzin, potem problem sam zniknął). We wtorek po południu kontrolka silnika, zupełny brak mocy, problem z odpaleniem (udało się po kilku próbach odpalić i dotoczyć do domu). Następnego - podczas jazdy do mechanika - po odpaleniu kontrolka dalej się świeci, ale samochód pracuje normalnie, po pokonaniu krótkiego odcinka i kontrolka gaśnie. Samochód pracuje normalnie.

Będę wdzięczny za pomoc koleżance :) samochód stoi w jakimś warsztacie, coś tam cudują, ale z tego co mi opowiada, to ja bym zabrał od nich samochód ;)
Pozdrawiam,
Pieczar :)

Awatar użytkownika
Pieczar
Oklejony
Oklejony
Posty: 226
Rejestracja: poniedziałek, 7 czerwca 2010, 13:57
Renault: brak
Silnik: inny
Lokalizacja: Lublin

Re: [Clio 1.2 16V 2001 r.] - problem z silnikiem

Post autor: Pieczar »

no właśnie nie wiem, czym diagnozują... jak coś będę wiedział, to podrzucę... gdzieś wynalazłem, że ktoś miał podobny problem i okazało się, że pomogło czyszczenie przepustnicy... co myślisz uio, może to być jakiś kierunek?
Pozdrawiam,
Pieczar :)

Awatar użytkownika
brejq
Oklejony
Oklejony
Posty: 423
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 23:59
Renault: Clio 2
Silnik: 2.0 16v
Lokalizacja: Łódź

Re: [Clio 1.2 16V 2001 r.] - problem z silnikiem

Post autor: brejq »

Pieczar, co do pojawiającej się i znikającej kontrolki poduszek to sprawdź kostki pod siedzeniem(nie stykają). Poruszaj nimi jak się pojawi kontrolka powinna zniknąć. Jak po przeczyszczeniu nie pomoże, to zawsze można zalutować kabelki na stałe

Silnik natomiast to wróżenie z fusów do czasu podłączenia do kompa ;)
Było: Łada Oka 0.7l; Renault Clio 2 ph1 1.2 8v; Renault Megane Coupe 2.0 8v
Jest: Clio 2 ph1 2.0 16v oraz Clio 2 ph1 1.4 8v

Obrazek

ODPOWIEDZ