iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio II 1.2 16v 2004r] Olej w filtrze powietrza

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Kozia
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 17 października 2010, 09:56
Renault: Scenic II i Clio II
Silnik: 1.9 i 1.2
Lokalizacja: Chełmek Małoposlkie

[Clio II 1.2 16v 2004r] Olej w filtrze powietrza

Post autor: Kozia »

Witam wszystkich. Kilka dni temu kupiłem Cliówke dla żony.Autko wymagało już wymiany oleju i filtrów więc odstawiłem auto do mechanika.Okazało się że w filtrze powietrza znajdują się duże ilości oleju.Mechanik stwierdził że silnik prawdopodobnie nadaje się do remontu.Chciałem się dowiedzieć czy to faktycznie możliwe aby auto z przebiegiem 143tyskm wymagało remontu silnika.Dodam jeszcze że przebieg jest w 100% prawdziwy gdyż autko było do końca serwisowane w serwisie Renault.
Ostatnio zmieniony sobota, 3 grudnia 2011, 19:31 przez Kozia, łącznie zmieniany 1 raz.

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: [Clio II 2004r] Olej w filtrze powietrza

Post autor: Martinez »

Napisz jaki silnik jest w clio. Jak dużo tam było tego oleju?
P.S. Sprawdzałeś przebieg w bazie Renault, czy na podstawie wpisów do książki serwisowej jesteś pewien przebiegu?
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

Kozia
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 17 października 2010, 09:56
Renault: Scenic II i Clio II
Silnik: 1.9 i 1.2
Lokalizacja: Chełmek Małoposlkie

Re: [Clio II 1.2 16v 2004r] Olej w filtrze powietrza

Post autor: Kozia »

Przebieg sprawdziłem w bazie Renault.Potwierdzili to co jest w książce serwisowej.Clio ma silnik 1.2 16V.
W plastikowej obudowie filtra powietrza było ok. 1,5 cm oleju. Filtr powietrza wpił znaczną ilość oleju.Byłem dzisiaj u innego mechanika aby zobaczyć co on stwierdzi.Powiedział że jak na pierwszy rzut oka silnik nie wygląda na zajechany.Stwierdził że tak duże ilości oleju w filtrze powietrza mogły się tam znaleść z powodu zbyt dużego poziomu oleju w silniku.Mam nadzieje że właśnie tak było, i że nie czeka mnie w najbliższym czasie remont silnika.Autko jest już po wymianie oleju i filtrów.Przejade kilka tys km i zobacze czy olej nadal będzie się zbierał w tak dużych ilościach

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: [Clio II 1.2 16v 2004r] Olej w filtrze powietrza

Post autor: Martinez »

Skoro to ten silnik, to może jest tak jak napisał uio..ten typ tak ma. Nie przejmuj się tylko jeździj.
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

ODPOWIEDZ