iparts></a>
<a href= francuskie

[clio III 2011 1.2 55kw benzyna] nie pali

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
mariuszlonca

[clio III 2011 1.2 55kw benzyna] nie pali

Post autor: mariuszlonca »

Wozik nowy C3 1.2 55kW.
Generalnie wszystko ładnie - nawet spalaniem byłem zaskoczony, że takie prawie jak w katalogu.
Ale kilkakrotnie zdarzyło się nie odpalić za 1. razem - niby nic strasznego. Aż do momentu kiedy całkiem zdechł - nie chciał wcale odpalić.
Rozrusznik kręcił, ale silnik nie palił.
Zwiozłem lawetą do ASO (w końcu gwarancja) - pracownik serwisu wjechał nim do hali z parkingu, czyli odpalił.
Stwierdził, że za 1. razem tylko dodał więcej gazu (niezgodne z instrukcją, zresztą nowe auto powinno palić od razu). Nie wiem, czy w jakiś sposób (o ile to możliwe) nie zresetował kompa w aucie przed próbą odpalenia - np.odpinająć "-" z akumulatora. Słyszałem o takich praktykach z Clio.
1. Na co stawiacie?
Wydaje mi się, że to jakieś błędy kompa, jakieś przewody - zauważyłem, że na mroziku lubi nie palić (co będzie na mrozie -30st.).
Podpięli do kompa - dostałem wydruk, ale nie wiem, czy z 1. badania, czy może z 2. po wcześniejszym usunięciu jakiegoś błędu. Robili jakieś badanie sieci multipleksowej - to chyba coś ogólnego i badanie wtrysku. Pracownik ASO twierdzi, że to bankowo paliwo i nie będą mi tego naprawiać w ramach gwarancji.
2. Jakie są objawy kminionego paliwa w Clio?
Moim zdaniem, gdyby paliwo było felerne, to silnik w czasie jazdy dawał by to odczuć, zresztą nie powinien w ogóle odpalić skoro już raz nie odpalił.

Następnym razem mam zamiar z nimi nie podejmować żadnej polemiki tylko po prostu zostawić auto.

3.To normalne, że jadę nim maks. ze 160km/h - od nowości? Przebieg ze 3000, czyli jeszcze może niedotarty. No i biegów brak :)

Z góry dziękuje starym użytkownikom marki za pomoc :)
Ostatnio zmieniony sobota, 19 listopada 2011, 23:10 przez mariuszlonca, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
RedOctober
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 312
Rejestracja: niedziela, 17 października 2010, 19:44
Renault: Laguna II PH II
Silnik: 1,9 DCi
Lokalizacja: Poznań

Re: [clio III 2011 1.2 55kw benzyna]

Post autor: RedOctober »

Może być wiele diagnoz.
1. problem z czujnikiem położenia wału
2. problem z immo
3. problem z siecią multipleksową
4. problem ze sterownikiem
5. problem z cewkami
6. problem z wtryskami
7. problem z przepustnica
itd itp
Tak więc bez odczytu błędów ciężko bedzie coś wywnioskować.
Jaguar XJ6 4,0 SPORT
Renault Laguna II PH II 1,9 DCi
Renault Megane I PH II 1,4 16V

mariuszlonca

Re: [clio III 2011 1.2 55kw benzyna]

Post autor: mariuszlonca »

No tak, ale zrobili tylko badanie sieci multipleksowej i badanie wtrysku - czy to wystarczy?
Pracownicy ASO oceniają negatywnie jakoś Pb95 na węch?

Awatar użytkownika
campino
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 770
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2011, 17:11
Renault: Megane Scenic I Ph I
Silnik: F3R + LPG BRC
Lokalizacja: Warszawa

Re: [clio III 2011 1.2 55kw benzyna]

Post autor: campino »

No proszzzz . . .
Co to by musiała być za benzyna żeby nie odpalał , na kiepskiej jakości paliwie odczuł byś spadek mocy, kopcenie, większe spalanie, czkawkę ale nie żeby nie odpalał w ogóle. Moim zdaniem nie tu problem leży. Potrzebna porządna diagnostyka , nie taka "po łebkach" jak w aso robią.
Megane Scenic I ph I 2,0 8V PB + LPG BRC

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6063
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [clio III 2011 1.2 55kw benzyna]

Post autor: kudlaty »

Wszystko ładnie pięknie ale napisz też w tytule czego dotyczy problem. Może więcej osób będzie zainteresowanych lub też zechce Ci pomóc

ODPOWIEDZ