iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio I 1,2 lift 96r] przy zimnym silniku -szarpie

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
seba2781

[Clio I 1,2 lift 96r] przy zimnym silniku -szarpie

Post autor: seba2781 »

Witam wszystkich klubowiczów. Mam problem z moja Renia, przy zimnym silniku bardzo szarpie przy dodawaniu gazu jak sie silnik nagrzeje jest juz lepiej ten objaw pojawia sie przy gwałtownym mocnym dodaniu gazu. Wymienilem juz prawie wszystko, sonda lambda nowa, filtry wszystkie nowe, olej wymieniony, podłaczenie pod komputer zadnych błedow nie wykrylo. Swiece i kable zapłonowe sa w porzadku. Tankuje juz od 3 lat na tej samej stacji. Prosze Was o pomoc co to jest!!! bo juz mnie to do furii doprowadza. Jeszcze nie sprawdzalem pompy i nie czyscilem wtrysków. Dziekuje za kazda podpowiedz
Ostatnio zmieniony wtorek, 18 października 2011, 10:36 przez Broov, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nawiasy ;)

Awatar użytkownika
cyklista
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1304
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 18:18
Renault: Scenic 1-ph2
Silnik: 1,6 -16v
Lokalizacja: Ł ó d z k i e

Re: Clio I 1,2 lift 96r przy zimnym silniku -szarpie

Post autor: cyklista »

:/ podejrzewam ze masz przebicie na kablach W N
# 39 Cyklista :think: :think: to już minęło,15 lat

seba2781

Re: [Clio I 1,2 lift 96r] przy zimnym silniku -szarpie

Post autor: seba2781 »

tak ale jeżeli było by to przebicie na kablach to raczej nie bylo by znaczenia czy silnik zimny czy gorący, tak myślę. Proszę o więcej porad lub podpowiedzi, dziekuje

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: [Clio I 1,2 lift 96r] przy zimnym silniku -szarpie

Post autor: Martinez »

seba2781 pisze:tak ale jeżeli było by to przebicie na kablach to raczej nie bylo by znaczenia czy silnik zimny czy gorący, tak myślę.
Nie do końca..im niższa temperatura tym gorsze warunki do powstania mieszanki, a tym samym gorsze warunki zapłonu. Ale skoro wymieniłeś kable, to przebicie odpada.
Jeśli w tym silniku jest rozdzielacz, to sprawdź kopułkę. Wyreguluj też zawory.
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

seba2781

Re: [Clio I 1,2 lift 96r] przy zimnym silniku -szarpie

Post autor: seba2781 »

jest rozdzielacz, który wymieniłem 3 miesiace temu tez na nowy. Typ D7F. Tak myślę że może być to jeszcze pompa paliwa. W czasie dodawania gazu daje zbyt niskie lub zbyt wysokie cisnienie i moze to powoduje to szzarpanie. Wydaje mi sie ze bez mechaniora sie nie obejdzie

ODPOWIEDZ