iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio 2 1.4] Nie działa pompa, nie ma iskry

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Cliozat
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: środa, 19 lutego 2020, 22:50
Renault: Clio 2 1999r
Silnik: 1.4

[Clio 2 1.4] Nie działa pompa, nie ma iskry

Post autor: Cliozat »

Witam. Na wstępie wiem ze temat mógł być wałkowany więc przepraszam ale warto odświeżyć.

Pacjent: Clio 2 1999 1.4 75km
Co się dzieje? Samochód gasł w trakcie jazdy, szarpał, nie zawsze odpalał za pierwszym razem aż w końcu nie odpala na amen. Sprawdzałem włącznik uderzeniowy, jest sprawny, nawet wymieniłem na nowy i nadal nic także włożyłem stary. Sprawdziłem bezpieczniki, przekaźniki wszystko w porządku. Co to do pompy paliwa to tak, na krótko przez akumulator działa bez zarzutu a tak to się nie załącza. Nie ma iskry na żadnej ze świec, cewki wyglądają na dobre. Czytałem na forum że to może być czujnik położenia wału, immo lub dokładany alarm. Macie jakieś sugestie co to jeszcze może być? Na mój chłopski rozum immo wykluczam ponieważ wydaje mi się ze immo nie objawów szarpania samochodem.
Posiadam dokładany alarm. Bardzo bym prosił o jakąkolwiek pomoc.
Pozdrawiam serdecznie!

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: Clio 2 1.4 Nie działa pompa, nie ma iskry

Post autor: BlackRaven »

Trzeba prąd sprawdzić w alarmie bo on przecina jeden obwód a jak zależy od montażysty. Jak masz sprawny alarm to trzeba sprawdzić zasilania na sterowniku. Choć skoro szwankował wcześniej powinny być w sterowniku błędy które coś podpowiedzą. Nie jeździ się do końca tylko naprawia od razu bo taniej wychodzi
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ