iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio 2017r] problem z wycieraczkami

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
luk4
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 8 września 2019, 10:07
Renault: Clio grandtour IV
Silnik: 1.5 dci

[Clio 2017r] problem z wycieraczkami

Post autor: luk4 »

Witam,

mam problem z wycieraczkami w Clio 4 grandtour 1.5 dci 2017r. Problem polega na tym, że trzpienie wycieraczek się zatarły, zblokowalo je i spalilo bezpiecznik. Cały mechanizm wycieraczek został wyjety I przesmarowany. Teraz działają poprawnie poza pierwszym biegiem. Piora wycieraczek przemieszaja się do połowy szyby, zatrzymują potem ruszają znowu. Wydaje mi się, że może być to spowodowane tym, że oprócz bezpiecznika uszkodził się też przekaźnik. Niestety w instrukcji nie ma schematu(jest tylko dla bezpieczników). Czy wiecie może który przekaźnik odpowiada za wycieraczki przednie? I czy jestem w stanie zamienić któryś przekaźnik żeby sprawdzić czy to jest powód usterki. Inne sugestie również mile widziane. Z góry dzięki za pomoc.

GosiaGR
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 17 września 2021, 07:19
Renault: Renault Clio IV
Silnik: 1,5 DCI

Re: [Clio 2017r] problem z wycieraczkami

Post autor: GosiaGR »

Też jestem ciekawa jak wygląda przekaźnik od wycieraczek przednich.

Tomasz159
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 20 listopada 2022, 09:38
Renault: Clio IV
Silnik: 1.2
Lokalizacja: polska

Re: [Clio 2017r] problem z wycieraczkami

Post autor: Tomasz159 »

Witam.

Podpinam się pod temat. Bezpieczniki przy kierownicy bez zarzutów, sprawdziłem (nie udało mi się tylko wyjąć tych 2 dużych-białych) tylko je lekko wysunąłem i wcisnąłem z powrotem na miejsce ). Silnik wycieraczek pracuje tylko cały czas jednym tempem. Na pierwszym biegu nic się nie dzieje (0 reakcji nie rusza), jak przełączę na drugi to wycieraczki ruszają ale chodzą wolno. Czasami też nie ruszają wcale. Odpływy drożne. Wszystko suche. Gdzie szukać tego przekaźnika ?

Tomasz159
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 20 listopada 2022, 09:38
Renault: Clio IV
Silnik: 1.2
Lokalizacja: polska

Re: [Clio 2017r] problem z wycieraczkami

Post autor: Tomasz159 »

Temat ogarnięty. Wszystko rozebrane, zdjęte i cały mechanizm grubo przesmarowany. Smaru nie żałowałem, dużo go dałem. Wycieraczki zaczęły pracować coraz szybciej i obecnie pracują jak trzeba. Myślę, że dawały duży opór.

ODPOWIEDZ