iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur] Wymiana żarówek

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Jackowski3miasto
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 11 grudnia 2017, 16:49
Renault: Captur
Silnik: 1.2

[Captur] Wymiana żarówek

Post autor: Jackowski3miasto »

Witam,
Ponieważ nie widzę jeszcze tu tematu odnośnie tego modelu, pozwoliłem sobie założyć nowy :)

Zacznijmy od czegoś prostego... mianowicie wymiany żarówek od świateł mijania.
Ponieważ w oryginale występują tylko w kolorze mocno żółtym (nie mówię tu o Ledowych) to pytanie do Was czy ktoś podejmował się już ich wymiany na mocniejsze/bielsze tak żeby jakoś po ludzku się zgrywały z tym kolorem od ledów do jazdy dziennej... ponieważ mam wersję po lifcie i te dolne ledy są naprawdę pokaźne i mocno świecące w białym zimnym kolorze myślę o żarówkach np. Osram Cool Blue.

Czy ktoś z Was jest wstanie pomóc jak to wygląda z dostępnym miejscem i czy jest to bardzo skomplikowana operacja?
W serwisie sama usługa wymiany na dzień dzisiejszy to kwota 98,40zł więc prawie dwu krotnie wyższa niż cena samych żarówek....

Jacek Wo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: wtorek, 2 stycznia 2018, 11:29
Renault: Captur Xmod 2017 f2
Silnik: 1.2 Tce 120

Re: Captur

Post autor: Jacek Wo »

Wg instrukcji mijania i długie to żarówki H1. Dodatkowo w instrukcji jest zaznaczone, że do drogowych muszą być żarówki z filtrem UV, zwykłe mogą uszkodzić szybę reflektora. Wymiana jest możliwa we własnym zakresie. Wg rysunków nie powinna być trudna, jest dość dobre dojście do dekielków żarówek. W Megane III trzeba wymontować reflektor, w poprzednim zdejmować nadkole, więc jest postęp :-)
Wg OSRAM'a najbardziej zbliżone do koloru ksenonów to własnie Cool Blue Intense.

mopsik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 8 czerwca 2017, 19:02
Renault: Captur 2017
Silnik: 09 TCE
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Captur

Post autor: mopsik »

Myślę o tym samym i zastanawiam się nad kupnem H1 Philiplsa White Vision lub Bosha Ultra White 4200K. Kolor się zmieni ale nie licz na zasięg i poprawę widoczności.Na innym forum wyczytałem ,że blokuje ta soczewka.Co do drogowych to zgoda bo świeci reflektor.

aksel
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2018, 13:24

Re: Captur

Post autor: aksel »

Jackowski3miasto pisze: czwartek, 22 lutego 2018, 12:50 W serwisie sama usługa wymiany na dzień dzisiejszy to kwota 98,40zł więc prawie dwu krotnie wyższa niż cena samych żarówek....
zdziwko WTF ?!?! Ktoś tam na prawdę mocno na głowę upadł ustalając taki cennik. Przecież to jest max 3 minut roboty

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Captur

Post autor: kudlaty »

Proszę o dostosowanie tematu do regulaminu naszego Forum.W przypadku napisania kolejnego posta uprzednio nie poprawiając tytułu temat może zostać zablokowany. W razie problemów , pytań czy wątpliwości proszę kontaktować się z Moderatorem forum.

Awatar użytkownika
Ziolo87
Bywalec
Bywalec
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 27 maja 2018, 15:00
Renault: Captur
Silnik: 0.9 TCE

Re: Captur

Post autor: Ziolo87 »

Te żarówki z filtrem UV do świateł długich to są jakieś specjalne? Podajcie proszę jakieś przykłady , nie spotkałem się nigdy z takimi wcześniej.... :-/

Jacek Wo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: wtorek, 2 stycznia 2018, 11:29
Renault: Captur Xmod 2017 f2
Silnik: 1.2 Tce 120

Re: Captur

Post autor: Jacek Wo »

Ziolo87 pisze: wtorek, 26 czerwca 2018, 14:41 Te żarówki z filtrem UV do świateł długich to są jakieś specjalne?
Generalnie chyba po prostu każde porządne firmowe - ale zawsze sprawdź czy na opakowaniu jest symbol "UV filter" i tyle ...

Awatar użytkownika
Ziolo87
Bywalec
Bywalec
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 27 maja 2018, 15:00
Renault: Captur
Silnik: 0.9 TCE

Re: Captur

Post autor: Ziolo87 »

Jacek Wo pisze: piątek, 29 czerwca 2018, 08:39
Ziolo87 pisze: wtorek, 26 czerwca 2018, 14:41 Te żarówki z filtrem UV do świateł długich to są jakieś specjalne?
Generalnie chyba po prostu każde porządne firmowe - ale zawsze sprawdź czy na opakowaniu jest symbol "UV filter" i tyle ...
OK, dzięki za info driver

ODPOWIEDZ