iparts></a>
<a href= francuskie

Clip konfiguracja

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
wawespas
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 5 września 2014, 10:33
Renault: Espace
Silnik: M9R

Clip konfiguracja

Post autor: wawespas »

Rozgryzłem CLIP'a. Jest prościej niż myślałem, a w zasadzie tak, jak to żaby mogą wymyślić. CLIP zna moduły, ale, w przeciwieństwie do np. zasady PnP, nie rozpoznaje ich w samochodach, w których się tych modułów nie spodziewa. Stąd, aby pogrzebać w moim samochodzie, ustawiam CLIP'a na Espace IV, aby pogrzebać w TomTom (przeszczepiony z Megane III) muszę ustawić CLIP'a na Megane III (wszystko poza TomTom jest nierozpoznanym modułem). Widać algorytm odpytywania samochodu nie wychodzi poza ściśle określoną listę modułów przypisanych do danego modelu - po co więc mydlić ludziom oczy hasłem autowykrywanie? (chyba tylko żaby to mogą wiedzieć ;).
Wiem, że Clip posiada bazę konfiguracji samochodów z informacją jakie numery OEM mogą występować w danym modelu samochodu.
Kopałem po katalogach i znalazłem pliki z zestawami OEM, znalazłem też pliki z zestawami konfiguracji. Niestety nie znam klucza kojarzącego oba zestawy, w żadnym z nich nie występuje typ pojazdu (mój to EiV JK1J).
Czy jest ktoś na forum znający na tyle dobrze Clipa, aby podpowiedzieć gdzie mam dopisać OEM "przeszczepionego" modułu aby przy jednym VIN'ie mieć dostęp do "własnych" i "przeszczepionych" modułów. Wiem, że jest to możliwe, niestety człowiek z tego żyje i nie chce powiedzieć jak to zrobić.

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: Clip konfiguracja

Post autor: Snake »

Proszę o dostosowanie tematu do regulaminu naszego Forum.W przypadku napisania kolejnego posta uprzednio nie poprawiając tytułu temat może zostać zablokowany. W razie problemów , pytań czy wątpliwości proszę kontaktować się z Moderatorem forum.
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

ODPOWIEDZ