iparts></a>
<a href= francuskie

Zakodowane radio - jak odblokować?

Buuum buuuum....

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
krzymek

Zakodowane radio - jak odblokować?

Post autor: krzymek »

Skąd wziąć kod?

Jest kilka sposobów na pozyskanie kodu odblokowującego fabryczne radio:
1. Najprostszy - należy poszukać w książkach od auta (niestety nie każdy posiada) -> jeśli masz wszystkie to na 100% kod znajdziesz w książce dot. Serwisu i Gwarancji (po francusku nazywa się "Les garanties et les services), na małej kartce przyczepionej do drugiej strony książki
2. Jeśli masz auto sprowadzone z Niemiec i posiadasz jego Brief to kod znajdziesz w polu "Vermerke des Herstellers"
3. Drugim sposobem jest pojechanie/zadzwonienie do ASO, które na podstawie nr. VIN poda pasujący kod. Niestety część ASO nie robi tego za darmo (ceny wahają się w przedziale 50-100zł)
4. Należy napisać post (w poście należy podać wszelkie dane z naklejki radia - w celu ich pozyskania należy wyjąć radio)
Wymóg, trzeba być na forum od co najmniej pół roku.
Dane które trzeba podać to np. 8200633639T i dalej w ramce np.
J095-SECURITY *wystarczy to co jest w ramce SECURITY)
Obrazek

Jak wprowadzić kod?
Kod najłatwiej wprowadza się pilotem znajdującym się przy kierownicy. Odpowiednią cyfrę wybieramy pokrętłem, służącym do zmieniania, np. stacji radiowych. Cyfrę zatwierdzamy przyciskiem znajdującym się na spodzie pilota. Po wprowadzeniu wszystkich cyfr przytrzymujemy, aż do usłyszenia piknięcia, przycisk, którym wcześniej zatwierdzaliśmy poszczególne cyfry.

opis na podstawie Forum Laguny

skarga12

Post autor: skarga12 »

Trzeba podać wszystkie numery jakie występują na radiu. najlepiej je wymontować bo niektóre, w zasadzie najważniejsze numery są z tyłu radia. ja odkodowałem radio do mojej Laguny na tych strona. trzeba się zalogować:

http://forum.eserviceinfo.com/index.php ... 5489b87a5d

wchodzisz w dział decode, unlock,service

lub

http://forum.polskastrefa.eu/sprzet.rad ... nault,172/

krzymek

Post autor: krzymek »

Może niewyraźnie się wyraziłem, jeśli ktoś poprosi o kod tu na forum to dostanie go ode mnie (w razie możliwości).

ODPOWIEDZ