iparts></a>
<a href= francuskie

[Ogólny] Światła do jazdy dziennej

Moderator: Grupa Moderatorów

Sarmoz

[Ogólny] Światła do jazdy dziennej

Post autor: Sarmoz »

Witam wszystkich!
Elektryk podłączył mi taki moduł i wystąpiły problemy:
-najpierw włączał się sygnał dźwiękowy (różnie)
-po przeinstalowaniu włączały się światła mijania zamiast dziennych, a kiedy je przełączyłem, po jakimś czasie światła dzienne gasły.
Mam wrażenie, że elektryk szuka podłączenia metodą prób i błędów, aż się uda. A sprawa się ciągnie (7 wizyt!)
Proszę o pomoc

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: moduł świateł dziennych drogowych

Post autor: patrys4891 »

Sarmonz, światła dzienne to co innego niż drogowe. Rozumiem że chodzi o światła do jazdy dziennej.
Moduł do świateł? hmmmm też się przymierzałem do tego tematu i zwykle spotykałem tylko przekaźnik (chyba że został on nazwany modułem), który podłącza się jednym wejściem do + (np alternator), drugie wejście do plusa świateł pozycyjnych no i wyjście na lampy do jazdy dziennej. Moim zdaniem zero komplikacji.

Jeżeli mówisz że jest jakiś "moduł" i elektryk ma z nim problem, to proponuję dać więcej informacji o tym urządzeniu, to może ktoś coś więcej będzie umiał powiedzieć.
Drugie wyjście to zmiana elektryka.
Obrazek

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: moduł świateł dziennych drogowych

Post autor: VoN »

tak jak napisał Patryś, Jeden + do czegoś co daje napięcie po zapłonie, Kabelek do pozycyjnych- normalnie wpiąć się w pozycyjne . Podejrzewam, że problem nie tkwi w module-przekaźniku tylko elektryk nie wie gdzie podłączyć kabel który daje zasilanie po zapłonie... chodzi o to że jak uruchomisz silnik to ma pójść zasilanie na LED... Nie wiem co w tym trudnego, wziąć miernik i poszukać :)

P.S Elektryk był potrzebny do takiej pierdoły? :) Pewnie nie jeden klubowicz przy piwie by Ci to podłączył za free :)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Sarmoz

Re: moduł świateł dziennych drogowych

Post autor: Sarmoz »

Dopowiadam: chodzi o moduł, który po włączeniu silnika po paru sekundach uruchamia światła drogowe na ok. 30% mocy i działają jako dzienne. Elektryk jest ambitny, więc dam mu jeszcze szansę, ale w razie niepowodzenia nie wiem co robić. Nie chcę montować dodatkowych świateł dziennych, ponieważ popsułyby moim zdaniem wygląd Laguny(choinka). Dodam jeszcze, że po pierwszym podłączeniu wszystko było OK poza tym, że co jakiś czas było piiiiiii. Czasami dwa razy dziennie, a czasami przez 3 dni nic. Kompletnie bez sensu. Dziękuję za dotychczasowe podpowiedzi i mam nadzieję, może ktoś zna ten problem z doświadczenia.

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: moduł świateł dziennych drogowych

Post autor: patrys4891 »

No to ja nie znam takiej konstrukcji.
Wspomnę tylko że takie rozwiązanie jest fajne, ale nie zgodne z przepisami. Obyś nie spotkała ambitnego policja czy kogoś na przeglądzie.

P.s.
Pewnie chodzi o coś takiego http://allegro.pl/swiatla-dzienne-modul ... 73270.html
Obrazek

Sarmoz

Re: moduł świateł dziennych drogowych

Post autor: Sarmoz »

Nie chcę zbaczać z tematu, ale powiem,że przed montażem dowiadywałem się na stacji kontroli pojazdów i nie ma żadnych zastrzeżeń.

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: moduł świateł dziennych drogowych

Post autor: patrys4891 »

Też nie chcę zbaczać z tematu, ale moim zdaniem trzeba ta kwestię doprecyzować.
Klosze w Twojej lagunie (jak i w wielu innych samochodach) mają homologację na używanie ich jako świateł mijania, drogowych i pozycyjnych.
Żeby reflektor można było używać jako świateł do jady dziennej musi mieć on homologację "RL" ("RL00").

Każda modyfikacja reflektora oznacza utratę homologacji. Dodatkowo używanie danego reflektora nie zgodnie z homologacją także nie jest zgodne z prawem.

Podsumowując, jeżeli używasz reflektorów świateł drogowych do jazdy dziennej, to jest to nie zgodne z homologacją a co za tym idzie z prawem.

Mylę się?

Przepraszam za offtopic
Ostatnio zmieniony wtorek, 23 października 2012, 14:44 przez patrys4891, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: moduł świateł dziennych drogowych

Post autor: Maciej R21 »

Dodatkowe pytanie brzmi : Co Ci tam pika ???
Obrazek

Awatar użytkownika
sei08
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: sobota, 12 września 2009, 10:32
Renault: SCENIC II
Silnik: 1.9
Lokalizacja: RMI

Re: moduł świateł dziennych drogowych

Post autor: sei08 »

Elektryk coś spartolił i jaja się dzieją. Ja u siebie podłączałem to sam wg załączonej do modułu instrukcji. Poza tym to jest niezgodne z przepisami,osobiście jeżdżę na takich światłach 2 rok,miałem kontrole policyjne i żaden policjant nie czepiał się tego,ale to wszystko zależy na kogo trafisz.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: moduł świateł dziennych drogowych

Post autor: VoN »

Na dobrą sprawę nie ingerują w reflektor tylko pewnie w moc która dochodzi do żarówki? A joke polega na tym że kto mu zabroni jeździć na światłach drogowych? inaczej kto będzie wiedział że to drogowe?
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Sarmoz

Re: moduł świateł dziennych drogowych

Post autor: Sarmoz »

Bardzo ładne.

Sarmoz

Re: moduł świateł dziennych drogowych

Post autor: Sarmoz »

Jutro jadę ponownie do elektryka. Zobaczymy czy coś zdziała.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: moduł świateł dziennych drogowych

Post autor: kudlaty »

Podłącz ten moduł samodzielnie. Zasilanie pod alternator, a wyjście pod światła drogowe. Ot cała filozofia ;)
patrys4891 pisze:Wspomnę tylko że takie rozwiązanie jest fajne, ale nie zgodne z przepisami. Obyś nie spotkała ambitnego policja czy kogoś na przeglądzie.
Czekaj, a w golfie VI gen tak jest fabrycznie, czyli co? Na reflektorze ma homologacje RL? Raczej nie wydaje mi się. A np. w Kangoo w miejscu pozycji jest żarówka dwuwłóknowa i za pomocą CLIPa można zrobić z nich dzienne i też musi być homologacja na lampie?

Już pomijam fakt, że jeżdżą fachowcy na ledach, które żeby zobaczyć czy świecą to trzeba sobie do oka przyłożyć, także prawo na bok ;)

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ogólny] moduł świateł dziennych drogowych

Post autor: patrys4891 »

Dziś byłem w stacji kontroli pojazdów i zapytałem o taki patent.
Facet powiedział że dużo osób tak robi i generalnie to rozwiązanie jest ok.
Powiedział też że CZYSTA TEORIA nie zezwala na taki patent.

Sam się chyba zastanowię nad takim rozwiązaniem.

sei08 dobrze pisze. W instrukcji powinno być wszystko o podłączeniu.
Chyba że to jeszcze kwestia tego że któremuś komputerów coś nie pasuje i zaczyna świrować.
Obrazek

Sarmoz

Re: [Ogólny] moduł świateł dziennych drogowych

Post autor: Sarmoz »

wczoraj elektryk wszystko sprawdził: napięcie przy akumulatorze(również w czasie włączania różnych urządzeń), napięcie przy samym module i jest OK. Natomiast przypomniał sobie, że coś takiego zdarza się w Mondeo przy złym kontakcie na stykach w lampach tylnych. Sprawdził i okazało się, że jest przepalona jedna pozycja (są razem 4 więc nie zauważyłem wcześniej). Wymienię żarówkę i zobaczymy. Mam nadzieję, że to może być przyczyną, bo dzisiaj znowu włączył się sygnał dźwiękowy-piiiiii. Osobiście podejrzewam, że moduł jest bardzo czuły i wychwytuje różnice napięcia ok. 0,3-0,4V. Ale po wymianie żarówki będę miał pewność.
Na razie dzięki wszystkim za podjęcie tematu!

ODPOWIEDZ