iparts></a>
<a href= francuskie

[Ogólny] Jakie opony macie? - opinie i porady

Czyli wszystko o papuciach...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
yetti34
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 12 marca 2016, 21:03

Re: [Ogólny] Jakie opony macie? - opinie i porady

Post autor: yetti34 »

Fulda Ecocontrol HP- letnie
Goodyear UltraGrip 9 - zimowe

zakaz linkowania!!! / kudlaty
Ostatnio zmieniony wtorek, 26 lipca 2016, 12:04 przez yetti34, łącznie zmieniany 1 raz.

max33
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 24 maja 2016, 07:24

[Ogólny] Jakie opony macie? - opinie i porady

Post autor: max33 »

W tym sezonie letnim założyłem opony 215/50 ZR17 95W XL GAMMA B2 KORMORAN, opony te można kupić tanio w porównaniu z innymi markami w tym rozmiarze. Są to opony z grupy michelin i mają długą gwarancję. Opony kupiłem w zakaz linkowania!!! / kudlatyoponax.pl

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ogólny] Jakie opony macie? - opinie i porady

Post autor: patrys4891 »

W tym roku kupiłem Goodyera Eagle F1 Asimetric 3. Mam wrażenie że na moktym trzymają się trochę gorzej niż Vredestein Ultrac Cento, które kupiłem w zeszłym roku.
Obrazek

KacV
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 6 września 2016, 16:04

Re: [Ogólny] Jakie opony macie? - opinie i porady

Post autor: KacV »

Teraz trzeba powoli składać na opony zimowe, ja zapatruję się na Fulda Kristall Montero 3.

doriann531
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: środa, 2 listopada 2016, 17:12

Re: [Ogólny] Jakie opony macie? - opinie i porady

Post autor: doriann531 »

Nie wiadomo, jaka w tym roku będzie zima więc na razie się wstrzymam, ale jeśli już to albo Fulda, albo Goodyera.

Awatar użytkownika
Szmetterling
Bywalec
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: sobota, 5 listopada 2016, 17:36
Renault: Megane IV
Silnik: 1.2 132KM
Lokalizacja: Piękary Śląskie

Re: [Ogólny] Jakie opony macie? - opinie i porady

Post autor: Szmetterling »

Ja mam założone Dębica Frigo HP2 205/55/R16 zawsze jeździłem na Dębicy. Narzekać nie mogę.
Turbo żyje - Turbo pije Obrazek

Awatar użytkownika
Jackass
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 128
Rejestracja: poniedziałek, 3 czerwca 2013, 15:00
Renault: patrz podpis
Silnik: 2.0 16V+1.5dci
Lokalizacja: Warszawa/Rzym
Kontakt:

Re: [Ogólny] Jakie opony macie? - opinie i porady

Post autor: Jackass »

Letnie Barum Bravuris 3HM - zarówno w Megane jak i Scenicu - z opon niesportowych na prawdę je polecam. Kleją w każdych warunkach, na mokrym również bardzo dobrze. Wad brak, chyba, że ktoś chce mieć ładną sportową oponę, to ta zupełnie tak nie wygląda ;) Biorąc pod uwagę cenę i jakość to w skali szkolnej daję 6 ;)

Zimowe Kleber Krisalp HP2 - również zarówno w Megane jak i Scenicu - jestem zadowolony, ale dwie wady wady dostrzegam. Po pierwsze są głośne - ale nie jeździłem jeszcze na cichych zimówkach ;) Poprzednie w Scenicu miałem Dębice, w poprzednim Scenicu miałem Micheliny, w Astrze miałem Fuldy - to jednak Klebery chyba najcichsze, ale na pewno do cichych nie należą. Po drugie jak się robi cieplej (powyżej 10-15'C), to w deszczu lekki uślizg mogą łapać w skrajnych sytuacjach. Ale to raczej nie wynika z bieżnika, tylko z samej mieszanki gumy robionej raczej na niskie temperatury. W skali szkolnej daję 5-.

W Mercedesie mam wielosezonówki Dębica Navigator 2, ale w skali szkolnej więcej jak 4 nie mogę im wystawić. Czemu? Mercedes z założenia jest mega powolny, ciężko powiedzieć cokolwiek o skrajnych sytuacjach, bo takie w tym aucie nie występują :P Jest do tego stopnia słaby, że nawet na śniegu ciężko nim zerwać przyczepność ;)
Obrazek

Scenic III 1.5 dci '11 + Megane II CC 2.0 16V '07 + Mercedes W124 2.0 '90
Obrazek

STICKER.COM.PL

Awatar użytkownika
83Marcin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 15:07
Renault: Mégane III
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Lublin

Re: [Ogólny] Jakie opony macie? - opinie i porady

Post autor: 83Marcin »

W Clio na zimę siedzą Uniroyal MS Plus 77. Jeszcze nie wiem jak na śniegu ale póki co głośne jakby padły wszystkie łożyska :)
Na lato dopiero będę wybierał. Ale już wiem, że na ciepłe dni nie chcę Dębicy. W swoim autku na tych oponach w deszczu kilka razy mnie negatywnie zaskoczyły (Dębica Presto HP).
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -

mlotkowski
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 10:18

Re: [Ogólny] Jakie opony macie? - opinie i porady

Post autor: mlotkowski »

U mnie póki co sprawdzają się całoroczne Fulda Multicontrol .

Awatar użytkownika
CarlosPL
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2016, 17:33
Renault: Latitude Privilege
Silnik: 2.0 DCi 150KM (M9R)
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: [Ogólny] Jakie opony macie? - opinie i porady

Post autor: CarlosPL »

Ja tez właśnie obułem Latitude w wielosezonówki...Nokian. Zobaczymy jak się będą spisywać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Obrazek

Awatar użytkownika
83Marcin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 15:07
Renault: Mégane III
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Lublin

Szanowni, jakie opony polecacie na lato do Cliówki II?

Post autor: 83Marcin »

Wiem, że jeszcze zima, śnieg i zło za oknem ale z czasem zrobi się cieplej. Nie mam opon na lato do Cliówki i stąd temat...
Autko z profilu. Oponki w standardowym rozmiarze 175/65/14. Mój wstępny wybór padł na takie wynalazki: Hankook Kinergy eco K425, Fulda EcoControl i Uniroyal RainExpert 3. Różnica w cenie między najtańszym kompletem, a najdroższym to 28 zeta (oponki w cenie od 143 zł do 150 zł) więc bez znaczenia. Ale ok, cena też ma znaczenie :)
Zastosowanie i oczekiwanie wobec butów na lato: Trasy mniej więcej pół na pół miasto i trasa w tym trochę ekspresówek. Trzymanie na mokrym / w deszczu co najmniej dobre. Fajnie jakby oponki nie były głośne (obecne zimowe Uniroyale wyją w temp powyżej 5*C jak padnięte cztery łożyska). Energooszczędność? Chyba bez znaczenia... W ogóle jest sens patrzeć na literki na etykiecie? Dział "Hamowanie na mokrym" i różnice między B i C są znaczne czy nie zawracać sobie tym głowy? Tak samo z oporem toczenia - D, E czy F to są wielkie różnice? Ma to jakieś przełożenie w codziennej jeździe? Aha, nie chcę Dębic :)
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szanowni, jakie opony polecacie na lato do Cliówki II?

Post autor: patrys4891 »

Ja w zeszłym roku kupiłem dwie sztuki Uniroyal RainSport 3.
W tym roku kupię kolejne dwie sztuki, ale jeszcze nie ruszałem tematu i się nie rozglądałem.
Z tym że ja na lato mam 185/55/15
Ostatnio zmieniony czwartek, 26 stycznia 2017, 15:17 przez patrys4891, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
83Marcin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 15:07
Renault: Mégane III
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Lublin

Re: Szanowni, jakie opony polecacie na lato do Cliówki II?

Post autor: 83Marcin »

Zimowe Uniroyale idą po śniegu i śliskim jak złe. Hamują także zaskakująco sprawnie. Jeśli więc Uniroyale na lato są tak dobre jak ichnie zimowe w zimie to chyba po prostu warto wziąć te i nie kombinować.


Czy ktoś z was latał może na oponach taki jak: Michelin CrossClimate albo jakieś Nexeny? Ceika jestem jak spisują się w srogiej zimie i w ciepłym lecie te nowe wielosezonówki Miszelina. I czy macie jakieś zdanie o Nexenach? Ostatnimi czasy mocno reklamowane, cenowo nawet przystępne i może warto się nimi zainteresować?
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -

Awatar użytkownika
83Marcin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 15:07
Renault: Mégane III
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Lublin

Re: Szanowni, jakie opony polecacie na lato do Cliówki II?

Post autor: 83Marcin »

Uniroyale w Clio są bardzo fajne ale mają wadę w postaci głośnej pracy. Szumią jakby padły wszystkie łożyska. Na bardzo ubitym śniegu i czymś w postaci lodu (zmrożona kostka brukowa) hamują zaskakująco dobrze. Nie wiem czy ma tutaj znaczenie rozmiar opony i masa autka ale te Uni są o wiele lepsze niż Klebery Krisalpy HP2 w Cytrynie.
Natomiast o zimowych Dębicach czytałem wiele dobrych opinii i do Cytry chyba właśnie takie kupię.
Niemniej jednak temat o letnich do Clio. Warto brać takie Hankooki jak wspomniałem wcześniej? 143 zł za sztukę, auto do miasta i na trasy tak do 50 km. Chyba nie warto szarpać się z droższymi oponkami. Tym bardziej, że Cliówka nie będzie u nas długo i na jej miejsce wpadnie pewnie inna, młodsza Renóweczka.
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -

Awatar użytkownika
maybach12
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 6 sierpnia 2016, 21:11
Renault: Laguna III GT
Silnik: 2.0T F4R 800

Re: [Ogólny] Jakie opony macie? - opinie i porady

Post autor: maybach12 »

Laguna 3 GT:
zima Dębica Frigo HP2 225/50 R17
lato 2xDębica Presto UHP2, 2xDunlop SP Sport 01 225/45 R18.
Z zimowych jestem pozytywnie zaskoczony, dlatego na lato kupiłem 2 nowości też z Dębicy

ODPOWIEDZ