iparts></a>
<a href= francuskie

Alufelgi do opon 225/55R17 do Espace IV i Laguny II te same?

Czyli wszystko o papuciach...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
robas1

Alufelgi do opon 225/55R17 do Espace IV i Laguny II te same?

Post autor: robas1 »

Witam!
Chciałbym dokupić do mojego Grand Espace IV (2,0 dCi 150 KM) alufelgi.

1) czy te alusy są takie same jak w Lagunie 2?
2) jakie muszą mieć oznaczenia (rozmieszczenie otworów, itp. itd)
3) czy dla alufelg też są jakieś nośności (tak jak dla opon do Espace muszą być o nośności 101, 102 - XL) i czy te od Laguny nie będą za słabe?
4) czy Renault rzeczywiście sprzedawało/sprzedaje felgi produkcji RONAL (model Pragma) nr katalogowy 7711213994 do Laguny2/Vel Satisa i czy będą się one nadawały do Grand Espace?
(znalazłem tylko link do ruskiej strony: http://www.1001z.ru/d_catalog2/10/348813/ )

Awatar użytkownika
Bizon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: wtorek, 3 czerwca 2008, 20:54
Renault: Megane CC
Silnik: 2.0 PB
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Alufelgi do opon 225/55R17 do Espace IV i Laguny II te s

Post autor: Bizon »

na wstępie - standardowy rozmiar opon o średnicy 17" w lagunie 2 wynosi 225/45
robas1 pisze: 1) czy te alusy są takie same jak w Lagunie 2?
co mamy rozumieć przez takie same ?
czy chodzi o parametry techniczne ( rozstaw otworów, ET, otwór centrujący ) czy o wygląd ?
robas1 pisze: 2) jakie muszą mieć oznaczenia (rozmieszczenie otworów, itp. itd)
jeżeli 5 otworów to :
- rozstaw 5x108 ( we wszystkich Renault jest taki sam, oprócz Laguny III )
- otwór centrujący 60,1
- ET pewnie z zakresu 38-50
robas1 pisze: 3) czy dla alufelg też są jakieś nośności (tak jak dla opon do Espace muszą być o nośności 101, 102 - XL) i czy te od Laguny nie będą za słabe?
nie wiem - zadzwoń do ASO
ale opony pewnie będą wymagały innej nośności - też do sprawdzenia w ASO
robas1 pisze: 4) czy Renault rzeczywiście sprzedawało/sprzedaje felgi produkcji RONAL (model Pragma) nr katalogowy 7711213994 do Laguny2/Vel Satisa i czy będą się one nadawały do Grand Espace?
(znalazłem tylko link do ruskiej strony: http://www.1001z.ru/d_catalog2/10/348813/ )
były w sprzedaży takie felgi
( również w Megane 2, ale tam miały średnicę 15" i rozstaw 4x100 )

Jeżeli punkt 3 jest taki sam dla L2 i Espace, to raczej tak - zadzwoń do ASO
pozdrawiam
Tomek - Bydgoszcz

robas1

Post autor: robas1 »

Przez "takie same" rozumiem DOKŁADNIE TE SAME, ponieważ WIELU sprzedawców np. na Allegro sprzedaje te same felgi (w opisie przedmiotu są takie felgi sprzedawane jednocześnie do: Espace IV, VelSatis i Laguny 2).
Być może oni nie do końca wiedzą o czym mówią i te felgi wcale nie będą pasować do Espace.

Na ulotce dotyczącej tych konkretnych felg (do których podałem link) jest w każdym razie napisane, że są do Laguny 2, a nie ma tam nic na temat innych modeli.

W każdym razie, z tego co widzę rozmiar opon jest jednak inny w Lagunie, a zatem tym bardziej mam wątpliwości.
U mnie na pewno są to opony 225/55R17 101XL

Czy zatem felgi te będą pasowały? Czy ktoś ma jednoznaczną odpowiedź (Oznaczenie TYCH felg z dołączonej do nich ulotki to: 7,0 J 17 - H2 - 50; 108 x 5)?

robas1

Post autor: robas1 »

Jakby ktoś był zainteresowany rozszyfrowanie opisu felg (opon) to znalazłem świetny opis w internecie:

http://www.oponypoland.pl/?m=encyklopedia#opony5

Misio
Oklejony
Oklejony
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 13 grudnia 2009, 23:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Misio »

Sprawdzić szerokość i średnice felgi, ET, rozstaw i ilość śrub, otwór centrujący i jak są to takie same parametry to będą pasowały.
Że na felgę jest założona inna opona nie znaczy że nie będzie pasowała felga.
Większość producentów nie miesza felgami i jak ma auta z felgami o danych parametrach wkłada je do różnych aut zmieniając im opony w zależności od potrzeb...
Handlarze na Allegro bardzo często nie mają pojęcia co sprzedają - wiedzą tylko z jakiego auta daną rzecz ściągnęli...

robas1

Post autor: robas1 »

Tylko pytanie:
jakie są stadardowe wymiary felgi aluminiowej w Espace IV???
Nigdzie nie mogę tego znaleźć.

Misio
Oklejony
Oklejony
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 13 grudnia 2009, 23:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Misio »

aha
Już rozumiem problem.
A mianowicie - z tego co znalazłem:
Fabryczne:

średnica 16cali
szerokość 6,5cala
rozstaw śrub 5x108mm
otwór centrujący 60,1mm
ET 50

Pewnie występują również 17 o podobnych parametrach

robas1

Post autor: robas1 »

To mi nie pomogło.
Opony (felgi stalówki) mam 17".

Niestety "pewnie" nie wystarcza do tego, żeby kupić alusy. To musi być "na pewno"!

Misio
Oklejony
Oklejony
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 13 grudnia 2009, 23:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Misio »

ale w czym problem ?
Wiesz jakie mają być parametry felg:
Rozstaw śrub, otwór centrujący, ET, szerokość i średnica felgi - do tego dochodzą odpowiednie opony.
Poza tym piszesz ze masz 17 stalówki - na nich pewnie gdzieś są wygrawerowane parametry felg.
Pewnie było do występowania 17calowych felg (pewnie też i 18 i 19 by się znalazły które tu podejdą).
A parametry mogą się trochę różnić - np felga będzie szerokości 7-7,5cala.
Jest wiele sposobów żeby sprawdzić felgi - chociażby takie żeby je założyć przed kupieniem -
A jak już chcesz być tak zupełnie pewny i nie brać na siebie żadnej odpowiedzialności to pojedź do ASO i kup felgi po 1000-1200zł za sztukę...
Gr. Scenic 1,9dCiObrazek
Clio IIphII 1,5dCi Obrazek

ODPOWIEDZ