iparts></a>
<a href= francuskie

[Ogólne] Pirelli sotto zero VS Goodyear Ug7+

Czyli wszystko o papuciach...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
blondas
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1316
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:48
Renault: Renault 19
Silnik: 1,8
Lokalizacja: kocialin

[Ogólne] Pirelli sotto zero VS Goodyear Ug7+

Post autor: blondas »

średnio co 2 sezon z racji pokonywanej sporej ilości km w roku staram sie jeżdzic na innych oponkach gdyż ciagle poszukuje ideału...
http://www.opony.pl/opona.aspx?oid=123679&rodzaj=1
co myślicie o tej oponie?
na GY już jezdziłem i nie mam zastzeżeń poza kiepskim zachowaniem na suchej nawierzchni.
zastanawiam się nad tą pirelką lub GY UG7+
którą byście wybrali i dlaczego? :>
Podobno na świecie szaleje jakiś kryzys. Ale my postanowiliśmy w nim nie brać udziału. J.Clarkson

onej

Post autor: onej »

ja polecam te :
http://www.opony.pl/opona.aspx?oid=124376&rodzaj=1

osobiście poruszam się w zimie na tych:
http://www.opony.pl/opona.aspx?oid=124398&rodzaj=1

na prawdę najlepsze opony jakie do tej pory miałem... na suchej też się ekstra zachowują, po deszczu, śniegu... świetny wybór :) Jak będę kupował następne to będą te same.

Spoko ceny tu mają :)

kubal

Post autor: kubal »

blondas pisze:którą byście wybrali i dlaczego? :>
Pirelli - bo już je kupiłem :P Jak zimą nie zawinę się wokół jakiegoś drzewa to wydam wiosną werdykt ;)

A tak w ogóle to ile opon tyle opinii. Każdy będzie polecać to na czym jeździ więc taki topic nie ma większego sensu. Tylko sobie namieszasz w głowie ;)

onej

Post autor: onej »

w cale nie... na dunlopach to będzie 2 sezon zimowy, wcześniej jeździłem na pirelli, michelin, continetalach i zmieniałem zawsze. Następne znowu będą dunlopy.

blondas
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1316
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:48
Renault: Renault 19
Silnik: 1,8
Lokalizacja: kocialin

Post autor: blondas »

do tej pory jezdzilem na
debicy,kormoranie,michalach,dunlopach M2,M3,pirelli,goodyerach i najlepsze jakie do tej pory mialem to te ostatnie..
teraz mam ochote przetestowac cos nowego i chyba zdcyduje sie na wlasnie pirelki tylko potrzebuje jakis sensownych opinni czy to dobry wybor! :/
Podobno na świecie szaleje jakiś kryzys. Ale my postanowiliśmy w nim nie brać udziału. J.Clarkson

norbert_p

Re: Pirelli sotto zero VS Goodyear Ug7+

Post autor: norbert_p »

Na Pirelli Sotto Zero jeździłem w Lagunie II. Super oponki, ale wg mnie dość szybko się ścierają. Myślę, że wystarczyłyby mi na max 3-4 sezony. Co do UG7+ to ma je moja żona w swoim aucie, jeździ drugi sezon, a wyglądają jak nowki. W zimie przejeździ może 5 tyś km. Opony również kapitalne.

Awatar użytkownika
brejq
Oklejony
Oklejony
Posty: 423
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 23:59
Renault: Clio 2
Silnik: 2.0 16v
Lokalizacja: Łódź

Re: [Ogólne] Pirelli sotto zero VS Goodyear Ug7+

Post autor: brejq »

blondas, uniroyale próbowałeś?
Było: Łada Oka 0.7l; Renault Clio 2 ph1 1.2 8v; Renault Megane Coupe 2.0 8v
Jest: Clio 2 ph1 2.0 16v oraz Clio 2 ph1 1.4 8v

Obrazek

blondas
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1316
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:48
Renault: Renault 19
Silnik: 1,8
Lokalizacja: kocialin

Re: [Ogólne] Pirelli sotto zero VS Goodyear Ug7+

Post autor: blondas »

tylko letnie
Podobno na świecie szaleje jakiś kryzys. Ale my postanowiliśmy w nim nie brać udziału. J.Clarkson

norbert_p

Re: [Ogólne] Pirelli sotto zero VS Goodyear Ug7+

Post autor: norbert_p »

Letnie Uniroyale są straszne głośne. Jazda na nich jest pozbawiona jakiegokolwiek komfortu. Żona przy kupnie auta miała takie założone. Dobrze, że były wytarte i już je wyrzuciłem...

Awatar użytkownika
brejq
Oklejony
Oklejony
Posty: 423
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 23:59
Renault: Clio 2
Silnik: 2.0 16v
Lokalizacja: Łódź

Re: [Ogólne] Pirelli sotto zero VS Goodyear Ug7+

Post autor: brejq »

norbert_p, sorry za sformułowanie ale puknij się czoło. Jak miały nie być głośne jak były
norbert_p pisze:były wytarte i już je wyrzuciłem...
palm

Każda opona jak jest zmęczona jest głośna. Miałem kiedyś Continentala który szumiał jak wodospad bo był stary (10 lat) ale nie piszę głupot że ContiSP są be bo hałasują.

Uniroyala miałem raylle 550 (tak się je chyba pisało) w 195/55/15 praktycznie nówki i były naprawdę świetnie oponki zwłaszcza na mokrym.

Teraz byłem (letnie) na etapie testowania wynalazku pod nazwą Accelera, jeździły na tyle. Jak wróci ciepła aura na szaleństwa to wrzucę na przód i opisze wrażenia ;)
Było: Łada Oka 0.7l; Renault Clio 2 ph1 1.2 8v; Renault Megane Coupe 2.0 8v
Jest: Clio 2 ph1 2.0 16v oraz Clio 2 ph1 1.4 8v

Obrazek

DZIK
Bywalec
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: środa, 8 czerwca 2011, 13:18
Renault: Renault Scenic
Silnik: 1.4 TCE
Lokalizacja: KRAKÓW Łódź

Re: [Ogólne] Pirelli sotto zero VS Goodyear Ug7+

Post autor: DZIK »

W GRAND SCENICU miałem Pirelli sotozero XL -wzorowe opony i na kilka sezonów b dobrze odprowadzają błoto pośniegowe .
Teraz mam Scenca III i też kupiłem tyle że nowszą generację Pirelli Sotozero II
Polecam

Awatar użytkownika
Pereira
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:31
Renault: R5 Alpine Turbo
Silnik: 1400
Lokalizacja: Poddębice

Re: [Ogólne] Pirelli sotto zero VS Goodyear Ug7+

Post autor: Pereira »

Nie wiem, jak się spisuje ten model Pirelli, nigdy go nie miałem.
Ug7+ za to oceniam bardzo dobrze, mam już drugi sezon. Opony godne polecenia! Oczywiście, nie ma opon idealnych, te też mają jedną wadę- niezbyt dobrze prowadzą się na mokrej mazi pośniegowej. Nie jest to niebezpieczne, ale trochę niemiłe, ma się wtedy wrażenie niestabilności auta. Poza tym same zalety.
Youngtimer Racers Club

norbert_p

Re: [Ogólne] Pirelli sotto zero VS Goodyear Ug7+

Post autor: norbert_p »

brejq pisze:norbert_p, sorry za sformułowanie ale puknij się czoło. Jak miały nie być głośne jak były
Sorry, nie wiedziałem, bo jeszcze nigdy nie jeździłem na wytartych oponach. Zawsze kupuję nówki, dobrych i renomowanych firm zaraz po zmianie auta na inne. Tak też zrobiłem i w tym wypadku.

ODPOWIEDZ