iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane III 1.5 DCI] Niefabryczne felgi

Czyli wszystko o papuciach...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
albert81a
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 27 października 2020, 10:44
Renault: Megane III Grandtour
Silnik: 1.5 dCi FAP 90KM

[Megane III 1.5 DCI] Niefabryczne felgi

Post autor: albert81a »

Witam, chciałbym dopytać czy jest możliwość dobierania felg stalowych do auta, fabrycznie parametry jakie mam w aucie (opony standardowe 195/65 R15) to:
ŚREDNICA FELGI: 15"
ROZMIAR FELGI: 6.5Jx15
ROZSTAW ŚRUB: 5x114,3
OTWÓR CENTRALNY: 66.00
OSADZENIE ET: 43.00

Od których z tych parametrów mogą być lekkie odstępstwa i o ile (wiem że średnica i rostaw śrub muszą się zgadzać, ale co z resztą jeśli tylko felgi wymieniam)?

Pytam bo widzę wiele ogłoszeń w których ET różni się o +10 / -5, otwory centralne 66,1 / 67 i rozmiar często 6JR15 / 5,5JR15 i nie wiem z których mogę korzystać.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane III 1.5 DCI] Niefabryczne felgi

Post autor: kudlaty »

Rozstaw śrub i otwór centralny muszą być takie same! To są jedyne parametry, które MUSZĄ się zgadzać w 100%.
Średnicę wiadomo możesz zmienić a co za tym idzie zmieni się tez szerokość felgi. Trzeba z tym jednak uważać aby felga nie była za wysoka i za szeroka żeby opona potem nie ocierała. Jeżeli chodzi o ET też może się zmieniać ale trzeba się pilnować. Im mniejsze ET tym felga bardziej wystaje poza obrys auta, im większe, tym bardziej jest schowana. Jeżeli chcesz zachować fabryczne parametry staraj się trzymać blisko fabrycznego ET. Jeżeli znajdziesz np. ET38 tzn, że koło będzie odsadzone o 5mm szerzej niż Twoje dotychczasowe koła. To akurat niewielka różnica, więc myślę, że śmiało można zakładać ;)

ODPOWIEDZ