iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur] przyuczanie czujników ciśnienia

Czyli wszystko o papuciach...

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
pszemcio
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 20 stycznia 2015, 11:10
Renault: Captur
Silnik: 0.9 TCE

[Captur] przyuczanie czujników ciśnienia

Post autor: pszemcio »

Czy ktoś z klubowiczów robił to w swoim Capturze ? Podobno robi się to z pozycji kierowcy i komputera pokładowego. Ja postępując zgodnie z instrukcją niestety nie mogę tego zrobić. think

Awatar użytkownika
pszemcio
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 20 stycznia 2015, 11:10
Renault: Captur
Silnik: 0.9 TCE

Re: przyuczanie czujników ciśnienia - Captur

Post autor: pszemcio »

sprawa się wyjaśniła. Mój błąd. Chodziło o przyuczanie ciśnienia w oponach a nie o czujniki. Przyuczanie ciśnienia faktycznie robi się z pozycji kierowcy.

Awatar użytkownika
Oktawiusz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: sobota, 16 listopada 2013, 20:57
Renault: Megane III
Silnik: 1.2tce 116KM
Lokalizacja: Warszawa Wilanów
Kontakt:

Re: [Captur] przyuczanie czujników ciśnienia

Post autor: Oktawiusz »

Do przyuczenia czujników CLIP jest potrzebien i wzbudzacz jeżeli nie się nie ma spisanych numerków z czujników.
Renault CLIP :: Ustawienia :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki Airbag ::
Kodowanie kart i kluczyków do wszystkich modeli Renault i Dacia do 2016

wackab
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 25
Rejestracja: środa, 21 października 2009, 19:11
Renault: Captur
Silnik: 0.9
Lokalizacja: Przemyśl

Re: [Captur] przyuczanie czujników ciśnienia

Post autor: wackab »

W moim Capturze też jest komunikat że nie działają czujniki , czy Ja mam to sam uaktywnić czy powinni zrobić to w salonie , a jeżeli ja to dajcie konkrety jak to uczynić i co to daje w praktyce.
z klubowym pozdrowieniem Wacław

kamilba
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 1 sierpnia 2017, 20:29

Re: [Captur] przyuczanie czujników ciśnienia

Post autor: kamilba »

Chciałem "odgrzać" temat i prosić doświadczonych użytkowników Captura o szczegóły, gdyż nie odnalazłem jednoznacznej odpowiedzi na moje pytania. Do nowego Captura (po lifcie), planuję zakup na zimę zestawu opon plus felgi o mniejszym rozmiarze (R16) wraz z czujnikami ciśnienia.

Przy pierwszej wymianie kół wraz z czujnikami oczywiste jest, że nowe czujniki trzeba zaprogramować.
Czy nowe czujniki od zestawu zimowego zastępują te aktualne od zestawu letniego?
Czy przy powrocie na zestaw letni potrzebne jest ponowne programowanie zestawu czujników czy też wystarczy je zresetować w menu komputera lub wzbudzić w inny sposób?
Czy nowy zestaw czujników są w stanie zaprogramować warsztaty z odpowiednim sprzętem czy może to zrobić tylko ASO?

Awatar użytkownika
Dan1el
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2016, 22:01
Renault: Koleos 2019 Initiale
Silnik: 2.0dci 190KM 4x4 CVT
Lokalizacja: Gogolin
Kontakt:

Re: [Captur] przyuczanie czujników ciśnienia

Post autor: Dan1el »

Z przyuczaniem czujników na clipie to tylko wtedy jeśli ktoś kupi badziewie :D
Miałem Captura i dwa komplety felg z orginalnymi czujnikami RDKS żadnego przyuczania czy też wzbudzania bzdury palm
We wcześniejszych modelach np Scenic miałem org lato a kupiłem używke na zime i tam musiałem to zrobić think
Następny był Kadjar sytuacja ta sama koła letnie na dół koła zimowe na auto powtażam orginał renault z czujnikami RDKS Z pozycji komputera reset tylko i wyłacznie podczas jazdy czasem trwa to do 2-5 minut angry1 ale działa bez problemu
Wtej chwili Koleos 2 i sytuacja ta sama dokładnie z trzech tygodni wcześniej :)

Żaden serwis i Clip angry2
Ostatnio zmieniony wtorek, 14 listopada 2017, 21:18 przez Dan1el, łącznie zmieniany 1 raz.

dzudi
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: środa, 1 listopada 2017, 20:19
Renault: Kadjar 2017
Silnik: 1197

Re: [Captur] przyuczanie czujników ciśnienia

Post autor: dzudi »

Witam, jestem posiadaczem kadjara i właśnie zamierza kopić drugi komplet kol na zimę, ale otrzymałem info z salonu ze nawet jezeli kupie zestaw oryginał z czujnikami to przy każdej zmianie będę musiał je kodować w serwisie. Mam pytanko jak to sie ma do rzeczywistości zgodnie z powyższym postem ? Pozdrawiam

superlolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2015, 22:45
Renault: Laguna III phI
Silnik: 2.0T@170KM

Re: [Captur] przyuczanie czujników ciśnienia

Post autor: superlolek »

A nie jest przypadkiem tak, że w Capturze czujniki się już "same znajdują"?
Proszę przeczytaj w wolnej chwili:
https://www.gnu.org/philosophy/can-you-trust.pl.html

dzudi
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: środa, 1 listopada 2017, 20:19
Renault: Kadjar 2017
Silnik: 1197

Re: [Captur] przyuczanie czujników ciśnienia

Post autor: dzudi »

właśnie dlatego pytam ;) może ktoś zna odpowiedź jak Daniel, prosze o potwierdzenie bo wówczas kupię zestaw kół z czujnikami

Awatar użytkownika
Dan1el
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2016, 22:01
Renault: Koleos 2019 Initiale
Silnik: 2.0dci 190KM 4x4 CVT
Lokalizacja: Gogolin
Kontakt:

Re: [Captur] przyuczanie czujników ciśnienia

Post autor: Dan1el »

dzudi pisze: środa, 1 listopada 2017, 20:24 Witam, jestem posiadaczem kadjara i właśnie zamierza kopić drugi komplet kol na zimę, ale otrzymałem info z salonu ze nawet jezeli kupie zestaw oryginał z czujnikami to przy każdej zmianie będę musiał je kodować w serwisie. Mam pytanko jak to sie ma do rzeczywistości zgodnie z powyższym postem ? Pozdrawiam
Ja tego nie robiłem komplet kół zimowych zamówiłem przy zamawianiu samochodu był to Kadjar Neight & Day odebrałem go na czarnych 19 zalowych plus lato a dwa miesiące póżniej sam zakładałem zimowe koła 17 orginalne wsiadłem w auto jazda i podczas jazdy reset po 3 -min. jazdy wyświetliło nowe ciśnienie ;)

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Captur] przyuczanie czujników ciśnienia

Post autor: kudlaty »

Czujniki trzeba kodować za pierwszym razem. Czyli jak kupujesz nowy zestaw to trzeba je przypisać do auta na określone pozycje (i pamiętać żeby tak samo potem koła montować). Auto ma możliwość przypisania 2 kompletów kół (zima, lato) i po przypisaniu ich potem sobie automatycznie je wyszukuje.

superlolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2015, 22:45
Renault: Laguna III phI
Silnik: 2.0T@170KM

Re: [Captur] przyuczanie czujników ciśnienia

Post autor: superlolek »

@Kudlaty, tak na pewno było w LIII ale już np SIII 2015 nie trzeba :)
Proszę przeczytaj w wolnej chwili:
https://www.gnu.org/philosophy/can-you-trust.pl.html

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Captur] przyuczanie czujników ciśnienia

Post autor: kudlaty »

Hmmm jesteś pewien? Bo wyobraź sobie sytuację, że obok na światłach stoi drugi SIII i automatycznie wczytuje jego czujniki do Ciebie. Muszą być przypisane do auta bo niby skąd będzie wiedział, które są które?

Awatar użytkownika
Dan1el
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2016, 22:01
Renault: Koleos 2019 Initiale
Silnik: 2.0dci 190KM 4x4 CVT
Lokalizacja: Gogolin
Kontakt:

Re: [Captur] przyuczanie czujników ciśnienia

Post autor: Dan1el »

kudlaty pisze: sobota, 4 listopada 2017, 14:12 Hmmm jesteś pewien? Bo wyobraź sobie sytuację, że obok na światłach stoi drugi SIII i automatycznie wczytuje jego czujniki do Ciebie. Muszą być przypisane do auta bo niby skąd będzie wiedział, które są które?
Nie wiem jak to działa ale ja jestem pewien roll

A z zamianą miejsc kół też nie prawda moje w Kadjarze sam montowałem nie były oznaczone i znalazł je po 3-minutach jazdy brawa

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Captur] przyuczanie czujników ciśnienia

Post autor: kudlaty »

To, że je znalazł to nie znaczy, że pokazuje na kompie na swoich miejscach ;) sprawdzałeś to? Zmień ciśnienie w którymś i sprawdź czy pokazuje na wyświetlaczu właśnie to, w którym zmieniłeś ciśnienie.

ODPOWIEDZ