iparts></a>
<a href= francuskie

[Ogólne] Opony zimowe - jakie?

Czyli wszystko o papuciach...

Moderator: Grupa Moderatorów

Oji
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 10:54
Renault: Megane
Silnik: Rakietowy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Debica Frigo 2 opinie!

Post autor: Oji »

Ja mialem kiedys taka debice - wyrzucilem zaraz po tym jak na łuku w rowie bym lezal - a predkosc - 40 km/h
Nie mam PL liter - komputer US

jjmag
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: niedziela, 16 października 2011, 20:46
Renault: scenic
Silnik: 1,9TD
Lokalizacja: Tuczna lubelskie

Re: Debica Frigo 2 opinie!

Post autor: jjmag »

Oji pisze:Ja mialem kiedys taka debice - wyrzucilem zaraz po tym jak na łuku w rowie bym lezal - a predkosc - 40 km/h
na lodzie żadna zimówka ci nie pomoże czy to dębica czy pirelli jeśli bez kolców

osobiście na śnieg są bardzo dobre te dębice ale na mokrym asfalcie nie zaciekawie się sprawują ale za tą cenę fuldy nie kupisz

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 850
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: Debica Frigo 2 opinie!

Post autor: Rufus »

Pszczół pisze:Rufus watpie bys znalazl opony ktore wymieniles w cenie 109 za sztuke.
Prosiłeś o opinie o oponach, czy o opinie o promocji w Tesco?

Ja napisałem swoją opinię o tych oponach, gdyż doświadczyłem jazdy na nich. Nie jest to opinia typu mój kolega ma i narzeka, tylko sprawdziłem to osobiście.
Nawet gdyby za darmo je rozdawali, nawet nie obejrzałbym się na nie - chyba, że do przyczepki.

Tak jak napisałem w poprzednim poście - wybór i tak należy do Ciebie.
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

bazi22
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 14 marca 2010, 17:27
Renault: Clio IV
Silnik: TCe 90
Lokalizacja: Słupsk

Re: Debica Frigo 2 opinie!

Post autor: bazi22 »

Wszystko zależy od warunków - kuzyn w Karpaczu jest z nich zadowolony w Punto, ale jeździ po śniegu. W żony Clio były problemy na mokrym asfalcie.

Z drugiej strony - Nawigatory na zimę też szału nie robią. Ja w tym sezonie żonie zmieniłem pakiet letnie Dębice/zimowe Kormorany na całosezonowe Goodyeary (zamiast kupować 2 komplety po 160-170szt wolałem kupić jeden za 320 szt) i z jazdy wiosenno-letniej jestem zadowolony. A zimą te opony też dają radę.
Bartek

Peugeot 308 SW 2.0 HDi
Renault Clio IV TCe 90

RomekS

Re: Debica Frigo 2 opinie!

Post autor: RomekS »

Jak masz możliwość to załatw sobie gazetę MOTOR nr.42 z 17.10.2011 , tam jest test opon zimowych i Dębica Frigo 2 występuje w teście ( w skrócie piszą że jest bardzo dobrą oponą na śnieg ale na asfalcie jej parametry już są słabsze ) Cena jest bardzo promocyjna i za te pieniądze nic konkretnego i nowego nie kupisz , no chyba że jakiegoś chińczyka a wtedy to mogą być problemy z jazdą .

Szumak

Re: Debica Frigo 2 opinie!

Post autor: Szumak »

Jeździłem sezon na Frigo 2, więcej ich nie kupię.
Opona bardzo dobra na głębokim śniegu, jeżeli ktoś mieszka w górach i porusza się tylko po białych drogach to mogę polecić z całą pewnością.
Do miasta na mokry asfalt zupełnie się nie nadają - w tych warunkach to moje letnie opony w zimie lepiej się drogi trzymają.

Michal_NetCar

Re: [Ogólne] Debica Frigo 2 opinie!

Post autor: Michal_NetCar »

Frigo 2, jest bardzo dobrą oponą na głęboki śniegu i tylko w takich warunkach spisuje się dobrze.
Najbardziej uniwersalną oponą z klasy ekonomicznej jest Barum Polaris3, jednak jej cena, nie jest już tak niska jak Dębicy.

Awatar użytkownika
Kali
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 143
Rejestracja: wtorek, 7 lutego 2012, 21:27
Renault: Laguna II
Silnik: 2.0T
Lokalizacja: Radzyń Podlaski / Lublin

[Ogólne] Opony zimowe - jakie?

Post autor: Kali »

Witam. Mógłby mi ktoś poradzić jakie oponki dać na zimę ? Mamy kilka kompletów do kilku aut i do renówki wziąłbym sobie najszersze tj 215/55/16 tylko pojawia się pytanie czy one w ogóle wejdą... Ewentualnie 205/55/16. Które Waszym zdaniem będą lepsze na wiejskie/nieodśnieżone drogi ?
LRA22269 roll

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Laguna II ph I opony zimowe

Post autor: VoN »

Śmiało 205/55/16 mogę polecić :)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Kali
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 143
Rejestracja: wtorek, 7 lutego 2012, 21:27
Renault: Laguna II
Silnik: 2.0T
Lokalizacja: Radzyń Podlaski / Lublin

Re: Laguna II ph I opony zimowe

Post autor: Kali »

A mając do wyboru 205/55 i 215/55 które byś brał ? :P Są jeszcze 205/50 ale to to chyba jakieś takie za niskie jak dla mnie na zimę...A trzeba się decydować bo za miesiąc wymiana :D
LRA22269 roll

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6063
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Laguna II ph I opony zimowe

Post autor: kudlaty »

Generalnie zobacz, które są bardziej typowe (czyt. tańsze) bo wymiarami to sobie możesz wybierać, a jak finansowo?

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Laguna II ph I opony zimowe

Post autor: VoN »

Kali pisze:A mając do wyboru 205/55 i 215/55 które byś brał ? :P Są jeszcze 205/50 ale to to chyba jakieś takie za niskie jak dla mnie na zimę...A trzeba się decydować bo za miesiąc wymiana :D
Lalka z fabryki wychodzi na 205/55/16 letnie jak i zimówki mam w tym rozmiarze i nie narzekałem nigdy :)

Zimówki już jedne na lali zjeździłem miałem Micheliny Alpine (nie pamiętam symbolu) i nie było akcji a jeździłem po wsiach w największe zamiecie żebym się zakopał :) Nooo dobra była 1 akcja ale to już był kataklizm i łańcuchy na koła zakładałem :)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Kali
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 143
Rejestracja: wtorek, 7 lutego 2012, 21:27
Renault: Laguna II
Silnik: 2.0T
Lokalizacja: Radzyń Podlaski / Lublin

Re: Laguna II ph I opony zimowe

Post autor: Kali »

kudlaty pisze:Generalnie zobacz, które są bardziej typowe (czyt. tańsze) bo wymiarami to sobie możesz wybierać, a jak finansowo?
Ja mam pół piwnicy opon w idealnym stanie :) więc finanse teraz się nie liczą :D jak to ładnie zabrzmiało ehh

Tylko chcemy jakoś te opony rozdysponować pomiędzy renówkę, volviacza i asterę
LRA22269 roll

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6063
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Laguna II ph I] opony zimowe

Post autor: kudlaty »

To w takim wypadku weź sobie najświeższe :D

kornol

Re: [Laguna II ph I] opony zimowe

Post autor: kornol »

Witam, orientujecie sie czy do laguny można założyć 15 stalówki ? czy nie beda ocierały o zacisk, bo zmieniałem teraz na 16 alu zimowe dałem i wulkanizator mi mowil ze 15 moga ocierac o zacisk, a myslalem ze sprzedam 17 , te 16 zostawie sobie na lato bo sa ladne, a na zime zakupie stalówki.

ODPOWIEDZ