iparts></a>
<a href= francuskie

[Ogólne] Opony zimowe - jakie?

Czyli wszystko o papuciach...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
ptysioslaw

[Ogólne] Opony zimowe - jakie?

Post autor: ptysioslaw »

witam co sądzicie o tych oponach i ich cenie
aukcja

Idealne do mojej renatki i właśnie się zastanawiam nad nimi

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Post autor: Martinez »

Jeśli chodzi o cenę to porównaj z www.opony.com albo www.opony.com.pl lub innym sklepem internetowym.
Co do samych opon to nie miałem z nimi doświadcznia, więc nie pomogę (Używam Klebery)
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

blondas
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1316
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:48
Renault: Renault 19
Silnik: 1,8
Lokalizacja: kocialin

Post autor: blondas »

ptysioslaw pisze:właśnie się zastanawiam nad nimi
tu sie nie ma co zastanawiac na tym czyms tylko zapomnij ze jest taka firma jak debica...
Polskie to rzodkiewki,kobiety ale nie opony...
4 lata tym zlomem musialem handlowac i gorszego szajsu na rynku poza matadorem oraz chinszczyzna to juz nie ma....
a tekst z ogloszenia
"Specjalna rzeźba bieżnika zapewnia płynną i bezpieczną jazdę zarówno po zaśnieżonej jak i oblodzonej nawierzchni. Dzięki dużej liczbie nacięć lamelkowych opona charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami w zakresie przyczepności i zdolności hamowania na lodzie i śniegu. Specjalna mieszanka gumowa zapewnia elastyczność i przyczepność w niskich temperaturach. "
odnosi sie do opony debica d124 potocznie zwanej kartofel ktora to byla 35 lat temu opona zimowa marki dunlop ktorej to sie owa firma wyzbyla na rzecz debicy

chcesz dobrej opony zimowej zainwestuj w opony markowe...
dunlop,michelin,conti,toyo,bridgestone,fulda,kleber i inne ...
sa oczywiscie ludzie ktorzy na debicy jezdza i sa nawet zadowoleni...widocznie nigdy na porzadnych nie jezdzili luz maja marne wymagania
Podobno na świecie szaleje jakiś kryzys. Ale my postanowiliśmy w nim nie brać udziału. J.Clarkson

G-Boy

Post autor: G-Boy »

blondas pisze:sa oczywiscie ludzie ktorzy na debicy jezdza i sa nawet zadowoleni...widocznie nigdy na porzadnych nie jezdzili luz maja marne wymagania
np ja :D 4 lata na zimowkach debicy i nie zdarzylo sie nic nieprzewidzianego (chyba ze za spokojnie zima jezdze :D ) . Na lato oczywiscie dunlop..

prosiaczek231
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 1779
Rejestracja: piątek, 11 lipca 2008, 17:11
Renault: Megane II CC
Silnik: 1.6 113KM
Lokalizacja: Wałcz (woj.zach-pom)
Kontakt:

Post autor: prosiaczek231 »

G-Boy, zgadzam się z tobą, ja też śmigam na Dębica Frigo zimą i nie narzekam lol
Obrazek
Byłe Renault:

Megane Scenic 1.6 1997r
Espace II 2.2 1995r
Laguna IphII 2.0 1998r
Clio II phI 1.2 1999
Megane I phII 1.6 16V 1999r
Megane I phII 1.4 16V 2002r
Megane II phI 2.0 16V 2003r

Awatar użytkownika
Pereira
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:31
Renault: R5 Alpine Turbo
Silnik: 1400
Lokalizacja: Poddębice

Post autor: Pereira »

"Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". Za takie pieniądze nie ma wielkiego wyboru, na pewno są o wiele lepsze niż chińczyki czy nieszczęsny Matador (sprawdzałem!). A z własnego doświadczenia powiem że Dębica sprawowała mi się lepiej niż Nokian ( w samochodzie dostawczym), przynajmniej na śniegu. Na Nokianie (duuuży bieżnik, autko napęd na tył, opona trzyletnia) nie mogłem jeździć, a po zmianie na nową Dębicę- diametralna poprawa! Gorzej na mokrej i śliskiej nawierzchni... Nie ma ideałów... :(
Youngtimer Racers Club

stanisław

Post autor: stanisław »

poszukaj w rzepinie województwo lubuskie mają spory wybór i holernie tanio i zdrowe morzna sprawdzic na maszynach unih na miejscu

koniaczek4082

megane 2004 jakie opony zimowe

Post autor: koniaczek4082 »

megane 2004 kombi jakie opony zimowe polecacie

bratlee

Post autor: bratlee »

Ja mam MICHELIN PILOT ALPIN 2 i jestem zadowolony

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Post autor: Martinez »

Kleber Kristalp HP
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

adamlee

Post autor: adamlee »

Kleber Krisalp HP2 na allegro kupiłem po 159 pln..........195/65/15 -fajne.

mariowawka

[MEGANE SCENIC 1.9 DCI 01 r.] OPONY ZIMOWE

Post autor: mariowawka »

Cześć!

Kupując Renie w kwietniu dostałem gratis 4 zimówki, zeby bylo milej to juz z felgami:-)
Pytanie moje dotyczy wątpliwościa co do wyważenia kół.Jest jakas mozliwosc sprawdzenia tego bez wizyty u wolkanizatora?
Drugie pytanie dotyczy tego, ze dokładnie rzecz biorac sa to 2 pary roznych opon, na ktorych jezdzil poprzedni wlasciciel.Powinny byc zuzyte tak samo ale na moje oko jedna para jest minimalnie bardziej zuzyta od drugiejPytanie takie, czy te mniej zyzyte powinny byc z przodu czy z tylu?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

I znowu temat TABU! :) Była kiedyś spora dyskusja nad tym, większość osób twierdzi że lepsze opony powinny być na kołach na które przenoszony jest napęd, natomiast eksperci twierdzą że człowiek myślący powinien założyć lepsze opony na tył....Dlaczego? Bo to tył ucieka Ci podczas poślizgu.

Sam nie wiem...
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

onej

Post autor: onej »

ja kiedyś sprawdzałem tak z ciekawości (przednio-napędówka) jak były lepsze z tyłu to się lepiej prowadził, a jak zamieniłem to tyłkiem zamiatał.

Awatar użytkownika
Tomek_SJZ
Oklejony
Oklejony
Posty: 170
Rejestracja: piątek, 27 czerwca 2008, 15:04
Renault: Scenic i Clio
Silnik: 1.2 i 1.0
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Tomek_SJZ »

Potwierdzam i również jestem zdania że lepsze opony powinieneś dać na tylną oś!
Obrazek

ODPOWIEDZ