iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna II '04] jak wyłączyć czujniki ciśnienia opon?

Czyli wszystko o papuciach...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
tommypop

[Laguna II '04] jak wyłączyć czujniki ciśnienia opon?

Post autor: tommypop »

Witam, tak jak w temacie chciałby się dowiedzieć czy można w prosty sposób wyłączyć czujniki ciśnienia opon w Lagunie II?

onej

Post autor: onej »

z tego co wiem, to trzeba wgrać oprogramowanie z gorszej wersji

tommypop

Post autor: tommypop »

Dzięki za odp. ale za dużo roboty myślałem, że jest łatwiejszy sposób na wyłączenie tych czujników :P
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bizon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: wtorek, 3 czerwca 2008, 20:54
Renault: Megane CC
Silnik: 2.0 PB
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Bizon »

onej pisze: z tego co wiem, to trzeba wgrać oprogramowanie z gorszej wersji
????

żeby wyłączyć czujniki cisnienia należy podjechać do ASO ( lub innego warsztatu ) i podpiąć auto pod kompa serisowego i tam wybrać odpowiednią opcję
pozdrawiam
Tomek - Bydgoszcz

acent

Post autor: acent »

Odświeżam temat. Może ktoś wie jak to wyłączyć za pomocą Clipa. Dotyczy to Scenic I ph II. Nie mogę znaleźć opcji, która to wyłącza. Wiem gdzie można wpisać ręcznie kod czujnika, ale wpisanie 0000000 nic nie działa (nie da się wpisać, każda inna wartość jest możliwa).

marcom

Nowe czujniki w Lagunie II

Post autor: marcom »

Nie dawno kupiłem Lagunę II i mam pytanko odnośnie czujników w kołach.
Standardowo nie miała ona zamontowanych w/w czujników (prawdopodobnie oryginalnie ich nie było). Kupiłem komplet stalowych felg na zimę i tam są zainstalowane czujniki. Wiem, że czujnik odbierający sygnał z kół jest pod autem, ale nie wiem czy w każdej Lagunie czy tylko w tych które miały zamontowane czujniki fabrycznie. Jeżeli każda Laguna ma taki odbiornik to wystarczyło by podjechać na warsztat żeby ustawili odpowiednio komputer.

Awatar użytkownika
Bizon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: wtorek, 3 czerwca 2008, 20:54
Renault: Megane CC
Silnik: 2.0 PB
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowe czujniki w Lagunie II

Post autor: Bizon »

marcom pisze:Jeżeli każda Laguna ma taki odbiornik to wystarczyło by podjechać na warsztat żeby ustawili odpowiednio komputer.
Tak, ale w Twoim wypadku jest to mało praktyczne ;) A dlaczego ?
Jeżeli dobrze rozumiem , to w kołach z oponami letnimi nie masz czujników, a masz je w kołach z oponami zimowymi.
Po aktywacji systemu zimą wszystko bedzie ok, ale jak zmienisz koła na letnie pojawi się błąd z komunikacją ( bedą się paliły kontrolki na wyswietlaczu, co jest trochę denerwujące ;) ). I masz tutaj trzy wyjścia :

1. Uruchomić system na zimę i co zmianę kół na letnie go wylaczać ( bez sensu, bo trzeba za to płacić 2x w roku - zimą aby włączyć system i latem, by go wyłaczyć )
2. Nie uruchamiać systemu
3. Kupić dodatkowy komplet czujników do kół letnich i uaktywnić dwa zestawy ( tzw. letni i zimowy ).

W tym ostatnim przypadku nie musisz nic kombinować przy kolejnych zmianach kół, bo system sam rozpozna aktywny zestaw czujników

Więcej informacji dotyczących czujników w LII znajdziesz w odpowiednim temacie na www.RenaultLaguna.pl/forum
pozdrawiam
Tomek - Bydgoszcz

marcom

Post autor: marcom »

Wszystko dobrze, ale jedno zasadnicze pytanie;
czy odbiornik sygnału z kół jest w każdej Lagunie?
Jak podjadę do serwisu to pewnie powiedzą że nie wiedzą tylko dlatego żeby skasować 100 za podłączenie komputera. Zanim tam pojadę wolał bym mieć pewność że jak już podłączą komputer to ustawią czujniki.

Awatar użytkownika
Bizon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: wtorek, 3 czerwca 2008, 20:54
Renault: Megane CC
Silnik: 2.0 PB
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Bizon »

Zobacz czy masz u siebie zamontowaną centralkę, która zbiera sygnał z czujników
Odbiornik radiowy ( takie małe pudełko ) jest zamontowany pod podwoziem, mniej wiecej pod siedzeniem kierowcy
pozdrawiam
Tomek - Bydgoszcz

ODPOWIEDZ